Tak hodně štěstí, soudruzi...🤣
No, “naženou”, jako souhlasím, že to slovo vystihuje čínskou mentalitu. Ale jinak loľ :)
snad si daju zalezat a support bude aj v regione Washingtonu.
Zatím to ale vypadá, že většina vůbec nechápe, do čeho se to vlastně pouštějí. Do boje s Googlem (Play Storem) totiž opravdu ne.
Jo, to si třeba o Nokii ještě před pár lety myslel taky skoro každý, ale já ne, a nemyslím si to ani o Google Play. 😉
Jenže Google Play není Nokia. A čínská vize čínského googleplay není žádným novým převratným telefonem, který Nokia jakože nemá a ani neví jak ho rychle vyrábět, ale jen kopií nějaké staré známé Nokie. A navíc je to jen příslib, chvástání, že ta kopie stejné věci, kterou všichni dobře znají, možná bude.Další “navíc” je realita, že všechnu tu obří hromadu služeb, které jim poskytoval Google zdarma, teď bude muset někdo zaplatit a také za vlastní peníze dost draze provozovat.A já dodnes nikde nečetl, že by se výrobci telefonů s Androidem topily v dolarech.Takže pokud jim to nezadotuje čínská vláda, budou tyto telefony muset podražit. Což je s prominutím úplně jiný sport.
Tak to je předem mrtvá věc. Je sice hezké že se aplikace rozdistribuují do jednotlivých shopů, ale oni vážně myslí, že si něco koupím v Xiaomi, Huawei a Oppo shopu? To fakt budu kupovat vše znovu, pokud budu chtít změnit telefon?
Pripomina mi to reakcie na konkurenciu pre steam. Ked vysiel epic store, presne taketo blbe komenty vychadzali. Vies ale o tom, ze si mozes kupit na inom obchode napr. aj INE APLIKACIE? 😃 Vies o tom, ze existuju aj ine predajne s autami ako skoda? A vies o tom, ze nie v kazdej inej predajni si musis kupit prave octaviu? Alebo chodis kazde rano kupovat pecivo do tesca, lidla aj kaufu? 😃 Podla mna tak, ako sa dostal do povedomia epic store a zrusil monopol steamu, tak sa to da spravit aj s obchodmi na google. A malokto na to ma viac prostriedkov, ako dvaja najvacsi predajcovia telefonov na svete. Neboj, ak budes mat telefon s androidom, google market ti zostane navzdy. Alebo ak ti vadi volnost trhu (ktoru ide paradoxne skusit spravit cina :) ) a rad si nechas rozkazovat, co mas robit, kup si produkty od apple.
A víš, že se nemusíš jít koupit jiný byt, když už jeden máš a stačí ti?Proč bych si kupoval stejné anebo obdobné aplikace znovu, když už je mám a vyhovují? O to jde.V Číně jim to fungovat může. V EU a USA jen těžko. Bude je to stát hromadu peněz a Obměna by trvala deset let minimálně.Navíc by museli přijít se službami v kvalitě, na které jsme zvyklí. A to bude ještě těžší.
Nechapavy, ze?
Ok. Xiaomi shop je na Xiaomi, HMS bude na Huawiei atd. Pokud budu chtít vyměnit svou Mi9 za nejaké Oppo, One plus, Samsung, cokoliv, tak ty aplikace budu muset koupit znovu. V tvém příměru s auty to znamená, že pokud si koupím Škodovku v Praze, tak po přestěhování do Brna si budu muset tu samou koupit znovu a to za předpokladu, že ji budou mít. Rozumíme si?
Někteří se tady smějete, ale ona to pro Google může být docela solidní rána. Přeci jen si Google bere z každé aplikace 30%.Pro ně je hlavní příjem výroba telefonů a aby prodávali, potřebují store s aplikacemi u kterého nehrozí, že ho ze dne na den někdo vypne. Pokud si budou brát minimální provizi, nebo to nechají zcela zdarma, zaplní se jim ten store sám bez nutnosti někoho přemlouvat a během pár měsíců tady máme druhej store, který nabídne takřka všechno a možná i za nižší ceny díky jiným provizím. Počtem aplikací sice nebude Google asi konkurovat, na druhou stranu si přiznejme, že 50% aplikací na Google je čistej odpad.
Názor byl 1× upraven, naposled 7. 2. 2020 10:40
95%.
90 %!
me by treba zajimalo jaky jsou naklady na provozovani takovyho app storu?Chapu ze si drzi klienty exkluzivnima sluzbama jako mapy pay ... to se zapocatava do nakladu?
To je otazka - Google je na cinskem trhu vicemene mimo hru, takze tam nic neztrati a mimo cinsky trh zase nebude poptavka po cinskem shopu nijak zavratna. Lidi co propadli fobii z velikeho satana (Google) zas tak moc neni.
A co tak udelat server, neco jako gitlab, kam by bylo mozne nejen nahrat source-code, ale soucasne by bylo mozne jej modifikovat kterymkoliv vyvojarem. Majitel by jen musel schvalit zmeny. Ihned by se to pak zkompilovalo a objevilo v prislusnych shopech. A ohledne shopu, bylo by fajn mit jakysi univerzalni kod. Nebo moznost automatickeho prekladu. Cili, by pak stacil univerzalni server, ze ktereho si to stahuje jak google app, tak cinsti vyrobci. A obe firmy si sponzoruji vlastni klon. Ano, zavani to tim, ze tam budou pridavat parazitni kod. Ale tomu nezabranite ani ted. Ani nezabranite, aby hlavni system neupravili tak, aby parazitni kod ignoroval, zneviditelnil pro antiviry :) Zkratka nekdy musite verit :)
Znie to skoro ako aur repozitare v archu. Takze to uz existuje :) Nie som si isty, ako je na tom fdroid..
Konecne. Ja to hovorim od zaciatku: Donald Trump spravil jedno z najlepsich rozhodnuti, ked zakazal cinanom pouzivat sluzby od google. Teraz si spravia dalsi store, dalsie mapy atd a bude nejaka konkurencia. Ano, v podstate tym ublizil len googlu, ale to netreba riesit. Este nech spravia vlastny system, a bude dobre. Konecne clovek nebude musiet mat v telefone bez moznosti odinstalovania napr. google music, co je prehravac hudby z velkostou 100mb!!! Len nastartovanie trva minutu. Co asi tak obsahuje 100 megovy prehravac hudby za kody, to radsej ani nechcem vediet.
tak malej přehrávač jsem ještě neviděl😁😀
To je fakt, já tam mám třeba sr***y jako facebook nebo linkedin a zbavit se toho nedá. Maximálně se to už snad neaktualizuje, ale když jsem to dal odinstalovat ze storu, tak to vždycky minutu přemýšlelo, ale ale zůstalo to tam. Proč se tohle nedá vyhodit?
protoze penize ktery google (popripade samsung) dostalnejhorsi je ze facebook se da zmrazit (at to znamena cokoli) ale procesy od facebook dal vesele behaji v pozadi zerou baterku a data pres app store
Ano, na jednu stranu mas pravdu - konkurence je obecne prospesna a na druhou stranu jsi bud vedome nebo nevedome naivni.Neodstranitelne/zbytecne aplikace mi taky vadi (facebook a socialni nesmysly vseho druhu), ale fakt si myslis, ze stat, ktery ti prohledava tvuj telefon a instaluje do nej na hranicich spyware, si nezaridi smirovani jakkoli a to vcetne nejen neodinstalovatelnych aplikaci?V zasade ve stadiu pokrocile paranoiy bys mel verit jedine OS a aplikacim, ktere sis napsal sam a nekomunikuji nijak s okolim. Slepa duvera v nejakych cinsky, rusky, americky, nemecky, italsky, jihoafricky,... nebo jakykoli OS je velmi naivni a nebezpecna.
"a lidé i mimo Čínu budou mít motivaci zvolit tyto obchody a nestahovat vše jen z Google Store"jakou motivaci a proč by to někdo vůbec dělal ? Jako proto že nemám třeba rád google tak si do telefonu budu zatahovat nějakej čínskej store ?? Výhody ? Zajímavej plán 😀
Najlepsie by bolo mat taky obchod, ktory by bol spravovany napr. nejakou komunitou, a bol by nezavisly od statov. Taktiez by aplikacie v nom mohli vyuzivat len cisto android API. Ziadne google spehovace atd.. To by bola parada. Lenze taky obchod by potreboval dost penazi na beh, aby zabezpecil nejaku kvalitu aplikacii pri vstupnych kontrolach, kontrolach updatov, antimalware, antivir kontroly atd.. A na to treba peniaze, a kde su peniaze, tam urcite bude vzdy moznost prepasovat nejake spehovacie veci do kodov. Vid google, ktory si to plati sam :) a aj tak obcas prebehne netom, ze "musel" vymazat 3000 aplikacii, lebo tam bol malwer. Ten bol v nejakej kniznici tretej strany a google ho nedokazal najst, aj ked uz bol skoro vsade 😃 Mne by napr. mozno stacilo aj to, keby mi v google store ukazalo aplikacie, ktore nepouzivaju google api, ale idu priamo cez android. Pretoze na google technologiach je v tejto dobe postavene vsetko: spehovacie api v android telefonoch, kde si od nich opytate polohu, a oni vam ju vratia, ale medzitym si ulozia kde sa nachadzate, kto ste, o kolkej ste tam boli, popripade si aj spravia obrazovy a zvukovy zaznam z miesta. Google statistics sluzia na zobrazovanie statistik o weboch, ale tiez sluzia na zbieranie dat o tychto weboch, o ich navstevnosti atd. Google maps REST api ani nejdem spominat, ma to kazda banka na stranke. Angular... co sa tyka systemoveho programovania, tak napr jazyk GO. To, ze google je internet, sa vlastne ukazalo, ked padli serveri googlu, a zrazu nesla vacsina stranok na webe 😃
Ale takový obchod můžete provozovat úplně v klidu, hned dnes. A Android bez Google Play máte k dispozici zadarmo. Jen do toho! 😉
Poprosim Vas, skuste si to este raz precitat, a nedavat tu nasilu blbe komenty..
Tak nevděční vůči USA začínají být všichni, i Indové, což je pro USA ještě větší ztráta než Čína, protože Indie je od příštího roku nejlidnatější stát a budoucí největší ekonomika.
Názor byl 1× upraven, naposled 7. 2. 2020 08:38
O nejlidnatějším státu nepochybuji vůbec, o ekonomice silně. 😉
Maji rozhodne nejvetsi sit scammerskych call center na svete 😀
Nevděčné rejžožroutské firmy, které se díky Google dostaly tam, kde jsou.Každopádně mimo Čínu s tím stejně žádný úspěch mít nebudou, tak nám to může být jedno.
Jim je to asi taky celkem jedno viz Aktuální počet obyvatel zde: Čína 1 404 886 893Světová populace 7,625 miliardy
K tomu Indie ještě jednou tolik, 1,28 miliardy.
No ono se moc blbů nenajde, co si koupí dobrovolně Android telefon bez google služeb.
Nechval dne před večerem... 😉
Takže keď si kúpim telefón bez google služieb, tak tam nebudem mať tie sr**ky ako google music a podobne, ktorých sa neviem zbaviť?Kde sa dá kúpiť taký android telefón?
Nápad dobrý, ale bude záležet na provedení. Pořád to totiž mohou pohnojit přílišnou sebestředností (což pohřbilo např. SteamOS od Valve).Jde o to, aby ten obchod nevyžadoval žádný účet pro stahování aplikací zdarma, nešmíroval, nespouštěl se na pozadí sám od sebe, ani jiným způsobem neházel uživateli klacky pod nohy. Také by se měli vyvarovat zaplevelení reklamou a mallwarem. Pak už stačí jen nabídnout vývojářům trvale větší podíl z prodejů než dává Google a úspěch je zaručen.I Androidu by prospělo vyházení všeho od Googlu, zrušení povinného účtu a hlavně pořádná kontrola uživatele nad tím, co aplikace mohou dělat. Systém by měl umět aplikace izolovat a volitelně jim nejen odpírat různá práva, ale i práva emulovat a podvrhovat data dle nastavení a/nebo generovaná tak, aby bylo umožněno spuštění aplikací.
.. nešmíroval, nespouštěl se na pozadí sám od sebe, ani jiným způsobem neházel uživateli klacky pod nohy. Mluvíme tu oba o stejné Číně? 😀😀
Proto píšu, že to mohou pohnojit provedením. Aby se zbavili Googlu, tak musí být lepší z pohledu zákazníka, ne ze svého vlastního.
A když tam tohle všechno nebude, na čem pak tedy budou vydělávat? Obzvláště s ideou, že budou vývojářům platit víc, než google 🙂Bude to ve finále dotovat Čínská vláda? 🙂 A vůbec nic za to nebude chtít? 🙂
Chtějí prodávat telefony bez závislosti na Googlu. Na tom budou vydělávat. Proto by jim mohlo stačit, kdyby ten obchod neprodělával. Nějakou marži tam mít budou stejně. Zda to bude stačit na provoz, to je na nich. Také je možné, že ty problematické vlastnosti neodstraní všechny. I tak by to mohl být určitý přínos. Konkurence výrobců může zákazníkům jen prospět. Tohle by byla konkurence v rámci standardu, podobná té, která je mezi výrobci hardwaru pro PC (a kam to PC dotáhlo). Jisté je, že z lásky k Číně nikdo jejich nový, nezavedený obchod používat nezačne.
Na těch moc, spíš skoro nic nevydělávají už teď a to mají komplet SW služby díky Googlu prakticky zadarmo.A teď za kompletní vývoj, údržbu, úložiště, služby, prostě za všechno díky čemu je telefon funkční systém budou muset platit. A pak ještě balík pro vývojáře a to ve světě, kde zákazníci zrovna štědří nejsou.Musíte si uvědomit zásadní rozdíly mezi velkohubým chvástáním čínských firem, které s tím o čem blábolí nemají vůbec žádné zkušenosti a reálnými možnostmi a dopady.Soupeří o jediný solventní trh, který na jejich čínské služby ale vůbec není zvědavý.
Kdyby pro ně výdělky z prodeje telefonů nebyly zajímavé, nevznikal by takový příval nových čínských telefonů od různých výrobců. Nyní sice mají "vše zadarmo", ale dostali se tím do závislosti. Ta je vždy nevýhodná. Pokud budou tupě kopírovat Google, tak samozřejmě pohoří. Vtip je v tom, že ne každý o ty služby vůbec stojí. Já nepotřebuji mapy od Googlu, když chci používat ty od mapy.cz. Nepotřebuji aby mi někdo vnucoval gmail nebo jiný mail. Nebo vyhledávání Googlu atd. To znamená, že oni žádný "ekosystém služeb" vůbec vytvářet nemusí 🙂Já chci telefon který bude spíše jako počítač, kam si dám ty aplikace, které si vyberu. Ne jako konzole, kde mi někdo určí "budeš používat tohle a tohle". Ty vnucované a často neodistalovatelné věci vnímám spíš jako opruz. Jsou tam, aby z nich Google získával data, která využije. Ale pokud ti výrobci vydělávají prodejem telefonů, tak to nepotřebují. Obchod s aplikacemi se imho zas tolik neliší od nějakého fóra kam se vkládají obrázky a soubory. Ale lze to pojmout všelijak. Když si vymyslí kupu zbytečností a opruzů, utopí v tom majlant, uživatele odradí a nakonec to odpískají.
jenze to samy dela googlejeste umoznuje zakazanym aplikacim pristup na internet ...
Bez účtu si nic nestáhneš ani s googlu takže ted nechápu o co ti jde pokud si teda jenom nepotřebuješ do někoho kopnout😁
Třeba o to, že by to někdo mohl udělat lépe, než Google? Myslím, že doby kdy dělali z většiny super věci a nějakým způsobem výjimečné jsou už pryč, řada věcí se dá nahradit něčím jiným. Třeba street view je dobrý, ale mapy tak dlouho vylepšovali, že u nás jsou čím dál horší, ty od seznamu jsou použitelnější.
klicova otazka je PROC?Proc by nemeli vzit penize kdyz muzou?
Kdo by neměl vzít peníze? O penězích snad nikdo nic nepsal.
google se chova tak jak se chova (reklama ucty sledovani...) aby vydelal penize. Chovat se jinak znamena nevzit (nebo vzit min) penize. Otazka byla proc by nekdo chtel min penez?
Protože aby uspěl, musí nějak Googlu konkurovat. A zmíněné věci uživatelům Googlu často vadí. Když se bude nový konkurent chovat stejně, nebudou mít zákazníci důvod k němu přecházet. Musí pro ně být v něčem lepší.
Nevíme, jak to bude fungovat, ale že by splnili všechny tyhle vaše podmínky, to považuji za velmi nepravděpodobné. Tímhle ani nebudou chtít uživatele nalákat. Tipoval bych jiné vějičky. Plus bych očekával, že o sobě bude dávat čínský Store hodně vědět, aby ho lidi využívali. Doporučovat vám hry na základě informací o vás atd. V mém čínském mobilu mi systém (integrovaná aplikace od výrobce) pořád nabízí "populární hry", ale když takovou nabídku kliknu, tak to chce nejdřív odsouhlasit podmínky, pak se registrovat... klasika. A z nějakého důvodu to funguje jen, když je povolený a aktualizovaný integrovaný prohlížeč od výrobce mobilu (další odsouhlasování podmínek). Takže jsem tyhle doporučení na hry vypnul, což tedy šlo. Nevím, proto kam by mě to dál dovedlo. Ten integrovaný prohlížeč mi ale šve, protože i když ho všude, kde to jde vypnu, tak mi tam pořád čas od času vyskočí. Čekal bych jiné výhody. Ovšem nevím, jestli budou i pro nás v Evropě, kvůli právním překážkám. Číňané asi nebudou takoví puritáni, možná tam budou hry pro 18+ a samozřejmě jim nebudou vadit programy na stahování videí z youtube apod. funkce, které Googlu pochopitelně vadí. Ale je otázka, do jaké míry to bude v Evropě, protože některé aplikace mám zakázané, kvůli regionu. Jednak třeba ani nejsou pro nás Evropany potřebné (nevyužili bychom je), nebo jsou tam zase ty právní problémy. Nevím proč je zakázaná třeba aplikace "Denní tapeta", která se přesto pravidelně aktualizuje. Proč když ji nesmím použít? Leda bych ten region přepnul a přišel zase o něco jiného. BTW co je na tapetě za problém? Autorská práva? Nevím...
Názor byl 1× upraven, naposled 7. 2. 2020 14:12
Pokud se vydají touto cestou, tak asi příliš neuspějí. Možná to tak dopadne. (Pochybuji jen o těch 18+ hrách, protože v Číně je porno zakázané)
“Vela stastia”. A nasledne by som odvetne tento store zakazal.
Naštěstí Android není iShit, takže si tam můžu nainstalovat aplikaci odkudkoliv a né jenom z oficiálního Storu. A taky to dělám, protože některé aplikace na storu být nemůžou, protože porušují podmínky Googlu - naštěstí bez problémů jde stáhnout APK a nainstalovat lokálně. O tom si na iShitu za 40k můžete nechat jenom zdát. B-]
Fuuu, ale si mi teraz poriadne naložil. Určite si najväčší šéf v triede...
Sám jste si začal. B-] Ale já chápu že pro uživatele iShitu je výhoda, že dají 40k za mobil, se kterým si vlastně ani nemohou dělat co chtějí. To se vyplatí! B-]
Diky bohu za Pinephone 😉
Ja len nerozumiem, ako si prišiel na to, že mám iPhone... 😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.