Samsung | CES 2019

Chytrý stojánek na monitor nebo ASMR rekordér. Samsung ukáže na CES další sérii podivností

Ani letos nebude kreativní inkubátor Samsungu C-Lab chybět na lednovém veletrhu s elektronikou CES a ukáže zde několik projektů, které jsou všechno jen ne běžné. Na letošní ročník plánuje například obal na mobil s ušima, který funguje jako rekordér ASMR zvuků, chytrý stojánek na monitor nebo projektor reklam na oblečení streamerů.

Samsung plánovanou nálož produktů popsal ve své nejnovější tiskové zprávě. Jak bývá u projektů od C-Lab zvykem, všechny jsou dost zvláštní a na hraně použitelnosti.

Třeba rekordér ASMR zvuků jménem aiMo vyvolá nejeden úsměv – je to doslova obal na mobil s ušima, který je ale podle Samsungu vybaven špičkovou schopností nahrávání i těch nejtišších zvuků, což z něj dělá ideální zařízení právě pro produkci ASMR. To je označení pro speciální druh audia, který lidem navozuje pocit relaxace.

Pak je tu například Girin, chytrý stojánek na monitor, který se má starat o vaši páteř. Obsahuje několik senzorů, které si všímají, v jaké pozici sedíte a podle toho v reálném čase upravuje úhel naklonění a výšku vašeho monitoru. Cílem je donutit člověka, aby si při dlouhém sezení u počítače neničil páteř.

Na pracovní stůj si ještě můžete pořídit Alight, speciální lampu s umělou inteligencí, která sama upravuje světlo podle toho, jakou činnost vykonáváte. Dokonce vám vynadá, pokud si během práce nebo učení vytáhnete mobil.

C-Lab také chystá službu nazvanou Tisplay, kterou mohou ocenit profesionální streameři. Během živého videa dokáže rozpoznat oblečení, které na sobě streamer má a promítnout na něj reklamy, takže virtuálně skončí s něčím, co bude vypadat jako hokejový dres.

Další novinka Medeo slibuje, že usnadní práci tvůrcům videa. Software pomocí umělé inteligence pozná, že natáčíte video a sám jej sestříhá a vloží do něj vhodnou hudbu nebo speciální efekty. Údajně všechny tyto úkony zvládne zároveň.

C-Lab je inkubátor Samsungu, kde firma dává prostor svým zaměstnancům přicházet s neotřelými kreativními nápady, které následně financuje. Z mnoha projektů se postupně vyvinou plnohodnotné startupy. Samsung na lednovém CES ukáže celkem osm projektů od C-Lab.

Váš názor Další článek: Konečně budeme strhávat náplasti bezbolestně. Umožní to nový typ lepidla

Témata článku: Technologie, Hardware, Umělá inteligence, Samsung, Zvuk, CES 2019, Mobil, Dlouhé sezení, Speciální druh, Inkubátor, Monitor, Stojánek, Samsung a Huawei, Lednový veletrh, Sezení, Rekordér, Ideální zařízení, CES, Podivnost, REK, Letošní ročník, Živé video, Reálný čas, Speciální efekt, Profesionální počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 69

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor