Cirrus Logic uvede THX do světa DVD

Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu.
Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu. Tato dohoda umožní výrobcům snadněji vyrábět produkty s THX.

Home THX je zvukový systém, který upravuje zvukovou nahrávku do podoby použitelné v domácích podmínkách. Motivem k jeho vývoji byla snaha o zvukový dojem srovnatelný s velkými kinosály. Zvukové stopy ve filmech jsou tvořeny s ohledem na to, kde budou používány. Asi nikoho nepřekvapí, že taková nahrávka musí znít na domácích hi-fi poněkud jinak. Tady je šance pro THX, který "přeloží" zvuk do přirozenější podoby. Každý přístroj nesoucí logo THX musel projít sérií náročných testů. U DVD přehrávačů se testuje obrazová i zvuková stránka, která musí přesně odpovídat specifikacím Lucasfilmu.

Technologii THX pro výrobce DVD přehrávačů zajišťovala až dosud pouze společnost Lucasfilm. S příchodem CL se očekává větší zájem výrobců o implementaci THX ve svých produktech a tím o přiblížení ceny těchto přístrojů (ceny DVD přehrávačů s THX se zatím pohybují v rozmezí 1500 - 15000 USD) širší veřejnosti. Crystal THX DSP bude pro výrobce k dispozici od 31.3.1999. Podle vyjádření CL budou brzy modelové řady hlavních výrobců DVD přehrávačů obsahovat i THX certifikovaný produkt.

Váš názor Další článek: Tajná čísla českých internetových obchodů II.

Témata článku: DVD, Domácí kino, Signal, Zvuková stránka, Zvuková stopa, Svět, Domácí kina, THX, Log, Logic, Přiblížení, Crystal, Výrobce, Cirrus, Srovnatelná cena


Určitě si přečtěte

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 57

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání