Chytrá domácnost | Bosch

Chytrý kočárek Bosch má motor a je plný senzorů. Sám jezdí a hlídá, aby ho neodfoukl vítr

Série každodenních předmětů, u kterých by člověk nečekal nálepku „chytrý“, se už dávno rozrostla i o dětské kočárky. Teď jeden takový představil i německý Bosch a neomezil se pouze na obligátní propojení s mobilem, kočárek je vybaven i motorem.

Chytrý kočárek se jmenuje eStroller a jeho hlavní devízou je, že je vybaven dvěma elektrickými motory a několika senzory. To znamená, že při tlačení svého potomka prakticky nemusíte používat sílu, funguje podobně jako travní sekačka s pohonem. Navíc senzory kontrolují, zda kočárek neujíždí a nepohybuje se v neočekávaném směru.

Při chůzi z kopce zároveň automaticky pomáhá s brzděním a pokud začne silně vát vítr, sám se zastaví. To vše dělá naprosto autonomně, senzory neustále aktivně zkoumají terén, po kterém se pohybujete. 

Jedinou nevýhodou je, že použité baterie jsou poměrně malé a jedna procházka je omezena zhruba 14 kilometry. Akumulátory jsou ovšem vyměnitelné a totožné s těmi, které Bosch využívá i u jiných produktů, takže si baterii v případě nouze můžete vyměnit třeba s vrtačkou.

Na kočárku je také USB port, takže si z něj během procházky můžete nabít mobil a samozřejmě nechybí připojení přes Bluetooth k mobilní aplikaci. Na ní lze nastavit například alarm, aby kočárek nikdo neukradl. Jinak pokud by se náhodou stalo, že se produkt během cesty vybije, nezasekne se, jen budete muset k tlačení opět použít fyzickou sílu. 

Bosch nicméně zatím představil jen koncept, sám nemá ambice stát se prodejcem dětského vybavení. Svůj hardware chce poskytnout partnerům, kteří jej budou instalovat do svých kočárků, podobně jako to třeba dělají výrobci bicyklů s jeho systémem pohonu pro elektrokola. O systém pro kočárky se již přihlásila například švédská firma Emmaljunga a slíbila, že první eStroller vydá příští rok. 

Diskuze (17) Další článek: AverMedia Live Gamer 4K: když to myslíte s nahráváním videa z her vážně

Témata článku: Technologie, Chytrá domácnost, Baterie, Bosch, Vítr, Motor, Tlačení, Senzor, Jez

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5