To není nic nového. Močovina se používá běžně při výrobě plastických hmot.https://cs.wikipedia.org/wiki/Močovina...
Tohle ale není močovina, ale skutečně moč.
A pokud chlapi v Africe vymřou nebo utečou do EU, tak ženské nebudou mít v čem bydlet. 😉 😀
Klasická zemandrtálská logika. neviděl jsem ženu močit, takže nemočí.
Dom postavený z takých tehál musí pekne voňať. Ako chcú toto riešiť? :-/
v ramci politickej korektnosti zakazu citit moc. a kto bude poukazovat na rozdiely medzi palenou cihlou a touto mocovou, bude vytlaceny na okraj spolocnosti
U vás v Uhrách nemáte diskuze?
nacionalisti su menej inteligentni, vies o tom?
Co třeba rozkladem moči bakteriemi? 😀
My máme cihly pomočené psí močí a nic moc teda
Nejspíš chybí správné bakterie 😀
Tak už jenom otázka času, kdy se budou lisovat i z "tuhého" odpadu
To by byla debata vo h*vně 😀
Hovno hoří .. 😀
To je bezvadný, tomu fandím. Tahle cihla je vlastně takový veliký močový kámen … 😁
No jenom otázka, zda se vlivem klimatu a eroze nerozpadne dřív než vepřovicové cihly.
V Africe je to v poho, tam nemrzne a ani jim tam moc neprší. U nás by ty cihly musely být něčím chráněné, třeba nějakou odolnou omítkou nebo tepelnou izolací. Také pevnost asi nebude nic moc, takže na stavbu mnohapatrových domů to asi vhodné nebude.
Když v Africe nemají vodu, tak to ani s tím "druhým" nebude kdoví jaká sláva. Anebo se domluví dvě, tři vesnice, aby dali dohromady alespoň 30L. Než budou takto mít alespoň tolik cihel, aby postavili šamanovi chýši, tak budou mít mezitím i vnoučata vousy.
Zuzka bude sice asi trochu ulítlá a ani zásoby písku nejsou nevyčerpatelné, ale třeba to k něčemu bude 🙂
Jed se podivat na Saharu, jestli ti prijde, ze je na Zemi malo pisku...
Někde jsem četl, že písek z pouště je tak obroušený (jemný), že se nedá ve stavebnictví použít. Ale to se jednalo o klasické betonování.
Presne tak. Spojené arabské emiráty dovážajú piesok až z Austrálie. Ten púštny je pre stavebníctvo nevhodný.
Zaprvé je jemný, takže se s ním hůř pracuje. To ještě není ten hlavní problém.Zadruhé je prakticky kulatý. Ve výsledku tak vznikají velké pravidelné prostory mezi zrnky a samotná styčná plocha je velmi malá. Proto je potřeba velké množství kvalitního pojiva.Beton se z toho udělat dá poměrně slušný, ale spotřebujete mraky cementu. Malta se z toho prakticky udělat nedá, vápno to pohromadě neudrží.Otázka je, zda u těhle cihel by to vadilo. Jestli pojivo vytváří bakterie, tak by to dost možná fungovat mohlo. Produkt by připomínal beton. Osobně vidím ale problém v prodyšnosti toho materiálu. Pokud ty bakterie potřebují vzduch, tak ta hmota nemůže mít formu betonu. Ale i pak by to možná šlo. On se totiž pouštní písek dá natavit, čímž se několik zrníček spojí. Tenhle hrubší výsledek už pak ve stavebnictví použít jde. Jen je to energeticky náročné a nevyplatí se to. Kdyby to bakterie uměly levněji, tak se možná bude dát "vypěstovat" milimetr silný plát, který se pak podrtí a pak teprve se z něj bude dělat cihla.Pro Saharu by to bylo velmi užitečné. Ta se neustále zvětšuje a písek není snadné zastavit. Kdyby se z toho písku dala postavit zeď, dost by to pomohlo. Bylo by možné postavit hradbu proti písku a začít pokrývat povrch pouště tak, aby z něj vítr už písek nezvedal. Kdyby to bylo levné, tak o to lépe.
Když se postaví zeď, tak se bude písek hromadit před ní a časem ji stejně překoná. Vždyť to zasypalo i celé pyramidy.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.