Chytrá domácnost | Netatmo

Chytrý detektor oxidu uhelnatého Netatmo slibuje deset let výdrže baterky

Vybavení chytré domácnosti, ve kterém nebudete muset měnit baterky nebo řešit nabíjení a přitom vás dokáže upozornit na mobilní telefon i mimo domov? To slibuje nový detektor oxidu uhelnatého od značky Netatmo. Jeho baterie slibují desetiletou výdrž, což je také doporučená doba životnosti samotného senzoru CO.

Krabička zapadne do stávajícího ekosystému Netatmo, po vybalení ji tedy nastavíte v aplikaci Netatmo Home+Security, spárujete s domácí Wi-Fi a máte hotovo.

Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. K otravám dlouhodobě dochází nejčastěji během chladných měsíců, kdy doma topíte a nevětráte. Plyn se může se uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících spotřebičů spalujících paliva jako krb, plynový sporák nebo kotel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud dojde kvůli špatnému spalování ke zvýšení obsahu CO v místnosti, krabička vás upozorní na mobil a současně spustí 85dB sirénu, aby probudila a vyhnala každého, kdo by zrovna chtěl spát. Sami můžete případně tuto funkčnost vyzkoušet, abyste zajistili, že poplach bude při zvýšení obsahu CO fungovat.

Podobné senzory se bez chytré konektivity prodávají za cenu okolo tisíce korun a i u nich se udává životnost 10 let. Netatmo si za svůj chytrý detektor propojený do internetu říká o 2600 Kč přičemž už žádné další poplatky za cloudové služby neplatíte. V prodeji bude od 16. listopadu. Pokud potřebujete mít více senzorů v různých nemovitostech, může se hodit mít jejich přehled na jednom místě s kontrolou funkčnosti i bez osobní návštěvy. Senzor také sám upozorní, když mu po deseti letech končí životnost a tak jako tak byste jej měli vyměnit.

Diskuze (19) Další článek: Vy a počítač: Skoro 60 % uživatelů má VPN nebo Tor

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Chytrá domácnost, Mobilní telefon, Netatmo, Domov, Baterka, Životnost, Senzor, Oxid uhelnatý, Detektor, Výdrž, Mobilní telefony na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko