Čína má dostatek superpočítačů pro nejnebezpečnější vojenské technologie

Převaha vyspělého západního světa ve vojenství nad potenciálním nepřítelem (arabský svět, asijské...
Převaha vyspělého západního světa ve vojenství nad potenciálním nepřítelem (arabský svět, asijské země) je zřejmě jen iluzí. Podle zpravodajských služeb má Čína možná až sto špičkových superpočítačů využitelných v moderním vojenství - paradoxem je, že přes embarga většinu z nich vyvezly právě americké firmy jako Silicon Graphics/Cray či IBM, a ne mnohem bližší Japonsko (Nec, Fujitsu). Pomocí těchto počítačů může Čína vyrábět a používat taktické jaderné zbraně a řízené střely; Čína nyní je údajně schopna zlomit komerční šifrovací kódy. Mimochodem, nejlidnatější země světa prožívá přes veškerou nesvobodu a cenzuru obrovský internetový boom, odhaduje se, že jsou zde až dva miliony internetových uživatelů - ti samozřejmě patří k informatické špičce a jako v každé chudé zemi je ze všeho nejvíce zajímá hacking, protože komerčně se jejich talent neuplatní.
Přesto, že na Čínu platí embarga pro dovoz špičkových technologií, poskytovala Amerika této zemi spoustu výjimek výhodou za přístup k lukrativním zakázkám; nyní z toho má nemalé starosti, protože přes nedávné pokroky má tato země stále daleko k demokracii, stejně jako desítky jiných asijských států.
Diskuze (1) Další článek: Druhé zlato BUDE!

Témata článku: Technika, Čína, Technolog, Moderní svět, Paradox, DOS, Střela, Superpočítače, Talent, Boom, Nejlidnatější země, Jaderná technologie, Dostatek, Embargo, Internetový boom


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky