Počítače | Samsung | Monitory

Chytrý monitor Samsung M8 4K vypadá jako Mac Studio Display. Stojí však polovinu

Oživeno 4. dubna | Samsung dnes potvrdil, že Smart Monitor M8 se u nás začne prodávat od května za 19 990 Kč. Pokud si jej předobjednáte do 30. dubna (nebo vyprodání zásob), dostanete za korunu i bílá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds2.

Původní článek z 29. března | Samsung představil rivala proti novému Mac Studiu Display – M8 Smart Monitor, který je kromě displeje vybaven i řadou chytrostí pro využití coby samostatného multimediálního stroje.

Samsung M8 má úhlopříčku 32 palců a rozlišení 4K. Použitý panel typu VA s frekvencí 60 Hz dosahuje jasu až 400 nitů, kontrastu 3000:1, podporouje HDR10+ a pokrývá 99 % rozsahu sRGB. Mezi porty je USB-C s USB hubem (s DisplayPortem), přes který se zajišťuje napájení externím 65W zdrojem. Připojuje se i přes microHDMI, přičemž adaptér z běžného HDMI je v balení. Oproti minulé generaci M7 je o 75 % tenčí, takže tloušťka je pouze 11,4 mm. Takto vypadá konfigurace samotné monitorové části, avšak zde to rozhodně nekončí.

Samsung S32BM801 Samsung S32BM801
nabízí 56 obchodů za ceny od 11 662 Kč
Srovnat ceny na Živě

Uvnitř monitoru je totiž neznámý mobilní čipset, který pohání operační systém Tizen, jenž Samsung používá třeba u chytrých televizorů. Monitor tak dokáže fungovat zcela samostatně jako multimediální a tak trochu kancelářské centrum, na kterém si můžete přes Wi-Fi pouštět Netflix, Hulu a další aplikace (SmartThings).

Součástí balení je i připojitelná magnetická bezdrátová webkamera SlimFit, dálkový ovladač a monitoru nechybí integrované reproduktory a Bluetooth 4.2 pro spojení s dalšími zařízeními. Monitor funguje s Google Assistantem, Alexou, Bixby a podporuje videohovory přes Google Duo nebo třeba provoz kancelářského balíku Microsoft Office 365. Díky integrované Wi-Fi ho lze používat i pro bezdrátové zrcadlení obrazu, včetně AirpPlay.

To vše dostanete v rámci ceny 700 dolarů, tedy asi 20 tisíc korun. To je poloviční cena oproti Apple Studio Display, který začíná na cenovce 42 990 korun a zatím ještě nefunguje zcela samostatně, i když má uvnitř vnitřnosti z iPhonu 11.

Diskuze (15) Další článek: Jak se loví exoplanety. Známe jich už 5 tisíc, přitom jsme pořádně neprozkoumali ani Sluneční soustavu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, Microsoft Office, Počítače, iPhone, Samsung, Netflix, Bluetooth, HDMI, Monitory, Wi-Fi, Alexa, DisplayPort, Monitor, Televizor, Google Assistantem, Operační systém, SmartThings, Smart Monitor, Bezdrátové sluchátko, Apple Studio Displej, Hula, Bixby, Galaxy, Balení, Stolní počítače na Heureka.cz