"Zatím není jasné, co je na Systemu 001 špatně..."Nic, vůbec nic, jen nefunguje 😝
takze toto monstrum more necisti, ale zase ho rozpada.
Normalka. Jestli cekas, ze si tady nekdo po sobe svou ‘praci’ cte, aby vychytal zjevne chyby v nadpisu nebo uz ve druhe vete ‘clanku’, tak to jsi naivni... tady se totiz nejede na kvalitu, ale na reklamu...
To je ta věc kterou vymyslela 3 letá vysokoškolačka jako školní práci a získala několik tisíc dolarů jako odměnu ? :)
A vyrobci toho odpadu nic? Zadna odpovednost? Dal budeme narikat, jaci ze to jsme zlobivi spotrebitele?
Výrobcem toho odpadu je spotřebitel, kterej ho nehodí do koše/popelnice ale na zem. 😉 Když nebudou spotřebitelé líní a budou odpadky vyhazovat do koše, neměly by se dostat do oceánů. Teda pokud je tam nebudou sypat firmy zajišťující likvidaci toho odpadu.
"Jako účinné řešení se jeví např. sběr plovoucího plastového odpadu v řekách tak, aby se odpad nedostával do moří a oceánů, kde už je jeho odstranění mnohem složitější, pokud je na současné technické úrovni vůbec možné. Jenže to s sebou nenese takovou publicitu jako vypuštění šestisetmetrového nefunkčního monstra do Velké pacifické odpadkové skvrny."Tím, že se žádný nový plast nepřidá se nestane to, že se oceán nějak zázračně vyčistí, když se ten plast rozloží možná za tisíce let. Takže smysl má obojí.
Ale zacit je potreba tim prvnim, jinak je to dost marna prace...
Tak tohle beru spíš jako pokus upozornit na problém nebo otestovat prototyp než že by to něco zachránilo. Jinak souhlasím, že řešit by se mělo i to, aby další bordel do přírody nepřibýval, ale to v rozvojových zemích moc neřeší. Někde nemají ani pořádně funkční kanalizaci a klidně si v tom uspořádají olympiádu...
Asi jste moc pozorně nečetl článek a nepozastavil se nad množstvím tun plastu rozcupovaného na malé kousky. Čistit moře je opravdu naprosto neefektivní. To co můžeme efektivně dělat je zabraňovat odpadu dostat se do moře.
Já si myslím, že systém 007 už bude zcela funkční se smrtící efektivitou.
A to už se polámal znova? Něco podobného jsem četl jinde měsíc zpátky. Nebo jsou to tady bleskové zprávy?
Dotyční si evidentně vůbec neumí představit, že by nevyhazovali odpad do moře. Když jejich řešením je používat méně plastů. Nějak tohle nechápu, copak státy nemají vnitrozemí, že by neznaly pojem skládka?
Nejen to. Pobřežní státy a města u moře např. v Jižní Americe vůbec neznají pojem čistička. Vše jde rovnou do moře. Ale stejný svinčík je třeba i v Černém moři. Tam se jen tak po volné pláži neprojdete. Všude jsou odpadky a plast. ☺
Naprostý nesmysl po plážích černého moře jsem jezdil tři roky po sobě a nikde se nedělo nic z toho co popisujete. A to jsem byl na místech které nikdo nikdy nečistil.
Odpad v oceánech mají na svědomí především rozvojové země.Například takto to vypadá na Haiti:https://www.youtube.com/watch... nebo v Guatemale:https://www.youtube.com/watch... Podobně je na tom většina Asie a skoro celá Afrika.Přesvědčit lidi v rozvojovém světě, aby neházeli odpadky do řeky je jako házet hrách na zeď. V Evropě se střídají roční období, lidé si na zimu museli v minulosti udělat zásoby, postavit obydlí. Museli organizovat a plánovat. Kdo to neudělal, v zimě umřel a nepředal své geny dál. V Africe nebo střední Americe plánovat nemuseli. Lidé v Evropě a v Africe žili odděleně desítky tisíc let a vlivem evoluce umí většina bělochů lépe plánovat, černoši jsou zase lepší běžci. I to je důvod, proč neexistuje ani jedna černošská země, která by byla bohatá a také důvod, proč chce Trump postavit zeď na hranici s Mexikem a ne s Kanadou.Většina lidí v rozvojovém světě (černoši, hispánci, tmavší asiaté) díky evoluci myslí v přítomnosti a není schopná plánovat více než pár dní dopředu. Tamní lidé nepochopí, že když nyní hodí plasty do řeky, tak v budoucnu může být problém.Źijeme v éře politické korektnosti, kdy vědci nemohou říci naplno, kdo způsobuje problém.
Ono ten problem sme my vsetci! ci biely alebo cierny, je to jedno. Toto nezachrani ziadna politikarcina ani zakaz slamiek ci poharikov z plastu, ani u nas vo vnutrozemi to nie je o nic lepsie. snad okrem koryt riek priamo v NP nenajdes rieku, potok ci horsku bystrinu bez jedineho kusu plastu, proste nie. To co ten nefalsovany hubar, turista, lesnik ci polovnik hore na kopci odhodil to po dazdi a vetre stiahlo dole k vode. Dnes je tam jedna PET flasa, zajtra su ich tam 1000... a kolobeh stale fici a nabaluje sa.
Plastů je u nás v řekách minimum. České řeky znám a rozhodně nevypadají tak jako na Haiti. Narozdíl od rozvojového světa používáme popelnice a odpadkové koše a odpad se pálí ve spalovnách.U nás se odpad do řek záměrně nehází ani nesváží tak jako tady:https://www.youtube.com/watch... U nás je hodně plastů v okolí vyloučených romských oblastí, někteří romové se chovají stejně jako černoši nebo hispánci.
Aby ne, romové jsou indové a ra. Je teprve bordel:) vlastní zkušenost.
To neni jedno a jen se tu ukazuje, jak lide bez znalosti a zkusenosti pouze papouskuji naivni a "dobre minene" moudra ktere nemaji zadny realny zaklad.Poradim ti, zajet si treba na otocku do Kathmandu, a projdi se po meste. Nemusis ani daleko od letiste, par kroku je bagmati river a zkus se na ni podivat. Naposledy jsem se vratil jsem se z Nepalu sotva pred par dny. Nebo moje oblibena Sri Lanka, prodi se a srovnavej a pak se zkus zamyslet co jsou prani aby neco bylo a co je realita.
Ámen! Konečně tu někdo napsal pravdu. Hlavně že nám tu chtějí zakázat brčka a uchošťoury...
Koupil jsem si teď uchošťoury které nemají trubičku z plastu ale z papíru. Jsou super. Nevidím důvod dělat je z plastu. Brčka to už je jiná písnička, máme tu spoustu lidí kteří se bez brčka nejsou schopni napít a nejsou ani schopni si čistit nerezová nebo skleněná.
Ne skladka. RECYKLACE. Plast je možná nejuzasnejsi materiál jaký máme. A řešení není vzdát se ho, ale správně ho používat. Ukázkou zhovadilosti je náhrada plastových tašek, taškami z papiru. Asi pod heslem "zabij bobra, zachranis strom a z něj pak uděláš tašku".
Tradiční nesmysl. Tašky z papíru jsou naprosto v pohodě, jen mají menší nosnost. Dřevo je obnovitelná hospodářská surovina. Pokud budou vhodně nastavené zákony o zachování lesních ploch není co řešit. Navíc co chcete dělat s miliony kubíků dřeva po kůrovcové kalamitě které nám hnijí v lesích?
Tašky z papíru jsou v současnosti srovnatelné s plastovými. Co se ušetří na ropě ve výrobě se utratí v ropě na distribuci (jsou těžší a rozměrnější) a uhlí na výrobě. Navíc polovinu igelitek lidé využili k vyhazování odpadů, dnes místo nich kupují pytle na odpady. Zátěží pro životní prostředí jsou především jednorázové tašky.
zavidim vsetkym co vedia zarobit na idiotoch
Jeden příklad za všechny - náš premiér ...
Amen.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.