Cisco ohlašuje kvartální výsledky, a je to skvělé

Cisco je "miláček Wall Streetu" - firma, která v kapitalizaci dohání Microsoft a Intel. Co od ní můžeme očekávat dále?
Cisco, dnes jedna z nejsilnějších firem počítačového světa, posiluje ještě více: finanční výsledky společnosti za poslední kvartál překonaly očekávání. Obrat firmy činil 2.59 miliardy (loni 1.87, +38%), zisk 559 mil. (loni 416 mil., +34%). Cisco je silně zisková firma a zisky zpravidla ihned investuje do nákupu dalších firem a technologií, proto tak rychlý růst - ale i ze započtením akvizice by zisk činil 518 mil.USD, tedy velice kvalitních 25% obratu. Firma Cisco takto dosáhla třicátého pátého čtvrtletí za sebou (!) s vzestupným růstem i obratem.

Živě komentuje: Cisco je "miláček Wall Streetu", příklad firmy, která bez zaváhání roste v obratu i zisku přes deset let, což vzbuzuje v investorech velkou důvěru a akcie letí nahoru. To umožňuje Ciscu kupovat jednu firmu za druhou, protože to je obvykle výměnou akcií a tedy vlastně "levně".

Budoucnost je ale pro Cisco složitější. Firma vyrostla na routerech a dosáhla zde skoro všeho, co dosáhnout mohla. Nyní, chce-li rychle růst, musí obsadit další trhy, které už vůbec nejsou prázdné; strategií firmy je hezky znějící "New World" ("Nový svět"), nová architektura komunikačních sítí pro data i zvuk, které dodá od začátku do konce Cisco. Neexistuje větší oblast v dnešním computingu, která by slibovala větší zisky - a proto je tady mnoho štik v rybníce. Cisco je v řadě oblastí nejlepší, v jiných ne - vše bude záležet na rychlosti, dalších akvizicích, kvalitě produktů a dostatečně agresivním marketingu.

Váš názor Další článek: Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Témata článku: Microsoft, Cisco Systems, Zisk, Skvělý výsledek, Kvartál

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů