Fotografování | Smartphone | Xiaomi

Čínští výrobci mobilů Xiaomi a Oppo ukázali funkční prototyp kamery schované pod displejem

Čínský výrobce telefonů Oppo se pochlubil na Twitteru videem, na kterém ukazuje funkční prototyp přední kamery schované pod displejem. Na to brzy zareagovalo Xiaomi a ukázala svou verzi. Brzy se tak snad dočkáme telefonů bez nejrůznějších výřezů či vysouvacích mechanismů.

O kamerách skrytých pod displejem se mluví již delší dobu, prozatím jsme se ale nedočkali pořádných funkčních prototypů. Stejně jako u čteček otisků pod displejem totiž tuto technologii provází nejeden problém. Tím hlavním je pak špatný obraz z čočky, které nemá dostatek světla skrze displej.

Na technologii ale pracuje několik firem a lze vidět, že se již daří dělat pokroky. Po tom, co se kamerou pochlubilo Oppo, přispěchalo s vlastním videem i konkurenční Xiaomi.

Brzy se tak snad dočkáme telefonů, které nebudou mít žádné výřezy, průstřely či vysouvací mechanismy pro čelní kamery. Termín, kdy novinku můžeme očekávat v telefonech, ale firmy nezveřejnily.

Takto vypadá nové Oppo Find X:

Diskuze (24) Další článek: Podivné záblesky světla na Měsíci matou vědce

Témata článku: Hardware, Android, Čína, Mobilní telefon, Fotografování, Kamera, Smartphone, Fotoaparát, Xiaomi, Prototyp, Displej, Mobil, Telefon, Čínský výrobce, Oppo Find X, Výrobce mobilů, Funkční prototyp, Výrobce, Oppo


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 94

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF