Alexa | Reproduktory | Royole

Chytrý reproduktor Royole Mirage je doslova „zabalený“ v ohebné AMOLED obrazovce

Mezi hity letošního ročníku veletrhu CES rozhodně patří chytré reproduktory a displeje. Čínská firma Royole představila poměrně zajímavé a neotřelé řešení v podobě Royole Mirage – jedná se o reproduktor, který je doslova zabalený v AMOLED obrazovce.

Novinka působí futuristickým dojmem – zařízení válcového tvaru má prakticky po celém svém obvodu displej. Zajímavě působí také dva kruhové kovové prstence, z nichž spodní zastává roli základny. Tento reproduktor určitě vynikne, bez ohledu na to, do jakého prostoru ho umístíte.

Reproduktor s ohnutým AMOLEDem

Začněme tím, co je na Royole Mirage nejmarkantnější: flexibilní AMOLED obrazovka má úhlopříčku 7,8" s rozlišením 1920 × 1440 obrazových bodů. Ta obklopuje válec téměř po celém obvodu, s výjimkou zadní části, kde je kovová konstrukce, spojující horní a dolní prstenec. Kromě dotykové obrazovky lze přístroj ovládat také čtyřmi kapacitními tlačítky, umístěnými v jeho horní části.

Srdcem reproduktoru je čip Qualcomm APQ8053, který má k dispozici 2 GB operační paměti v modulech LPDDR3 a 16 GB interní paměti eMMC. Zařízení je vybaveno dvěma mikrofony a díky funkci rozpoznávání řeči a podpoře Amazon Alexa může fungovat jako chytrý reproduktor. Pod posuvnou krytkou se skrývá kamera s rozlišením 5 Mpx.

Royole Mirage lze pochopitelně připojit k internetu přes Wi-Fi standardu 802.11 a/b/g/n na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. Kromě toho může fungovat také v režimu bezdrátového reproduktoru, ke kterému je možné připojovat další zařízení přes Bluetooth.

Royole Mirage Smart Speaker

Royole slibuje, že jeho reproduktor Mirage s výkonem 30 wattů poskytne „360stupňový pohlcující zvuk“. Během přehrávání hudby je bezmála osmipalcová flexibilní obrazovka využívána k zobrazování vizualizací, což má umocnit celkový zážitek.

Zahájení prodejů chytrého reproduktoru Royole Mirage je plánováno na blíže neupřesněný termín ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Americká verze má stát 899 dolarů (cca 24 600 Kč vč. DPH), anglická přijde na 799 liber (asi 23 800 Kč).

Pokud o značce Royole slyšíte poprvé, pak vězte, že na CESu není žádným nováčkem. V loňském roce získala značnou pozornost, neboť se podílela na výrobě prvního skládacího smartphonu nazvaného FlexPai, který byl představen několik měsíců před Samsungem Galaxy Fold.

Váš názor Další článek: Robotickou mulou americké armády se stane MUTT od General Dynamics

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Alexa, Chytrá domácnost, Bluetooth, Qualcomm, Reproduktory, Royole, Prstenec, CES, Samsung Galaxy Fold, Mirage, FlexPai, Obrazovka, Reproduktor


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu