Cisco kupuje firmu Selsius a hodlá vyrábět telefonní ústředny!

Pobočkové ústředny pro IP telefonii od Cisca? Nic není nemožné.
Firma Cisco Systems ohlásila, že pohlcuje privátní firmu Selsius z texaského Dallasu za 145 mil., částečně za hotové, částečně v akciích. Cisco tvrdí, že hlavním záměrem této akvizice je lepší konkurování firmě Lucent Technologies, u které chce Cisco ukousnout z lukrativního trhu pobočkových telefonních ústředen (PBX, private branch exchange); údajně jde o trh s roční kapacitou osmi miliard dolarů. Nejde o tradiční ústředny Selsius vyvinul technologii, která umožňuje uživatelům napojit telefon do počítačové sítě místo do sítě telefonní, a dále přenášet hlas přes Internet (IP telefonie).

Živě komentuje: firma Cisco používá v poslední době slogan "Cisco, největší výrobce věcí, které propojují počítače", což docela přesně ukazuje na směr, kam se firma vydává. Firma Cisco se vyvezla na přepínačích do neuvěřitelné kapitalizace na burze, a začala za své akcie pohlcovat jednu firmu za druhou; dnes už je skutečným gigantem, kterému není žádná oblast v komunikacích cizí.

Pokud se Ciscu podaří vyrábět i kvalitní ústředny využitelné v internetové telefonii, pak bude její nabídka pro libovolnou firmu kompletní - od vybavení pro síť, Internet i telefon. Pozoruhodná je dále cena, kterou firma Cisco zaplatila za naprosto neznámou firmičku, která teprve nedávno uvedla na trh svůj první produkt a ještě prakticky nic neprodala - ale tolik se dneska platí za technologický náskok v tak žhavé oblasti, jako jsou komunikace.

Váš názor Další článek: Global One upgraduje

Témata článku: Internet, Cisco Systems, Technologický gigant, USTR, Dallas, Kup, Hod, Tel25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vy a počítač: Poskytovatelů internetu je mnoho, dobrých možností ale méně
Vladislav Kluska
Vy a počítačPřipojení k internetuAnkety