Tomáš Vaňoch (KoXz)
Tomáš Vaňoch (KoXz)
25. 11. 2022 • 18:44

Cine je suma fuk, kam dopadnou trosky, tak at jdou do haje s nejakym narokovanim.. At se nejdriv postaraji o to, kam zbytky jejich raket padaj a pak se muzeme bavit o nejakym mirovym vydani toho nebezpecnyho bordelu

Jan Pokorný
24. 11. 2022 • 21:35

Trosky raketoplánu prohlásili USA za svoje výlučné vlastnictví. Nebo si to špatně pamatuji? 😉

ziki
24. 11. 2022 • 21:13

Nezastávam se Číny, ale předpokládám, že pro selhání a pád nosného stupně rakety platí stejná pravidla, jako kdyby se někde zřítil Boeing nebo Airbus, tedy že bude snaha to vyšetřit a následně zabránit dalším podobným událostem. Kdyby místo rakety tam dopadlo velké dopravní letadlo a Filipínci si začali jeho trosky tahat domů, tak by to bylo také v pořádku, jako v případě této rakety? Když spadl raketoplán Columbia, tak americké úřady hrozily potenciálním zájemcům o suvenýry opravdu vysokými tresty a to jak peněžitými, tak i odnětím svobody.

j.pagac
24. 11. 2022 • 20:16

Mám za to, že platí námořní právo a pokud byla část rakety opuštěná, jedná se o vrak a Filipínci se tedy pokusili o záchrannou operaci, nejspíš v naději, že pak vůči Číňanům vznesou finanční nárok za tuto záchrannou operaci. Na Wiki jsem našel, že existují úmluvy týkající se záchrany, mim ojiné, objektů vypouštěných do vesmíru, ale předpokládám, že se této dohody Čína neúčastní, takže aby nemuseli platit tak si to vzali zpět silou.Ale je to můj laicky pohled, nejsem právník, ale četl jsem kdysi článek o tom jak ze "záchrany" majetku na moři mají přímořské národy bezva brigádu.

Net.Xtreme
24. 11. 2022 • 12:56

To je celkem nic proti incidentům s jejich válečnou rybářskou flotilou v cizích vodách. Ale když se nikdo aktivně nebrání, tak proč si nedovolovat?

Určitě si přečtěte

Články odjinud