Software | Aktualizace | Elektromobily

Čínská „Tesla“ během jízdy zastavila a na hodinu zamkla řidiče. Kvůli softwarové aktualizaci

Čínský výrobce elektrických vozidel Nio zažil kuriózní situaci. Jedno z jeho vozidel během testovací jízdy odstartovalo proces softwarové aktualizace a uvěznilo řidiče s posádkou na více než hodinu. Tématu se věnovala agentura Bloomberg a deník South China Morning Post.

Navíc aktualizace začala na ulici Ghangan Avenue, což je rušná ulice v Pekingu, na níž sídlí mnoho významných vládních a administrativních budov. Vozidlo se zastavilo uprostřed ulice a začalo instalovat softwarovou aktualizaci.

Nio je často označován za čínského konkurenta americké Tesly. Automobilka se intenzivně zabývá nejen samotným elektrickým pohonem, ale také palubním softwarem, asistenčními funkcemi a systémem autonomního řízení.

Není známo, o jaký konkrétní model firmy Nio šlo. Odstavené auto na ulici však vzbudilo pozornost i policie, která se opakovaně u vozidla zastavovala.

Během instalace aktualizace je vozidlo vypnuté a zcela nepoužitelné, takže uvězněna posádka v něm nemohla spustit ani okno. Otevírání dveří je rovněž řízeno elektronicky. Podle vyjádření Nio na čínské sociální síti Weibo vedla k aktualizaci série nešťastných kroků, které udělal řidič. Při standardním postupu by k této situaci nemohlo dojít.

Mluvčí Nio navíc pro portál TheVerge uvedl, že vozidlo před aktualizací zřetelně informuje řidiče o tom, že má auto zaparkovat a že bude nefunkční během aktualizace. Firma se za způsobenou překážku v provozu omluvila a přislíbila, že optimalizuje aktualizační proces.

Diskuze (54) Další článek: Britský matematik spočítal, kde by se mohly nacházet trosky tajemného letu MH370

Témata článku: Software, Aktualizace, Čína, Elektromobily, Policie, China Morning Post, Vozidlo, Nio, Ulice, The Verge, China, Hod, Řidič, Tesla, SCMP, Peking, Jízda, Bloomberg


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu