Koronavirus | Čína | Brýle

Čínští hlídači městských parků dostali chytré brýle. Měří návštěvníkům teplotu

Hlídači městského parku v čínské Chang-čou dostali novou hračku: Na první pohled lehce bizarní brýle vybavené termokamerou a mikropočítačem.

Mohou se tedy procházet v parku, anebo kontrolovat návštěvníky u vstupní brány, přičemž pokud kamera u některého z nich detekuje horečku, brýle pořídí záznam a nešťastníka skrze mobilní síť nahlásí do ústředí.

Autoři z tamního startupu Rokid, který se věnuje vývoji běžných chytrých brýlí s prvky AR už delší dobu, slibují, že zařízení dokáže během dvou minut detekovat až stovku kolemjdoucích, změřit jim nevědomky teplotu a analyzovat horečku.

Klepněte pro větší obrázek
Hlídač s chytrými brýlemi s termokamerou (Foto: Rokid, South China Morning Post)

Nutno však podotknout, že stejně jako každá technologie i infračervené dálkové měření osob má své mezery. I tyto teploměry pracují s určitou odchylkou, která přirozeně roste se vzdáleností (spolehlivě změří teplotu je do vzdálenosti jednoho metru), a měří povrchovou teplotu těla, která je vždy o něco nižší než ta vnitřní.

Do třetice, mnozí, kteří onemocněli COVID-19, nemají prakticky žádné příznaky, natož horečku, takže podobným testem stejně projdou bez povšimnutí, upozorňují experti.

Klepněte pro větší obrázek
Termokamera s čipem čipem AMG8833 a rozlišením 64 pixelů pro kutily
Diskuze (20) Další článek: OneWeb je kvůli koronaviru v problémech. Po vypuštění 74 družic požádal o ochranu před věřiteli

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Čína, COVID-19, Brýle, Rozšířená realita, Chytré město, Návštěvníci, Chytré brýle, Termokamera, SCM, Park, South China Morning Post, Horečka, Teplota, Městský park, Chang-čou, Hlídač


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X