Cirrus Logic uvede THX do světa DVD

Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu.
Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu. Tato dohoda umožní výrobcům snadněji vyrábět produkty s THX.

Home THX je zvukový systém, který upravuje zvukovou nahrávku do podoby použitelné v domácích podmínkách. Motivem k jeho vývoji byla snaha o zvukový dojem srovnatelný s velkými kinosály. Zvukové stopy ve filmech jsou tvořeny s ohledem na to, kde budou používány. Asi nikoho nepřekvapí, že taková nahrávka musí znít na domácích hi-fi poněkud jinak. Tady je šance pro THX, který "přeloží" zvuk do přirozenější podoby. Každý přístroj nesoucí logo THX musel projít sérií náročných testů. U DVD přehrávačů se testuje obrazová i zvuková stránka, která musí přesně odpovídat specifikacím Lucasfilmu.

Technologii THX pro výrobce DVD přehrávačů zajišťovala až dosud pouze společnost Lucasfilm. S příchodem CL se očekává větší zájem výrobců o implementaci THX ve svých produktech a tím o přiblížení ceny těchto přístrojů (ceny DVD přehrávačů s THX se zatím pohybují v rozmezí 1500 - 15000 USD) širší veřejnosti. Crystal THX DSP bude pro výrobce k dispozici od 31.3.1999. Podle vyjádření CL budou brzy modelové řady hlavních výrobců DVD přehrávačů obsahovat i THX certifikovaný produkt.

Váš názor | Tajná čísla českých internetových obchodů II.

Témata článku: DVD, Logic, Domácí kino, Cirrus, Log, Zvuková stopa, Crystal, Signal, Srovnatelná cena, Přiblížení, THX, Výrobce, Svět, Domácí kina, Zvuková stránka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší