Jsem tak starý, že pamatuji první PC. Tehdy nás v práci ajťák nutil vypisovat nesmyslné příkazy na příkazové řádky. Pak jsem objevil přes jeho zákaz Nortona a používám ho dodnes. Tehdy jsem konečně pochopil, kde mám data a první, co potřebuji mít v každém novém počítači nebo telefonu je starý dobrý Norton, dnes Total commander.
Jediné FAR
Žádná náhrada za Total Commander neexistuje a mimochodem, dříve to byl Windows Commader a absolutně nepoužitelný je správce souborů ve Windows už odjakživa.
Double,MultiCommander.Špatný není ani FreeCommander.Kdo chce hledá důvod proč to nejde:)Jinak docela by mě zajímalo kolik uživatelů Totalu odklikává 1,2,3 a kolik opravdu zaplatilo...
Zkoušel jsem spoustu manažerů, ale vždy jsem se vrátil k TC. Nic lepšího prostě není.
To já zůstal u DC (naopak pokud se někdy vrátím k TC, tak zjišťuju, jak mi nevyhovuje). Pro mě je lepší. Snad jedině v možnosti "process multiple destnations" ho poráží FAR. Ale tohle je subjektivní, někomu se může líbit něco jiného.
Tak DC je inspirován TC a to do té míry, že jsou skoro stejné. Sami se tím chlubí na svých stránkách. TC, tehdy WC, je pro mě nejpoužitelnější. FAR jsem zkoušel jen z nostalgie k DOSovým M602, NC a VC, jinak nic extra nenabízí.
Ja licenci koupil a znam osobne jeste dva lidi. Ten jeden ji ma uz asi 25 let.
Já docela dlouho používal FreeCommander a nepřišlo mi, že by mi chyběla nějaká zásadní funkce. V některých ohledech mi přišel i malinko lepší (např. synchronizace složek). Ale jsem konzerva a mám licenci na TC, tak jsem se k němu zase vrátil.
Pro většinu práce mi stačí: QT Tab Bar ...
Používám Altap Salamander, ale je třeba dávat bacha na názvy souborů a složek a raději nepoužívat diakritiku. Bohužel nesedí kódování a když chcete přejmenovat nebo smazat soubor nebo složku s diakritikou, musíte si odskočit do Průzkumníka Windows...
Altap Salamander je už bohužel prakticky mrtvý. Koupil jsem před cca 18 lety a dodnes to mám nainstalované, ale zapnu to jednou za měsíc, když potřebuji pracovat s větším množstvím složek a souborů = dělám úklid.Nicméně pro běžného uživatele už dnes takový software ani není moc potřeba. Občas se hodí, nebudu tvrdit, že je to úplná zbytečnost, ale už to není jako před 10 a více lety, kdy byl Windows Explorer skoro nepoužitelný.
Až do Win 11 jsem používal Průzkumníka, a ačkoliv jsem se párkrát snažil používat TC, nebylo to pro mě pohodlné a často jsem se ztrácel v tom, co ten program vlastně dělá, jestli kopíruje, přesouvá, přejmenovává,...S příchodem Win 11 se ergonomie a práce s Průzkumníkem zhoršila natolik, že jsem hledal alternativu (s panely není práce o moc snazší a MS k tomu přistoupit typicky po jejich).TC byl příliš komplikovaný a nabízel příliš mnoho nástrojů, kde většinu bych nevyužil. Navíc se mi nelíbí GUI. Skončil jsem u OneCommanderu (níže již o něm bylo psáno) a jsem s ním spokojený. Zaplatil jsem si Pro verzi (spíše je to příspěvek pro vývojáře). Nabízí základní funkce, má pokročilé hromadné přejmenování souborů a celkem velké možnosti přizpůsobení. Ne vše je dokonalé, ale mohu ho doporučit.K článku jako takovému. Často pisálkové na živě rádi přirovnávají jiné souborové manažery k TC, ale příště, místo těchto recyklátů, byste mohli udělat článek o pluginech do TC. Je jich obrovské množství a určitě se mezi nimi najdou poklady.
K pluginům není co dodat, vše je popsané na jejich stránkách.https://www.ghisler.com/plugins.htm
Jednou jsem hledal nahradu za Total Commander, protoze jsem potreboval hromadne kopirovat soubory. Jenze byly pomichane se soubory s jinymi koncovkami. Byly to zrejme nejake dodatecne informace k videim (jednalo se o videa z autokamery). Takze jsem potreboval vybrat pouze video soubory. Ze studentskych let, kdy jsem si software jednoduse stahnul a uzival v rozporu s licenci, coz zrovna u Total Commanderu neni zadny problem, uz jsem vyrostl, tak jsem chtel nejakou alternativu. Narazil jsem na Double Commander. Na my vyuziti to zatim vzdycky stacilo a je to open source.
A proc potrebujete nahradu za total commander na kopirovani souboru s priponami? Zmacknete numericky "+", pomoci wildcard nebo regexp syntaxe napisete jake nazvy se maji vybrat, potvrdite a mate vybrano.
To je náhrada jedné starožitnosti za jinou. Proč nepoužívat normální moderní File manager. Ano, ve Windows je to trochu oříšek, ale lze požívat Dolphin z KDE (používám jako portable, abych splnil firemní podmínky) a je i řada dalších možností, když už někdo chce instalovat add-on.
"Proč nepoužívat normální moderní File manager. " Protože stojí za h..., chybí mu spousta funkcí a je celkově vyvíjený pro základní potřeby podprůměrně inteligentních uživatelů.A ano, dolphin je s explorerem svou filosofií, (ne)funkčností a vzhledem skutečně srovnatelný. Záměna jednoho bazmeku za druhý ani nestojí za námahu. Předpokládám, že dolphin je vyvíjen v mylné naději, že bfú se s ním na linuxu bude cítit jako doma. Jenže bfú tak neznalý, aby si na linuxu nenašel lepší filemanažer než dolphin, se s velkou pravděpodobností nebude ani pokoušet linux použít.
Těch alternativ je spousta ale žadná 100% použitelná na windows zůstává i po letech top Total Commander.na linuxu konqueror nebo double commander (podle toho v jakém prostředí aktuálně pracuji) (v přikazové řadce leda MC - top)A pro práci jsem objevil něco co zde není zmíňeno a je na některé věci bezkonkurenční hlavně v zobrazení 2x3 (6 zobrazených panelů).Od objeveni TablacusExplorer k práci nic jiného nepoužívám 😀https://github.com/tablacus/TablacusExplorer
Názor byl 1× upraven, naposled 16. 6. 2023 07:34
Tenhle pravěk byl pro mně už nová doba ,před kterou jsem aktivně denne používalDiskmaster 1.4 -> http://tiny.cc/mv18vzpak Dirwork ,pak dlouho dlouho nic a až potom následoval NC , VC a windowscommander alias totalcommander.Dnes už jenom MC a Soubory v ubuntu.
Pouzivam i total cmd, ale praca v non, ci explorery (skúšal som rozne nastavenia) s malimy súbormi vo velkom počte (milióny) je extrémne pomala.... Poraďte, co na hromadné kopírovanie...Dik
Velice záleží na typu OS a konkrétní verzi OS a taky kde jsou data uložená (já tvrdě narazil kvůli novějšímu Androidu - má horší práci s microSD kartou, jindy jsem měl problém s nevhodným ftp serverem - 60 souborů bylo moc ! ). Pro miliony malých souborů je velmi vhodné používat nějaký archivační program (zip, rar, tar, cokoliv dalšího), dokonce i pro jednoduché kopírování to může být výhoda. Rozhodně použít, pokud se mají soubory kopírovat na USB flash nebo microSD nebo někam přenášet, tam je to nutnost. Vypnout komprimaci (metoda Store only nebo tak něco) a prostě udělat z milionů souborů jeden. Kdesi jsem používal pro přenos po síti, že na jednom konci kabelu se to komprimovalo a tlačilo přes kabel a na druhém konci se to rovnou rozbalovalo a ukládalo, takže ten komprimovaný soubor se ani nikam neukládal a rychlost byla nesrovnatelně větší.Pokud je možné použít nástroje pro příkazovou řádku (dají se potom schovat pod nějakou ikonku a jen kliknout), doporučuju to vyzkoušet. Bývají v náročných případech někdy mnohonásobně rychlejší, ale někdy to nepomůže. Zapnout „quiet” nebo vypnout „verbose” režim, hlavně ať nepíše co dělá.Na některých systémech (hlavně Windows) velice pomůže když se soubory rozdělí do podsložek (max. několik stovek až několik tisíc souborů v jedné). Načítání jedné velké složky s mnoha soubory je pro spoustu programů problém, když jsou rozdělené, hodně to pomáhá. Windows s tím mají obrovský problém i samy o sobě, může je to strašně zahltit, doporučuju vyzkoušet Linux.Ve Windows je vhodné mít taková data na jiném diskovém oddílu než kde je systém.Taky se dá vyhradit extra pro tohle použití samostatný oddíl a zálohovat či kopírovat ho jako obraz (image disku).Záleží i na tom jak je disk či oddíl „formátovaný”. Záleží na typu souborového systému ale i na nastavení parametrů. V mojem noťasu a PC problém nemám (používám hlavně ext4, někde i vyladěný pro konkrétní účel), ale jinde narážím na kdejaké potíže.Na Androidu se mi osvědčila apka X-plore a ještě jeden bezejmenný Files manager dodaný výrobcem (iGet).Pokud používáš Apple iOS, tak radu nečekej. Co nevychytal výrobce, to nepůjde 🙂
rychle nvme SSD :)
Urcite vyskusaj nastroj "Robocopy" - ten by to mal zvladnut. Bol vyvijany s tymto ucelom (kopirovanie statisicov malych suborov vo Windows).Robocopy (Robust File Copy) je navyse vstavany command-line tool vo Windows (je sucastou Windows) a vies to pouzit aj v skriptoch (planovane zalohy cez scheduler, atd.).
Kdysi v devadesátých letech jsem si oblíbil Midnight Commander a pořád je to asi nejčastější věc kterou používám, hlavně jeho vestavěný editor (mcedit). Hodně jsem si upravil zvýrazňování syntaxe a nastavení a pro mě osobně je to nejpohodlnější nástroj jaký jsem kdy viděl.
Na Linuxu i Windows používám Double Commandera. Nepotřebuji TC.
Hledat náhradu za Total Commander nemá smysl. Když něco dobře a spolehlivě léta (spíš po dekády) funguje, tak proč to měnit?Spíš by měl M$ přemýšlet o tom, že by Total Commanderem nahradil průzkumníka ve Windows.😀
Souhlasim s tebou s drobnym dodatkem: na Windows.Na ostatnich platformach je nejaka nahrada potreba hledat 🙂
preco by bezny uzivatel chcel file manager s neintuitivnym ui a funkciami, ktore nepotrebuje?
To taky nevím. Přesto stále spousta lidí ten explorer používá.
ako for slabe odpoved isto poznas.
Proč přecházet, když prakticky neexistuje alternativa. Mnozí z nás se k TC dostali přes MC/VC/Norton a už u něj zůstali. Příjemná licenční politika, spolehlivost a funkce, které usnadňují život. Navíc v roky prověřeném kabátku, který zůstává konzervativní a nemusí každý rok vydat "převratný vzhled", nebo-li dokryplení. Jednoduše není důvod měnit osvědčené, spolehlivé a plně funkční. Jistě, pokud někomu chybí nějaká funkce/vlastnost, ten motivaci možná najde, ale jinak není důvod měnit.
TC jsem nikdy nepřišel na chuť, nejdřív M602 a pak Servant Salamander, ten používám dodnes.
Stejně
Také jsem odkojený M602. TC (tehdy WC) byla právě rozumná náhrada ve windows (jistě ne ideální, ale salamandr a podobné byly na mém tehdejším PC hrozně pomalé). Nyní převážně používám DC a jsem spokojený.
Clanok by mal lepsi nazov "Cim nahradit koleso"
Za výrazně vylepšené iKoleso s výrazně vylepšenou cenou?
Kdo je zvyklý na dvoupanelového správce z dob Norton commanderu, těžko najde konkurenci k Total Commanderu. Vyzkoušel jsem za posledních cca 10 let prakticky všechny zmíněné alternativy, ale každá z nich představovala určitý kompromis. Např. MuCommander byl (před x lety) zoufale pomalý v souborových operacích. Ostatní mají relativně problémy se síťovými přístupy, hlavně v případě, kdy síťová cesta neexistuje nebo odpadne připojení. Nemluvě o funkci příkazového řádku, prohlížeče souborů apod. Tudíž po cca 10-ti letech jsem Total Commander koupil a na alternativy jsem se nadobro vykašlal.
V článku chybí základní informace - proč nahrazovat TC. Navíc, i když dvě aplikace vypadají podobně, neznamená to, že jsou tak podobné i funkčně.Možná by bylo lepší koncipovat článek v duchu - čím nahradit standardní program OS pro správu souborů - TC a jeho alternativy 🙂
Třeba když v práci, pokud firma nekoupí licenci TC, tak já jí na firemní PC taky platit nebudu
Ve firmě neni problém. Respektive firma, která nedá cca 40 dolarů za permanentní licenci sw asi neni úplně v pořádku (jo vyžebrat řádově 50 tisíc na matlab, to už je jiná liga a ještě horší by to bylo, kdyby to překračovalo 60 tisíc (limit na nehnotmý drobný majetek)). Tohle je spíš problém pro domácí použití, kde si to nemůžete dát do nákladů.
Nevím proč bych měl nahrazovat něco co mám zaplacené a co funguje naprosto spolehlivě.
Třeba když máš Windows v tej S edici a máš jenom Store 🙂 tak to jsi v háji, tam je uplný kulový.
A to jako proč? V S edici nejde spustit libovolný exe soubor? Nevím to, protože jsem ji nikdy neměl, tak se ptám.
To je právě ta skvělá vlastnost W10S - jdou tam nainstalovat jen blbosti ze Store, nic víc. https://www.youtube.com/watchPro lidi, co na tom jen hltají sociální sítě a i po 5 letech mají stále na ploše, ve startu i na hlavním panelu aplikace výrobce, které nikdy nepoužili, asi ok. Pro kohokoliv ostatního úplný nesmysl.
TC ale instalovat nepotrebujes
To je sice hezké, ale jak ten exe spustíš, když to není ověřená aplikace ze Store?
WinS jsem nemel. Pokud nejde spustit zadne exe co neni ze storu, tak je to problem.
Klikneš pravým mysitkem na EXE a ve vlastnostech zrisis blokovani
TC normálně funguje i jako Portable Apps ...
Ale ne ve W10S.
Nesmysly s Windows S si obvykle člověk, co si platí TC, nekupuje.A pokud už to v nějakém návalu šílenství udělal, tak po vystřízlivění ten nesmysl přepne na W10 Pro:https://support.microsoft.com/en-us/windows/switching-o... Je to zdarma.
lebo win10s je skutocne neriesitelny problemhttps://support.microsoft.com/en-us/windows/switching-o...
Je nesmysl TC něčím nahrazovat. Jen na Linux si instaluju Midnight Commander.
Jů, boomeři už jsou tady. Od té doby, co už člověk nepěstuje warez a jiné příbuzné koníčky, tak postačuje systémový správce souborů. A co nezvládne ani pracovní IDE, tak na to je Midnight Commander.
TC je nenahraditelný. A proč bych ho vůbec nahrazoval, když se licence doživotně vztahuje na všechny updaty a pro jeho majitele je libovolně kamkoliv kopírovatelný. Narozdíl od jiných jednou koupíš a máš na celý život, tak proč?
A co třeba zkusit tento donekonečna recyklovaný článek obohatit o nějakou modernější alternativu, co pisálkové/propagandisti?Za zkoušku určitě stojí OneCommander.https://onecommander.com/
Ale hlavně, že tam mají saltap, který měl poslední upgrade někdy před 5ti lety :)
Vypadá použitelně. Mám často hodně otevřených tabů a k dokonalosti bych potřeboval barevné odlišení "oušek", jako to umí TC.
😀 Nikdy som TC nepoužíval, nie je na to dôvod B-]
Prosím používáte co ?
plně si vystačí s Game Launcherem
A k čemu to používáte Vy? Na FTP mám sice klienta, ale to jediný chápu, že TC to nahradí. 😝
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 6. 2023 13:44
Najčastejšie rozum 😝 😀
Myslel jsem pro správu souborů!
Ja viem, Odpoveď si dostal 😀
Tak zrovna o tebe by som toto netvrdil 😀
Ani ja by som netvrdil, že si sprostý a predsa si. Viac než som si myslel 😀 Prečo majú niektorí ľudia tak obmedzené myslenie... 😀B-]
To si spytuj svoje vlastne...
Nápodobně. 25 let se pohybuji v DTP. Za celej život jsem to nejen nepotřeboval, a neznám ani jsem nepotkal osobně nikoho, kdo by tohle používal. Průzkumník na Windows je sice tragédie, ale na Macu to nechápu už vůbec. 😀😀😀
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 6. 2023 13:29
Finder mi zas o tolik lepsi, nez Pruzkumnik, neprijde 😁
Nevím o tom, že by TC končil, takže není důvod hledat náhradu.
Cim nahradit Lživě.cz . - kam jinam, kde je mene psane reklamy a propagandy, mene cenzury, mene super mega agresivni reklamy, mene pisalku co za vrcholny software povazuji pruzkumnika ve windows a kde jsou hodnotnejsi clanky nez diskuse v nich ? :-O:-O:-O
Ničím. So far so good.
Nechápu smysl článku. Na co měnit TC za něco jiného, když je TC nejlepší? A navíc licence na celý život i pro všechny budoucí verze.
redaktor musi vykazat cinnost ak chce zarobit, aj ked osobne by som uvital clanky na inu temu nez cim nahradit koleso
FAR a nehodlám ho měnit 🙂
Unreal Commander. Už 18 let. Tedy stejnou dobu jako jsem používal M602, NC, WINCOMMANDER, TOTAL COMMANDER a SERVANT SALAMANDER v součtu.
Far - ceska podpora je na rar.cz/far- je mozna dobre zminit, ze Far ma Scp, editor ma obarvovani syntaxe, ma ruzne rezimy serazovani souboru, obarvovani souboru a tusim podporuje i neco jako drag-drop. Ja osobne ho pouzivam pres 30 let na programovani. Co mi v nem chybi a kvuli jedine tomu mam nainstalovany i Total, tak je porovnavani obsahu souboru se zvyrazneni To se obcas hodi, kdyz dohledavate zmeny v programu, kdyz vam prestal fungovat. Co zase umi Far a nikdo jiny, je otevirani velkych souboru GB i pro editaci a oznacovani a kopirovani obdelnikovych bloku textu. To je sikovne, kdyz potrebujete z csv tabulky odstranit treba pravou stranu. Poti jinym editorum se spusti behem chvilky, ikdyz nemate ssd :)Proste, museli by jste si ho zkusit a narazit na vychytavky, co umi. Obavam se, ze spoustu veci se predava jen slovem, nebo jsou nekde popsane na oficialni strance.Edit: Ty rezimy serazovani se hodi, kdyz potrebujete treba zjistit, ktere soubory byli editovane naposled. Take ma jakehosi spravce procesu, to jsem na Xp pouzival na kilovani viru z win procesu, pac winovy sravce neukazoval vsechno.
Názor byl 1× upraven, naposled 14. 6. 2023 21:37
Nemam nic proti FAR, ale to co popisujete zni jako by se do spravce souboru snazili pridat funkce, ktere ma resit jiny typ softwaru. Takovy "nastroj pro vsechno" pak casto umi spoustu veci, ale nakonec stejne musite mit specializovane nastroje aby udelaly ten zbytek..Na otevirani velkych souboru staci mit vhodny editor (napriklad notepad++, ktery umi i obdelnikove bloky). Otevirani a editace souboru proste neni prace pro spravce souboru. Predstavte si ze by nekdo propagoval spravce souboru ktery umi strihat videa. Jako super no... ale skutecne je takova funkce potreba primo ve spravci souboru?
Ale o tomto přesně je total commander. Jako správce souborů nemá moc unikátních funkcí, většinu uměl volkov commander s velikostí pár kB, M602, NortonCommander, DosNavigator (ten měl navíc třeba editor se syntax highlightem, přehrávač CD, schopnou kalkulačku) a umí je Far. Ale:* lister je velmi rychlý a na otvírání malých souborů nebo hledání v souborech super (command line cat/less/bat, grep plní na linuxu funkci také) a dokonce se často hodí, že ta okna nemají záložky.* multirename je super, ale pokud vím, umí to nějak powertoys* občas se hodí blbosti jako checksumy souborů* porovnání souborů a synchronizace adresářů není kdo ví co, ale často to stačí (kde to nestačí, tak to řeší stejně verzování přes git)* thumbnaily obrázků nepoužívám* chybí mi integrace sftp a gitu (tortoisegit to trochu řeší, ale zase jsou lepší nástroje) a terminál s historií, pak by se někdy hodilo něco jako postranní panel s náhledem souborů.* integrovaný zip se hodí (navíc ten v desítkách nestojí za nic, při práci s malými soubory je extrémně pomalý)Za mě Total Commander není dokonalý, ale jeho síla je právě v tom, že obsahuje spoustu nástrojů v relativně minimalistické podobě. Třeba zmiňovaný altap salamander má obrovský problém v tom, že neumí vůbec pracovat s jinou, než výchozí kódovou stránkou windows, takže mít na anglických windows české názvy adresářů a souborů znamená, že je nepoužitelný.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 6. 2023 10:58
To je velmi podobny nazor jako mam ja. Spravce souboru ma obsahovat pouze nastroje ktere se vztahuji k sprave souboru, napriklad presouvani, razeni, atd atd.. Tyhle funkce musi fungovat na 101% se vsema moznejma ficurama ktere si muzu predstavit. Presne to TC zvlada a i proto jsem si ho koupil. Pokud by se mi ale nekdo snazil prodat spravce souboru a argumentoval pokrocilou kalkulackou, tak se mu budu akorat smat.Co se tyce chybejici integrace sftp - ta existuje pomoci pluginu primo od Ghislera. Driv jsem ji pouzival aktivne. Ted jsem jen koukl a je stale aktualizovana takze predpokladam plne funkcni.Integrace GITu uz je podle me trochu za hranou klasickeho spravce souboru a vubec mi nechybi i kdyz GIT pouzivam. Na to jsou podle me vhodnejsi nastroje, ktere umozni lepsi prizpusobeni a lepsi UI pro verzovani.
Tak nějak mi stačí a vyhovuje Finder a Explorer.
S Finderem si taky na Apple vystačím, na Win mi ve většině případů taky stačí File Explorer, ale třeba pracovně používám TC kde mám pluginy pro rychlý náhled, třeba na CSV/XLS, je to rychlejší než otevření Excelu...A dobře se přes to řeší závislosti knihoven. Dával jsem dohromady nějaké moduly PHP, které ale vyžadují nějaké další knihovny. S FileInfo v TC, stačí F3, záložka dependencies a člověk hned vidí jaké knihovny to linkuje a které jsou v systému dostupné a které chybí...
Myslím, že generace "uklízečů a šuplíkování" na disku již půjde do důchodu. V budoucnu, no vlastně už teď, bude naprosto irelevantní, kde a jak jsou soubory fyzicky uloženy. Pro opice stačí frontend, který soubory virtuálně uspořádá, jak je třeba bez toho, aby se někde na disku pořád přesunovaly z jedné složky do druhé. 🙂
Názor byl 2× upraven, naposled 14. 6. 2023 20:18
Přesně tak, roli hrají metadata, uživatel nepotřebuje vědět kde je co uložené, potřebuje se k tomu akorát rychle dostat a snadno v tom vyhledat i pomocí náročnějších filtrů.Když něco hledáme na internetu tak to taky skrz vyhledávač najdeme a je nám jedno kde ta informace leží.
On je rozdíl pokud jde o má data nebo o data cizí - u cizích dat dat je mi opravdu jedno kde informace leží a jak je uložená. Ale o vlastní data se musím starat (resp nemusím, ale pak je jen otázka času kdy dojde k průšvihu) a pak je žádoucí abych měl povědomí kde a jak jsou uložená (ano, můžu to delegovat na systém, ale to dobře funguje opět jen do prvního průšvihu)
Plně souhlasím, aplikovatelné ovšem jen na uživatele, kteří tvoří a pracují s daty, která mají nějakou hodnotu (nejen ekonomickou).Pro uživatele, kde OS je služba k získání zážitku, nezáleží, zda je hra nebo film v cloudu nebo na disku.
Adresářová struktura má oproti databázové struktuře jednu obrovskou výhodu. Je blbuvzdorná. Kdysi (už je to víc než 10 let) jsem pracoval v projekční kanceláří a jeden IT vizionář prosadil abychom databázovou strukturu vyzkoušeli při práci na několika projektech. Abychom byli schopni se soubory pracovat, byl standardní název souborů nahrazen kódem a aby byl dostatečně přesný, měl 14 znaků. A stačí aby byl jeden z nich špatně nastaven a soubor už nikdo nenajde. Přehlednost, adresářové struktury tím výrazně utrpěla, takže jsme od toho po čase zase upustili. Kouzlo dobře navržené databáze a programů je v tom, že kdokoliv do nich nahlédne, hned se zorientuje a nepotřebuje studovat manuál. A k tématu článku. Já jsem ubohý user, takže od vzniku karet, si plně vystačím s Průzkumníkem a vyhovuje mi víc než TC, který jsem používal do té doby. Navíc, nemám rád design devadesátých let.
Názor byl 1× upraven, naposled 15. 6. 2023 07:16
Hierarchická struktura je taky databáze. Jsou různé typy databází a jeden z nich je hierarchická.
Sice myslíte, ale naštěstí jste.. dost mimo :)
mate pravdu, podla minusov vyzera ze sa v tom opice nasli, realita je dnes taka ze elementarne vedomosti o suborovom systeme ma minimum ludi oproti tomu co bolo bezne, nejaky dnesny teenager je v porovnani s teenagerom v 90s co sa pouzivania pocitaca tyka uplny analfabet a zvladne leda tak tukat do mobilu a starsi su na tome ste horsie
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.