Čipset Intelu i820 bude konečně podporovat i SDRAM

V půlce února na testy krátce po té i do počítačů přijdou desky s upraveným čipsetem i820, které budou podporovat jak paměti Rambus DRAM, tak tradiční SDRAM paměti.
V půlce února na testy krátce po té i do počítačů přijdou desky s upraveným čipsetem i820, které budou podporovat jak paměti Rambus DRAM, tak tradiční SDRAM paměti. Na desce budou 2 sloty pro DIMM a 2 sloty pro RIMM. Čipset i820 je pro Intel velmi důležitý hlavně svou podporou 133MHz sběrnice a pamětí Rambus. Intel zpočátku chtěl dát na trh pouze desky s podporou Rambusů, nicméně reakce trhu byla velmi odmítavá a Rambusy našly své uplatnění jen v malém procentu nových počítačů. Tohoto vlastního omezení Intelu navíc využila řada konkurenčních výrobců, kteří uvedli desky s podporou 133MHz sběrnice a klasických pamětí SDRAM.

Intel počítal, že se pomocí pamětí Rambus DRAM získá proti konkurenci technologický náskok, který bude konkurence jen pracně dohánět. Místo toho se ale sám dostal do úzké uličky, kdy okolní výrobci využili vytvořené mezery na trhu a úspěšně ji zaplnili. Intel tedy poměrně se zpožděním uvede základní desky, které budou podporovat obě varianty pamětí. Rozhodnutí pro to či ono řešení tak bude necháno na koncovém uživateli, který si navíc nyní může počítač doplnit dostupnými pamětmi SDRAM a v případě nutnosti je v budoucnu doplnit o tehdy snad již levnou paměť Rambus DRAM.

Diskuze (2) Další článek: Jak na počítač?

Témata článku: Čipy, Čipset, SDRAM, Bude, Tradiční výrobce, Tradiční SD, Podpor, Čip, SDRJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Bill Gates chce vytvořit pracovní skupinu pro boj s pandemiemi a hrát „bakteriální hry“

Bill Gates chce vytvořit pracovní skupinu pro boj s pandemiemi a hrát „bakteriální hry“

** Bill Gates chce vytvořit pracovní skupinu pro boj s pandemiemi ** Doporučuje také cvičit různé situace formou „bakteriálních her“ ** Bude nutné počítat i s bioteroristickými útoky

Karel Kilián
COVID-19ZdravíBill Gates