Cisco ohlašuje kvartální výsledky, a je to skvělé

Cisco je "miláček Wall Streetu" - firma, která v kapitalizaci dohání Microsoft a Intel. Co od ní můžeme očekávat dále?
Cisco, dnes jedna z nejsilnějších firem počítačového světa, posiluje ještě více: finanční výsledky společnosti za poslední kvartál překonaly očekávání. Obrat firmy činil 2.59 miliardy (loni 1.87, +38%), zisk 559 mil. (loni 416 mil., +34%). Cisco je silně zisková firma a zisky zpravidla ihned investuje do nákupu dalších firem a technologií, proto tak rychlý růst - ale i ze započtením akvizice by zisk činil 518 mil.USD, tedy velice kvalitních 25% obratu. Firma Cisco takto dosáhla třicátého pátého čtvrtletí za sebou (!) s vzestupným růstem i obratem.

Živě komentuje: Cisco je "miláček Wall Streetu", příklad firmy, která bez zaváhání roste v obratu i zisku přes deset let, což vzbuzuje v investorech velkou důvěru a akcie letí nahoru. To umožňuje Ciscu kupovat jednu firmu za druhou, protože to je obvykle výměnou akcií a tedy vlastně "levně".

Budoucnost je ale pro Cisco složitější. Firma vyrostla na routerech a dosáhla zde skoro všeho, co dosáhnout mohla. Nyní, chce-li rychle růst, musí obsadit další trhy, které už vůbec nejsou prázdné; strategií firmy je hezky znějící "New World" ("Nový svět"), nová architektura komunikačních sítí pro data i zvuk, které dodá od začátku do konce Cisco. Neexistuje větší oblast v dnešním computingu, která by slibovala větší zisky - a proto je tady mnoho štik v rybníce. Cisco je v řadě oblastí nejlepší, v jiných ne - vše bude záležet na rychlosti, dalších akvizicích, kvalitě produktů a dostatečně agresivním marketingu.

Váš názor Další článek: Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Témata článku: Microsoft, Cisco Systems, Zisk, Skvělý výsledek, Kvartál

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší