Cirrus Logic uvede THX do světa DVD

Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu.
Cirrus Logic(CL) získal licenci na THX (verze pro domácí kino - home THX) společnosti Lucasfilm a hodlá jej implementovat ve svém Crystal audio DSP(digital signal processing) chipu. Tato dohoda umožní výrobcům snadněji vyrábět produkty s THX.

Home THX je zvukový systém, který upravuje zvukovou nahrávku do podoby použitelné v domácích podmínkách. Motivem k jeho vývoji byla snaha o zvukový dojem srovnatelný s velkými kinosály. Zvukové stopy ve filmech jsou tvořeny s ohledem na to, kde budou používány. Asi nikoho nepřekvapí, že taková nahrávka musí znít na domácích hi-fi poněkud jinak. Tady je šance pro THX, který "přeloží" zvuk do přirozenější podoby. Každý přístroj nesoucí logo THX musel projít sérií náročných testů. U DVD přehrávačů se testuje obrazová i zvuková stránka, která musí přesně odpovídat specifikacím Lucasfilmu.

Technologii THX pro výrobce DVD přehrávačů zajišťovala až dosud pouze společnost Lucasfilm. S příchodem CL se očekává větší zájem výrobců o implementaci THX ve svých produktech a tím o přiblížení ceny těchto přístrojů (ceny DVD přehrávačů s THX se zatím pohybují v rozmezí 1500 - 15000 USD) širší veřejnosti. Crystal THX DSP bude pro výrobce k dispozici od 31.3.1999. Podle vyjádření CL budou brzy modelové řady hlavních výrobců DVD přehrávačů obsahovat i THX certifikovaný produkt.

Váš názor Další článek: Tajná čísla českých internetových obchodů II.

Témata článku: DVD, Log, Domácí kino, Zvuková stránka, Crystal, Přiblížení, Signal, Svět, Cirrus, Zvuková stopa, Domácí kina, Srovnatelná cena, THX, Výrobce, Logic

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů