Xiaomi | Fotografování | Smartphone

Čínští výrobci mobilů Xiaomi a Oppo ukázali funkční prototyp kamery schované pod displejem

Čínský výrobce telefonů Oppo se pochlubil na Twitteru videem, na kterém ukazuje funkční prototyp přední kamery schované pod displejem. Na to brzy zareagovalo Xiaomi a ukázala svou verzi. Brzy se tak snad dočkáme telefonů bez nejrůznějších výřezů či vysouvacích mechanismů.

O kamerách skrytých pod displejem se mluví již delší dobu, prozatím jsme se ale nedočkali pořádných funkčních prototypů. Stejně jako u čteček otisků pod displejem totiž tuto technologii provází nejeden problém. Tím hlavním je pak špatný obraz z čočky, které nemá dostatek světla skrze displej.

Na technologii ale pracuje několik firem a lze vidět, že se již daří dělat pokroky. Po tom, co se kamerou pochlubilo Oppo, přispěchalo s vlastním videem i konkurenční Xiaomi.

Brzy se tak snad dočkáme telefonů, které nebudou mít žádné výřezy, průstřely či vysouvací mechanismy pro čelní kamery. Termín, kdy novinku můžeme očekávat v telefonech, ale firmy nezveřejnily.

Takto vypadá nové Oppo Find X:

Diskuze (24) Další článek: Podivné záblesky světla na Měsíci matou vědce

Témata článku: Hardware, Android, Čína, Kamera, Xiaomi, Mobilní telefon, Fotoaparát, Fotografování, Prototyp, Smartphone, Mobil, Oppo Find X, Telefon, Výrobce, Výrobce mobilů, Displej, Čínský výrobce, Funkční prototyp, Oppo


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11