Google Asistent | Xiaomi | Google Home

Chytrý budík Xiaomi Mi Smart Clock míří do Evropy – chce zaujmout dotykovým displejem

Po Lenovu, Googlu a Amazonu hodlá nabídnout inteligentní zařízení s obrazovkou také čínské Xiaomi. Během evropského uvedení nových telefonů Redmi 9T a Redmi Note 9T proto firma představila chytrý budík Mi Smart Clock.

Jak lze očekávat, novinka nabízí víceméně stejné funkce, které přináší o něco starší chytrý reproduktor Mi Smart Speaker. Díky obrazovce má ale cenově dostupný budík v rukávu několik dalších vychytávek, které rozšiřují jeho schopnosti.

Xiaomi Mi Smart Clock

Zásadním prvkem tohoto produktu je barevná dotyková obrazovka, zabírající významnou část přední strany. Má úhlopříčku 3,97", rozlišení 800 × 480 obrazových bodů, a kromě zobrazování času může promítat například záběry z připojených bezpečnostních kamer.

Kromě displeje jsou hodiny vybavené reproduktorem s kvalitním podáním zvuku a dvěma mikrofony. Ty slouží k hlasové komunikaci, přičemž ke službám je zákazníkům připraven Asistent Google. Jeho prostřednictvím lze zjišťovat nejrůznější informace, ovládat spotřebiče v rámci chytré domácnosti či poslouchat hudbu z různých služeb – například Spotify či YouTube Music.

Dalším zajímavým prvkem je podpora funkce Chromecast. Lze tedy předpokládat, že obrazovku zařízení bude možné použít k přehrávání videí z YouTube, Netflixu a dalších platforem a aplikací s jeho podporou. Oblíbenou funkcí jistě bude schopnost promítat digitální fotky, kdy displej zastane roli fotorámečku.

Chytřejší buzení

Vyjmenovali jsme celou řadu parametrů a chytrých funkcí, ale pojďme se vrátit k samotné podstatě – tedy k funkci budíku. Kromě vydávání zvuku nabízí Mi Smart Clock funkci Sunrise (svítání), kdy se obrazovka před okamžikem buzení postupně rozsvěcí, imituje tak vycházející slunce a přináší příjemnější probouzení.

Z hlediska konektivity zařízení podporuje Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz se standardy 802.11 b/g/n a Bluetooth 5.0 BLE. Součástí hardwarové výbavy je 1 GB operační paměti a 4GB interní úložiště.  Mi Smart Clock lze také použít jako rozbočovač (hub) pro ovládání dalších přístrojů v rámci chytré domácnosti.

Příznivou zprávou je, že chytrý budík Xiaomi Mi Smart Clock bude nabízen na evropském trhu. Výrobce sice neuvedl termín zahájení prodejů, ale už známe doporučenou cenu – 49,99 eura, tedy v přepočtu asi 1310 korun. To je – s ohledem na poskytované funkce a schopnosti – hodně atraktivní cenovka!

Diskuze (15) Další článek: Nové koncepty Cadillacu: Létající taxík i autonomní vůz

Témata článku: Google, YouTube, Spotify, Amazon, YouTube Music, Evropa, Chromecast, Netflix, Google Asistent, Chytrá domácnost, Wi-Fi, Xiaomi, Google Home, Lenovo, Reproduktory, Schopnost, Redmi Note, Budík, Reproduktor, Buzení, Dotykový displej, Asistent Google, SMART Clock


Určitě si přečtěte

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5