Čipové karty lze programovat ve Windows

Společnost Microsoft oznámila produkt Smart Card for Windows, který je vývojovým prostředím aplikací pro čipové karty.
Společnost Microsoft oznámila produkt Smart Card for Windows, který je vývojovým prostředím aplikací pro čipové karty. Smart Card pro Windows je součástí strategie Microsoftu zaměřené na čipové karty jejíž součástí je například usnadnění autentifikace při přihlašování se do Windows NT 5.0. Nové prostředí umožňuje programovat multiaplikační karty, pracovat s přístupovými právy k datům uloženým na kartě, vyvinout různé aplikace kryptografie a podporuje stávající standardy pro vývoj čipových karet ISO 7616-4. Pro úplnost uveďme, že čipové karty obsahují čip, ve kterém může být uložena aplikace platební karty, elektronické peněženky, věrnostní karty, bezpečnostní karty generující šifrovací klíče, přístupové karty, identifikační průkaz obsahující základní osobní údaje atd.

Živě komentuje: Programátoři dostávají do rukou nástroj s ostřím nabroušeným proti Java Card a MultiOS Card. Uvážíme-li situaci pak se zdá, že se Microsoftu podařilo zaplnit zajímavou mezeru trhu. Novému produktu nahrává rozšířenost operačního systému Windows, široká základna programátorů pracující s vývojovými prostředími s podobnými rysy (například Visual Basic nebo C++), masové šíření čipových karet nabývá na intenzitě a podobný vývojový nástroj žádný z renomovaných výrobců nemá a připočtemeli k tomu všemu kvalitní marketink Microsoftu, který nenechává nic náhodě, pak si myslím že lze Smart Card pro Windows považovat přinejmenším za zajímavý.

Váš názor Další článek: Windows NT, Windows 95/98 a MS-DOS na jednom počítači

Témata článku: Microsoft, Windows, Čipy, Renomovaný výrobce, Platební údaj, Čip, Platební peněženka, Podobný nástroj, Karta, Visual Basic, Nové přihlašování, Osobní klíč, Široká základna

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost