Čína tentokrát kopíruje se značným zpožděním: WeChat dostal Příběhy

Čína tentokrát kopíruje se značným zpožděním: WeChat dostal Příběhy

Snapchat, Facebook, Instagram, AirBnb, Skype, YouTube, LinkedIn… výčet sociálních sítí, kde lidé mohou sdílet tzv. Příběhy, tedy krátká videa, která po 24 hodinách zmizí, se neustále rozšiřuje. Trend se nevyhnul ani Číně, kde funkci podobnou Příběhům právě představil WeChat. Informuje o tom web Technode.

WeChat, jeden z největších komunikačních nástrojů světa, který používá více než miliarda lidí, zařadil do své aplikace Příběhy v rámci své největší předělávky, kterou provedl od roku 2014.

Zajímavé je, že WeChat se odhodlal používat Příběhy až nyní, několik let po ostatních sociálních sítí. Má přitom částečně stejného vlastníka jako Snapchat, který celé příběhové šílenství odstartoval. WeChat patří do vlastnictví Tencentu, který drží 12 % podíl ve Snapu.

WeChatu nicméně poslední měsíce dost intenzivně roste konkurence a redesign aplikace, včetně zařazení Příběhů, má přispět k jeho obnově. Konkurence mu roste i proto, že síť příliš nabobtnala a jeho jádro, tedy klasická sociální síť, už není místo pro setkávání přátel, což mají krátká videa pomoci změnit.

Příběhy v podání WeChat se nazývají „Time Capsule“. Doteď mohli uživatelé sítě sdílet videa jen do tří míst - přátelům, na místní obdobu News Feedu nebo do skupinových konverzací. Toto zůstává nezměněné, ale vznikla nová sekce právě s videi Time Capsule, kam lze sdílet 15sekundová videa, která po 24 hodinách zmizí.

Diskuze (1) Další článek: Zkušenosti s novým iPadem Pro: Má na to, aby nahradil klasický počítač?

Témata článku: YouTube, Facebook, Sociální sítě, Snapchat, WeChat, Čína, Instagram, Skype, Linkedin, Airbnb, Vlastnictví, Značné zpoždění, Nová sekce, Síť, Skupinová konverzace, Zpoždění, Feed, Aplikace, Tim Capsule, News Feed, Tencentu, Podobný příběh, Krátké video, Příběh, Místní obdoba


Určitě si přečtěte

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 168

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní