Úložiště | Čína | SSD

Čínský Asgard dohání světovou konkurenci. Má SSD s rychlostí až 7,5 GB/s

Čína se snaží dotahovat technologické inovace západu kvůli osamostatnění a i když jsou oblasti, kde je ještě trochu pozadu, už to přestává platit v segmentu NAND flash čipů a SSD.

Čínský výrobce Asgard specializující se na výrobu pamětí a úložišť, totiž uvedl nové modely SSD řady AN4, které už využívají možností rychlejšího rozhraní PCI Express 4.0. Složení těchto SSD tvoří řadiče Innogrit IG5236 Rainier a 128vrstvé NAND 3D TLC flash čipy od YMTC (Yangtze Memory Technologies Co., Ltd).

Dle měření webu Bilibili v programu CrystalDiskMark dosáhl 1TB model (chystají se také 2TB a 512GB modely) na rekordní sekvenční rychlost 7 475 MB/s a u náhodného zápisu až 4 788 MB/s. Překonal tak konkurenční modely, které jsou dokonce postavené na stejném řadiči, ale mají čipy od Micronu a Kioxia. Při testu pomocí programu PCMark 10 dosáhlo zmíněné SSD na 3 601 bodů.

Zatím ale nejsou známé dvě důležité vlastnosti – odolnost a cena. Pokud budou obě tyto vlastnosti na dobré úrovni, můžou se ostatní výrobci asi začít hodně bát. Respektive budou jistě zvažovat využití čínských technologií pro stavbu SSD pod vlastní značkou, pokud to bude ekonomicky výhodnější a výsledkem budou výkonnější modely za lepší cenu.

Diskuze (6) Další článek: Jeff Bezos ani Richard Branson nejsou astronauti. Minimálně podle nové definice USA

Témata článku: Úložiště, Čína, SSD, Micron, Kioxia, YMTC, PCI Express, Rychlost, CrystalDiskMark, Asgard, Model, ČipDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika