Čím žil Invex první den?

První den Invexu se nesl zejména v ohlášení novinek našich mobilních operátorů. Nastartovaly také naplno přípravy na další ročník Března – měsíce Internetu.
Pondělní čas okolo poledne si vybrali Paegas i Eurotel k prezentaci svých nových aktivit. Paegas oznámil funkční podporu pro WAP aplikace kdy právě na trh vstupuje mobilní telefon Nokia 7110, který je hlavním průkopníkem WAP služeb. To samé demonstroval i Eurotel, který také úspěšně zprovoznil podporu pro WAP na své síti. Paegas dále oznámil nové SIM karty pro multibanking, obsahují podporu až deseti bank. V současné době je podporována pouze Expandia banka, další v řadě je IPB a počítá se i s dalšími bankami. Kuriózním projektem Peagasu je ve spolupráci s firmou Coca Cola zprovozněný prodej nápojů z automatů přes moblní telefon. Na veletrhu je několik automatů, do kterých jednoduše zavoláte přes uvedené číslo, z vašeho účtu je odečtena částka a vy si můžete vybrat svůj nápoj. V současnosti není tato služba zpoplatňována, takže je Coca Cola zadarmo, ačkoli na Mobil Serveru psali, že dostali pouze kolu, u pavilonu S jsme z automatu získali i Sprite, Fantu a další. Cena za nápoj je stanovena na 20 Kč za půllitrový nápoj. Za den na váš účet můžete vyzvednout 5 nápojů, za měsíc nejvýše 50. Paegas a Coca Cola počítají s pokrytím celé republiky podobnými automaty, zatím je jich jen 12 na výstavišti.

Paegas dále oznámil podporu vysokorychlostních přenosů přes GPRS, na to Eurotel odpověděl zavedením HSCSD a demonstrací přenosu videa v síti GSM. Přenos sice nebyl nějak extrémně plynulý, ale video to bylo. Eurotel plánuje zavést počátkem příštího roku datové přenosy až do rychlosti 43,3 kb/s.

Pro svět Internetu bylo podstatnou událostí ohlášení již třetího ročníku Března měsíce Internetu. Ten se od letošního ročníku bude lišit větším počtem akcí a větším počtem spolupracujících firem. Předpokládá se pět hlavních sponzorů, zatím jsou oficiálně potvrzeni tři. Již letos aktivní firmy INET a Software602, nově i Oracle Czech. Mezi hlavní akce bude opět patřit konference EISF 2000, která bude věnována využití Internetu a dalších informačních a komunikačních technologií pro rozvoj firem. Využitím Internetu ve státní správě se bude zabývat konference ISSS 2000. Dalším hlavním projektem je Do knihovny na Internet (po Internetu do knihovny), který se bude zaměřovat především na větší propagaci využívání Internetu v knihovnách a současně získávání informací o knihovnách na běžném Internetu. Ve spolupráci s Kontem Bariéry a společností Softfair bude spuštěn projekt Internet pro hendikepované, jehož cílem je kromě jiného zprovoznění samostatného serveru věnujícího se této problematice. Novinkou příštího ročníku bude dětská konference Junior Internet, kterou si vymyslely a samy organizují děti, bude se soutěžit o nejlepší dětské stránky, o nejlepší slohovou práci na téma Internet a podobně.

Váš názor Další článek: Comfor prodán!

Témata článku: Invex, Den, Automaty, První den, Fanta, Inet, Podobný automat, Coca Cola, Junior, T-mobile mobilní telefony akceRodina na baterky: vzpoura umělé inteligence jako cesta k překonání neporozumění v rodině [recenze filmu]

Rodina na baterky: vzpoura umělé inteligence jako cesta k překonání neporozumění v rodině [recenze filmu]

Animovaný film, tematizující rodinné vztahy i propojení člověka s moderními technologiemi.

Marek Čech
Recenze filmů
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

Vladislav Kluska
Deskové hry
Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět