Kryptoměny | Čína

Čína prohlásila veškeré transakce s kryptoměnami za ilegální. Bitcoin reaguje poklesem

Čína prohlásila veškeré transakce s kryptoměnami za ilegální. Bitcoin reaguje poklesem

Čína už delší dobu vyjadřuje své antipatie vůči virtuálním měnám, ale teď přichází razantní řez. Bloomberg přinesl zprávu, že Čínská lidová banka označila veškeré transakce s kryptoměnami za nezákonné. Důvodů uvádí hned několik.

Hlavním má být udržení stabilního řádu. Pak je tu ochrana majetku obyvatelstva, kterou mají ohrožovat spekulace s kryptoměnami. Mimo zákon se dostaly také zahraniční služby, které nabízí nákup a prodej kryptoměn v Číně. Zákaz kryptoměn má zamezit praní špinavých peněz a podvodům.

Klepněte pro větší obrázek
Dnešní pokles a později mírná stabilizace ceny Bitcoinu podle CoinDesk.

Významným důvodem je také energetická náročnost těžby. Právě v Číně se totiž soustředí množství těžebních farem, podle jarního reportu Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index měla Čína 46 % globální výpočetní síly nutné pro těžbu a ověřování bitcoinových transakcí. Vzhledem k tomu, že elektřina pro těžbu většinou pochází z uhlí, mají Bitcoin a spol. přímý dopad na ekologii a plnění emisních cílů.

Kryptoměny na oznámení reagují poklesem. Bitcoin během tří hodin spadl z 45 pod 41 tisíc dolarů.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (115) Další článek: Z VESMÍRU: Jak Einstein předpověděl gravitační čočky a co mají společného s luxferami

Témata článku: Kryptoměny, Těžba, Bitcoin, Čína, Spekulace, Coindesk, Pokles, Praní, Transakce, Bloomberg, Virtuální měna