Fotografování | Smartphone | Xiaomi

Čínští výrobci mobilů Xiaomi a Oppo ukázali funkční prototyp kamery schované pod displejem

Čínský výrobce telefonů Oppo se pochlubil na Twitteru videem, na kterém ukazuje funkční prototyp přední kamery schované pod displejem. Na to brzy zareagovalo Xiaomi a ukázala svou verzi. Brzy se tak snad dočkáme telefonů bez nejrůznějších výřezů či vysouvacích mechanismů.

O kamerách skrytých pod displejem se mluví již delší dobu, prozatím jsme se ale nedočkali pořádných funkčních prototypů. Stejně jako u čteček otisků pod displejem totiž tuto technologii provází nejeden problém. Tím hlavním je pak špatný obraz z čočky, které nemá dostatek světla skrze displej.

Na technologii ale pracuje několik firem a lze vidět, že se již daří dělat pokroky. Po tom, co se kamerou pochlubilo Oppo, přispěchalo s vlastním videem i konkurenční Xiaomi.

Brzy se tak snad dočkáme telefonů, které nebudou mít žádné výřezy, průstřely či vysouvací mechanismy pro čelní kamery. Termín, kdy novinku můžeme očekávat v telefonech, ale firmy nezveřejnily.

Takto vypadá nové Oppo Find X:

Diskuze (24) Další článek: Podivné záblesky světla na Měsíci matou vědce

Témata článku: Hardware, Android, Čína, Mobilní telefon, Fotografování, Kamera, Fotoaparát, Smartphone, Xiaomi, Prototyp, Čínský výrobce, Mobil, Telefon, Výrobce mobilů, Displej, Oppo, Výrobce, Funkční prototyp, Oppo Find X


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF