CES 2019 | Samsung

Chytrý stojánek na monitor nebo ASMR rekordér. Samsung ukáže na CES další sérii podivností

Ani letos nebude kreativní inkubátor Samsungu C-Lab chybět na lednovém veletrhu s elektronikou CES a ukáže zde několik projektů, které jsou všechno jen ne běžné. Na letošní ročník plánuje například obal na mobil s ušima, který funguje jako rekordér ASMR zvuků, chytrý stojánek na monitor nebo projektor reklam na oblečení streamerů.

Samsung plánovanou nálož produktů popsal ve své nejnovější tiskové zprávě. Jak bývá u projektů od C-Lab zvykem, všechny jsou dost zvláštní a na hraně použitelnosti.

Třeba rekordér ASMR zvuků jménem aiMo vyvolá nejeden úsměv – je to doslova obal na mobil s ušima, který je ale podle Samsungu vybaven špičkovou schopností nahrávání i těch nejtišších zvuků, což z něj dělá ideální zařízení právě pro produkci ASMR. To je označení pro speciální druh audia, který lidem navozuje pocit relaxace.

Pak je tu například Girin, chytrý stojánek na monitor, který se má starat o vaši páteř. Obsahuje několik senzorů, které si všímají, v jaké pozici sedíte a podle toho v reálném čase upravuje úhel naklonění a výšku vašeho monitoru. Cílem je donutit člověka, aby si při dlouhém sezení u počítače neničil páteř.

Na pracovní stůj si ještě můžete pořídit Alight, speciální lampu s umělou inteligencí, která sama upravuje světlo podle toho, jakou činnost vykonáváte. Dokonce vám vynadá, pokud si během práce nebo učení vytáhnete mobil.

C-Lab také chystá službu nazvanou Tisplay, kterou mohou ocenit profesionální streameři. Během živého videa dokáže rozpoznat oblečení, které na sobě streamer má a promítnout na něj reklamy, takže virtuálně skončí s něčím, co bude vypadat jako hokejový dres.

Další novinka Medeo slibuje, že usnadní práci tvůrcům videa. Software pomocí umělé inteligence pozná, že natáčíte video a sám jej sestříhá a vloží do něj vhodnou hudbu nebo speciální efekty. Údajně všechny tyto úkony zvládne zároveň.

C-Lab je inkubátor Samsungu, kde firma dává prostor svým zaměstnancům přicházet s neotřelými kreativními nápady, které následně financuje. Z mnoha projektů se postupně vyvinou plnohodnotné startupy. Samsung na lednovém CES ukáže celkem osm projektů od C-Lab.

Váš názor Další článek: Konečně budeme strhávat náplasti bezbolestně. Umožní to nový typ lepidla

Témata článku: Technologie, Hardware, CES 2019, Umělá inteligence, Samsung, Zvuk, Speciální druh, Rekordér, Speciální efekt, Podivnost, Reálný čas, Dlouhé sezení, Ideální zařízení, Mobil, Monitor, CES, Lednový veletrh, Živé video, Stojánek, Inkubátor, Letošní ročník


Určitě si přečtěte

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16