Výzkum | Procesory | Elektromobily

„Čínská Tesla“ chce uchvátit svět. V návrhu elektromobilů NIO pomáhají superčipy od AMD

Procesorům AMD Epyc se daří jak v oblasti serverů, tak i datacenter a superpočítačů. Tentokrát se AMD pochlubilo spoluprací s velkým čínským výrobcem elektromobilů NIO, od kterého se čeká velký nástup i v USA a Evropě.

NIO používá nové servery s třetí generaci procesorů AMD Epyc s architekturou Zen 3 pro konkrétní náročné úlohy při vývoji elektromobilů. Jedná se například o simulaci nárazů a chování struktury (Finite Element Analysis) nebo simulaci aerodynamických modelů pro optimalizaci tvaru vozidla (Computational Fluid Dynamics).

Dle vyjádření se rychlost vývoje oproti použití minulé generace procesorů Epyc zlepšila o 50 %, takže NIO může provádět více simulačních testů a také zvýšit komplexnost při současné rychlosti vývoje.

I když Tesla přešla v rámci výpočetní elektroniky ve vlastních elektromobilech na platformu AMD Ryzen, NIO používá pro multimediální systém a displeje čipsety od Qualcommu a zpracování dat ze snímačů pro použití k různým autonomním funkcím pak zajišťuje kombinace platformy od Nvidie a Mobileye (patří Intelu).

Diskuze (3) Další článek: Programování elektroniky: Elektromechanický srážkoměr

Témata článku: Výzkum, AMD, Intel, Procesory, Elektromobily, USA, Tesla, Evropa, Qualcomm, Architektura, Servery, Epyc, Procesor, Nio, Elektromobil, AMD Epyc, Superpočítače, AMD Ryzen, Procesory na Heureka.cz