Aliasy jsou další způsob jak potencionálně vydělat ,nebo uvázat k jednomu poskytovateli s nějakým menším rozsahem zvýšení bezpečnosti.Ono je naprosto ukradené jestli mailový alias je náhodný řetězec znaků , nebo franta tečka novák zavináč dezolemail cézet. Když oboje povede na profil nějaké služby kde bude muset být jméno , telefon, platební karta stejně povinně vyplněná. I tak nebrání nic uživateli si založit víc mailových účtů či schránek čímž se k funkcionalitě konceptu aliasů dostává , často to překračuje…. Ježe tím poskytovatel aliasů tak nevydělá a nebo vůbec že použije konkurenciSamotné aliasy nedokáží vyvážit nějaké chování uživatele a jeho vytváření digitální stopy.
...Počítejte také s tím, že při použití aliasu v Mailu nemůžete na příchozí zprávy odpovídat... Simple Login to vie https://simplelogin.io/docs/getting-s...rse-alias/
Názor byl 1× upraven, naposled 29. 12. 2024 19:08
Mně přijde jednodušší a praktičtější mít prostě druhý e-mail jen na tyhle věci. Běžně ho nevybírám, kouknu se tam jen když očekávám že něco přijde. Na rozdíl od dočasných e-mailů mám možnost v případě potřeby něco dohledat, mám všude stejný login, pokud se z nějakého důvodu chci po čase znovu přihlásit, a nemusím pokaždé něco vytvářet.
AdGuard provozovala ruská firma. Jak je to teď? Důvěru to ve mně nevzbuzuje.
Cyprus. Ale ruSSák zůstane ruSSákem. Ovšem třeba Číňan taky, raději nepátrej, co vše kolem tebe je čínské 😃
To jsem si našel, že Kyperská republika. To zjednodušeně znamená, že je vlastník neznámý. Ono je rozdíl, když použiju čínskou lžičku na kafe, za kterou zaplatím a nějakou službu. Co asi generuje příjem u té služby?
Použít se dá i gmail, tečky ve jméně ignoruje a co je za +, tak taky. Takže člověk může jeden mail zadat na každém webu jinak a pak na to udělat pravidla/blokovat.
To už je strašně provařené. Kdybych chtěl zneužít např. firemní databázi kontaktů, tak vyfiltrovat si z toho gmail.com a tečky nasekat jinak, je asi nejjednodušší způsob, jak to trochu zamaskovat.
Ale polovina služeb si myslí, že email s pluskem je neplatný formát:(Ale u free aliasů to není o moc lepší, některé koncovky jsou blokované a nedají se použít:/
to jo, nektere docasne maily, resp. jejich domeny, pouzit nejdou.
Zaregistruju si doménu, sezenu si nějaký mail hosting - kupa jich ej zdarma, muzu hostovat na domácí chytřejší NAS nebo já to mám v Exchange Online - ono to jako alias nežere další licenci. Nastavím doménový koš a při registraci si mail vymyslím. Když mě služba otravuje, blokuji dany email.
V roce 2011 mě napadlo totéž. Výsledek je ten, že mám akorát mraky mailů. Když se chci někam přihlásit, tak neřeším jen heslo, ale i email, co jsem tam zrovna použil. Komplikuje mi to komunikaci, protože výchozí odchozí email mám jiný, než s jakým ty služby počítají. No a spam mi stejně chodí. Občas má nějaký příjemce pošty zavirovaný počítač a utečou kontakty, se kterýma se v minulosti bavil.Už na to kašlou. Výjimkou jsou snad akorát nějaké jednorázové soutěže, kde mi to ještě dává smysl. Na totálně shitoidní registrace používám jednorázové maily typu mailinator. Tam alespoň nikdo neví, kdo se registruje. Klasická doména má zjistitelného vlastníka.
Domenovy kos je pekny nesmysl, mail server ztraci moznost vratit email na neexistenci...Aliasy pouzivam dlouho. Osvedcilo se mi pouzivat urcity algoritmus, napr. cez2cz@mojedomena.net Delam to proto, abych vedel kdo "prodal" muj email nejakym debilum (napr. LinkedIn). A nakonec: .cz domenu pouziva jen clovek nepouceny kolaborantskym chovanim nic.cz
Samozřejmě jsem taky zakládal aliasy, ale i to je občas problém a tyhle algoritmy taky selhávají, jak služby mění jména, vlastníky, ... .
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.