Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

  • Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů
  • Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv?
  • Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Od 8. února začnou platit na komunikační platformě WhatsApp nové podmínky použití a zásady ochrany osobních údajů. Mimo jiné obsahují klauzuli o možnosti sdílet určitá data s Facebookem.

Ačkoli sdílení dat nemá být komplexní a nemělo by se týkat uživatelů v Evropě, připomnělo to skutečnost, že WhatsApp spadá pod Facebook (už sedmým rokem!) a že k dalšímu sbližování a propojování bude postupně docházet. Řada uživatelů, kterým Facebook z nějakého důvodu vadí, proto zvažují odchod – a takových není málo. Přecházejí k alternativním komunikátorům a třeba takový Signal v Americe zaznamenal 677% nárůst uživatelů a Telegram o 144 %.

Jaké jsou tedy možnosti, pokud byste z nějakého důvodu chtěli odejít z WhatsAppu? Vybrali jsme pro vás deset aplikací, které jsme seřadili podle počtu stažení z Obchodu Google Play.

Skype

Skype je v segmentu komunikačních aplikaci doslova dinosaurem – jeho kořeny sahají až do roku 2003. Těm, kdož z WhatsAppu odcházejí z důvodu propojení s Facebookem, by však mohla vadit skutečnost, že tento komunikátor spadá od roku 2011 pod křídla Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázek 
Skype

Skype se dříve profiloval především v segmentu firemní komunikace, nicméně dnes má co nabídnout běžným uživatelům. Pochopitelně zvládá textovou komunikaci, nicméně jeho hlavní síla tkví ve vysoké kvalitě hlasových a video hovorů, včetně skupinových s až 24 uživateli.

Skype má silnou uživatelskou základnu – denně jeho platformu používá 300 milionů uživatelů z celého světa. Jednou z výhod je nutnost potvrzování kontaktů, čímž se zabraňuje zasílání nevyžádaných zpráv z neznámých účtů.

Z hlediska bezpečnosti Skype tvrdí, že pro komunikaci používá veřejně dokumentované důvěryhodné techniky šifrování. Je však nemožné ověřit, zda jsou tyto algoritmy používány správně, úplně a po celou dobu, protože bez specifikace protokolu a/nebo zdrojového kódu programu není možná žádná veřejná kontrola.

Diskuze (112) Další článek: MSI bude u desek podporovat Resizable BAR s procesory od Intelu, AMD a kompatibilita bude i s grafikami od Nvidie

Témata článku: Microsoft, Windows, Linux, Facebook, Internet, Evropa, Komunikace, Android, Telegram, Elon Musk, iOS, WhatsApp, GitHub, Bluetooth, Instant Messaging, Skype, Viber, Signal, Slack, Afrika, ICQ, Propojování, Komunikátor, IOS Aplikace, Windows Store


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty