Sociální sítě | CIA | Instagram

CIA míří na Instagram. Na sociální sítí teenagerů je už i FBI

Před pár lety začaly ikonické instituce od papeže po CIA pomalu objevovat sociální sítě Facehbook a Twitter a nyní se stěhují také na Instagram, jehož význam stále roste. Twitter by se měl mít na pozoru.

Na Instagram brzy zamíří i zmíněná CIA, což je docela výzva, síť je totiž spíše než na textu postavená na fotografii. Nemůže tedy dost dobře fungovat jen jako další podnikový kanál s odkazy na tiskové zprávy, ale musí být už z podstaty věci obrazově zajímavý.

Těžko říci, čím budou zpravodajci ze CIA krmit Instagram, určitou inspirací by však mohly být již existující účty FBI a TSA (Transportation Security Administration), která spadá pod ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Právě TSA má přitom svůj Instagram poměrně vtipný, sdílí na něm totiž fotografie zabavených předmětů na amerických letištích, přičemž správce sítě si často neodpustí ironický komentář. Najdete tu tedy fotky bizarních seker, gangsterské kolty nebo čerstvě posečenou cannabis sativa.

České úřady zatím Instagram neobjevily a dle obsahu příliš nechápou ani význam ostatních sociálních sítí, profily těchto institucí jsou tedy až na výjimky poměrně nudné a jsou pouhou alternativou k RSS s odkazy na tiskové zprávy.

To sice možná ocení novináři, nikoliv však širší společnost. Výjimkou byl svého času twitterový účet ministerstva kultury, když jej spravoval básník Petr Kukal

Diskuze (3) Další článek: Revoluce se odkládá. Skládací Samsung Galaxy Fold se začne prodávat později kvůli problémům s displeji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,