Chytrá domácnost | Netatmo

Chytrý detektor oxidu uhelnatého Netatmo slibuje deset let výdrže baterky

Vybavení chytré domácnosti, ve kterém nebudete muset měnit baterky nebo řešit nabíjení a přitom vás dokáže upozornit na mobilní telefon i mimo domov? To slibuje nový detektor oxidu uhelnatého od značky Netatmo. Jeho baterie slibují desetiletou výdrž, což je také doporučená doba životnosti samotného senzoru CO.

Krabička zapadne do stávajícího ekosystému Netatmo, po vybalení ji tedy nastavíte v aplikaci Netatmo Home+Security, spárujete s domácí Wi-Fi a máte hotovo.

Oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. K otravám dlouhodobě dochází nejčastěji během chladných měsíců, kdy doma topíte a nevětráte. Plyn se může se uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících spotřebičů spalujících paliva jako krb, plynový sporák nebo kotel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud dojde kvůli špatnému spalování ke zvýšení obsahu CO v místnosti, krabička vás upozorní na mobil a současně spustí 85dB sirénu, aby probudila a vyhnala každého, kdo by zrovna chtěl spát. Sami můžete případně tuto funkčnost vyzkoušet, abyste zajistili, že poplach bude při zvýšení obsahu CO fungovat.

Podobné senzory se bez chytré konektivity prodávají za cenu okolo tisíce korun a i u nich se udává životnost 10 let. Netatmo si za svůj chytrý detektor propojený do internetu říká o 2600 Kč přičemž už žádné další poplatky za cloudové služby neplatíte. V prodeji bude od 16. listopadu. Pokud potřebujete mít více senzorů v různých nemovitostech, může se hodit mít jejich přehled na jednom místě s kontrolou funkčnosti i bez osobní návštěvy. Senzor také sám upozorní, když mu po deseti letech končí životnost a tak jako tak byste jej měli vyměnit.

Diskuze (19) Další článek: Vy a počítač: Skoro 60 % uživatelů má VPN nebo Tor

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Chytrá domácnost, Mobilní telefon, Netatmo, Baterka, Oxid uhelnatý, Životnost, Detektor, Senzor, Výdrž, Domov, Chytrá domácnost na Heureka.czV definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

V definitivní edici GTA The Trilogy se našel i nedokončený VR mód

Rockstar se sice snaží napravovat škody, které napáchal nepovedený remaster trojice dílů GTA. Objevila se ale další věc, kterou v něm vývojáři zapomněli.

Martin Nahodil
Grand Theft AutoVirtuální realitaKomentář
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály