Chytrá domácnost | IKEA | Bydlení

Chytrý senzor IKEA Vindstyrka má velký displej, umí měřit teplotu, vlhkost, koncentraci prachu a těkavých látek

Na počátku ledna se objevily neoficiální informace o připravovaném čidlu Vindstyrka z dílny švédské firmy IKEA. V úterý 14. února ho nábytkářská firma oficiálně představila.

„Čistý vzduch v místnostech je pro naši pohodu zásadní a jedním z prvních kroků k lepšímu ovzduší je zvýšení povědomí o znečišťujících látkách v interiérech. Nový senzor kvality vzduchu VINDSTYRKA umožňuje měřit a sledovat úroveň znečištění ovzduší v interiéru a doplňuje tak stávající řadu chytrých řešení IKEA, která umožňují zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti,“ uvádí IKEA v tiskové zprávě.

Jmenuje se Vindstyrka

IKEA tímto čidlem reaguje na skutečnost, že podle Světové zdravotnické organizace (WHO) dýchá 9 z 10 lidí na světě znečištěný vzduch. Vzduch v interiérech přitom může být stejně znečištěný jako ten venkovní. Díky novému senzoru budou mít zákazníci možnost sledovat kvalitu ovzduší ve svých domovech.

„Naší ambicí bylo vytvořit s produktem VINDSTYRKA cenově dostupný a výkonný senzor kvality vzduchu, který by našim zákazníkům pomohl lépe si uvědomit kvalitu vzduchu, který ve svých domovech dýchají,“ řekl Henrik Telander.

IKEA Vindstyrka IKEA Vindstyrka

Na přední části přístroje je displej, zobrazující informace o koncentraci jemných prachových částic menších než 2,5 mikrometru (PM 2,5), vlhkost a teplotu vzduchu. Na další obrazovce lze zjistit množství těkavých organických sloučenin v ovzduší (TVOC).

Součást chytré domácnosti IKEA

Vindstyrka může fungovat samostatně, ale po připojení k hubu Dirigera nabídne další možnosti – například odečítání údajů o kvalitě vzduchu v aplikaci IKEA Home. Pochopitelně nemůže chybět integrace s chytrou domácností, takže třeba při překročení nastavených hodnot lze automaticky spustit čističku vzduchu Starkvind.

Sledování informací v aplikaci Sledování informací v aplikaci

„Chceme pracovat na pozitivní změně a víme, že neexistuje jediné řešení, jak vyřešit znečištění interiérového ovzduší. Snažíme se nabízet různé výrobky a chytrá řešení, která zvyšují povědomí o znečištění vzduchu v interiéru a umožňují lidem provést správné změny pro domov s čistším vzduchem,“ uvedl Henrik Telander.

Vindstyrka už je v nabídce IKEA za 999 Kč. Dá se koupit online a je skladem na prodejnách v Praze (Zličín) a Brně.

Diskuze (71) Další článek: Třetí nejoblíbenější monitor zlevnil. Philips s 24" a IPS panelem stojí jen 2590 Kč

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,