Apple | Chytrá domácnost | Logitech

Chytrý zvonek od Logitechu pozná členy rodiny, vidí v noci barevně, ale kamarádí jenom s Applem

Logitech je znám především jako výrobce počítačových zařízení, jako jsou klávesnice, myši, reproduktory, webkamery a další periferie. Nový produkt Logitech Circle View Wired Doorbell míří do chytrých domácností, konkrétně do těch postavených na řešení Apple HomeKit.

Jak naznačuje název Circle View Wired Doorbell, jedná se o chytrý drátový domovní zvonek vybavený kamerou. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že jako první podporuje funkci Zabezpečené video HomeKitu (HomeKit Secure Video), umožňující nahrávání, oznamování, ukládání a sdílení videa.

Logitech Circle View Wired Doorbell

Funkce Zabezpečené video HomeKitu byla představena již v roce 2019, avšak výrobcům a vývojářům trvalo poměrně dlouho, než si systém osvojili. Zvonek od Logitechu má fungovat výhradně s platformou Apple HomeKit.

Kamera, která je součástí zvonku, snímá obraz v úhlu 160 stupňů a pomocí 5Mpx snímače nahrává video v rozlišení 1200 × 1600 obrazových bodů. Nechybí ani svítící proužek, který dokáže osvětlit prostor před kamerou na vzdálenost až dva metry, díky čemuž vidí barevně i v noci.

Výrobce pochopitelně počítal s tím, že zvonek bude umístěn ve venkovním prostředí – opatřil ho proto zvýšenou odolností proti vodě a prachu dle standardu IP65. Provozní teplota by se měla pohybovat v rozmezí od −20 do +45 ºC.

Součást chytré domácnosti

Hlavní výhodou podpory Zabezpečeného videa HomeKitu je skutečnost, že bezpečnostní funkce řeší software Applu. Pomocí aplikace Apple Home dokáže upozornit na návštěvu, zvíře nebo auto. Ke streamování, ukládání a sdílení záznamů využívá službu iCloud, přičemž záběry uchovává po dobu 10 dnů a takto obsazený prostor se nepočítá do limitu úložiště.

Zajímavou vychytávkou je schopnost rozpoznávání tváří, pro kterou software používá knihovnu fotografií. Z hlediska soukromí a bezpečnosti je zásadní, že analýza videa a oznámení probíhají výhradně na zařízení Apple, přičemž před uložením na cloud jsou veškerá data zašifrována.

Zvonek Logitech Circle View Wired Doorbell lze pořídit v e-shopu Apple nebo na stránkách výrobce za cenu 200 amerických dolarů, tj. cca 5200 Kč vč. DPH. Ve Spojených státech lze přiobjednat profesionální instalaci za 100 dolarů (přibližně 2200 Kč).

Diskuze (3) Další článek: Jak používáte počítač: Jak řešíte zálohování dat na svém počítači?

Témata článku: Software, Apple, USA, Kamera, Chytrá domácnost, Logitech, Apple HomeKit, Rodina, Zvon, Apple Home, Zvonek


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5