WhatsApp | Komunikace | Instant Messaging

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

  • Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů
  • Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv?
  • Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Od 8. února začnou platit na komunikační platformě WhatsApp nové podmínky použití a zásady ochrany osobních údajů. Mimo jiné obsahují klauzuli o možnosti sdílet určitá data s Facebookem.

Ačkoli sdílení dat nemá být komplexní a nemělo by se týkat uživatelů v Evropě, připomnělo to skutečnost, že WhatsApp spadá pod Facebook (už sedmým rokem!) a že k dalšímu sbližování a propojování bude postupně docházet. Řada uživatelů, kterým Facebook z nějakého důvodu vadí, proto zvažují odchod – a takových není málo. Přecházejí k alternativním komunikátorům a třeba takový Signal v Americe zaznamenal 677% nárůst uživatelů a Telegram o 144 %.

Jaké jsou tedy možnosti, pokud byste z nějakého důvodu chtěli odejít z WhatsAppu? Vybrali jsme pro vás deset aplikací, které jsme seřadili podle počtu stažení z Obchodu Google Play.

Skype

Skype je v segmentu komunikačních aplikaci doslova dinosaurem – jeho kořeny sahají až do roku 2003. Těm, kdož z WhatsAppu odcházejí z důvodu propojení s Facebookem, by však mohla vadit skutečnost, že tento komunikátor spadá od roku 2011 pod křídla Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázek 
Skype

Skype se dříve profiloval především v segmentu firemní komunikace, nicméně dnes má co nabídnout běžným uživatelům. Pochopitelně zvládá textovou komunikaci, nicméně jeho hlavní síla tkví ve vysoké kvalitě hlasových a video hovorů, včetně skupinových s až 24 uživateli.

Skype má silnou uživatelskou základnu – denně jeho platformu používá 300 milionů uživatelů z celého světa. Jednou z výhod je nutnost potvrzování kontaktů, čímž se zabraňuje zasílání nevyžádaných zpráv z neznámých účtů.

Z hlediska bezpečnosti Skype tvrdí, že pro komunikaci používá veřejně dokumentované důvěryhodné techniky šifrování. Je však nemožné ověřit, zda jsou tyto algoritmy používány správně, úplně a po celou dobu, protože bez specifikace protokolu a/nebo zdrojového kódu programu není možná žádná veřejná kontrola.

Diskuze (114) Další článek: MSI bude u desek podporovat Resizable BAR s procesory od Intelu, AMD a kompatibilita bude i s grafikami od Nvidie

Témata článku: Microsoft, Windows, Facebook, Linux, Internet, Telegram, Android, iOS, WhatsApp, Elon Musk, Evropa, GitHub, Komunikace, Bluetooth, Afrika, Viber, Instant Messaging, ICQ, Skype, Slack, Signal, Google Play, Telegram pro IOS, Propojování, Komunikátor, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Pozor, letí raketa. Google na Ukrajině začne varovat uživatele Androidu před nálety
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayAktualizace softwaru
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky