Google Asistent | Google Home | Xiaomi

Chytrý budík Xiaomi Mi Smart Clock míří do Evropy – chce zaujmout dotykovým displejem

Po Lenovu, Googlu a Amazonu hodlá nabídnout inteligentní zařízení s obrazovkou také čínské Xiaomi. Během evropského uvedení nových telefonů Redmi 9T a Redmi Note 9T proto firma představila chytrý budík Mi Smart Clock.

Jak lze očekávat, novinka nabízí víceméně stejné funkce, které přináší o něco starší chytrý reproduktor Mi Smart Speaker. Díky obrazovce má ale cenově dostupný budík v rukávu několik dalších vychytávek, které rozšiřují jeho schopnosti.

Xiaomi Mi Smart Clock

Zásadním prvkem tohoto produktu je barevná dotyková obrazovka, zabírající významnou část přední strany. Má úhlopříčku 3,97", rozlišení 800 × 480 obrazových bodů, a kromě zobrazování času může promítat například záběry z připojených bezpečnostních kamer.

Kromě displeje jsou hodiny vybavené reproduktorem s kvalitním podáním zvuku a dvěma mikrofony. Ty slouží k hlasové komunikaci, přičemž ke službám je zákazníkům připraven Asistent Google. Jeho prostřednictvím lze zjišťovat nejrůznější informace, ovládat spotřebiče v rámci chytré domácnosti či poslouchat hudbu z různých služeb – například Spotify či YouTube Music.

Dalším zajímavým prvkem je podpora funkce Chromecast. Lze tedy předpokládat, že obrazovku zařízení bude možné použít k přehrávání videí z YouTube, Netflixu a dalších platforem a aplikací s jeho podporou. Oblíbenou funkcí jistě bude schopnost promítat digitální fotky, kdy displej zastane roli fotorámečku.

Chytřejší buzení

Vyjmenovali jsme celou řadu parametrů a chytrých funkcí, ale pojďme se vrátit k samotné podstatě – tedy k funkci budíku. Kromě vydávání zvuku nabízí Mi Smart Clock funkci Sunrise (svítání), kdy se obrazovka před okamžikem buzení postupně rozsvěcí, imituje tak vycházející slunce a přináší příjemnější probouzení.

Z hlediska konektivity zařízení podporuje Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz se standardy 802.11 b/g/n a Bluetooth 5.0 BLE. Součástí hardwarové výbavy je 1 GB operační paměti a 4GB interní úložiště.  Mi Smart Clock lze také použít jako rozbočovač (hub) pro ovládání dalších přístrojů v rámci chytré domácnosti.

Příznivou zprávou je, že chytrý budík Xiaomi Mi Smart Clock bude nabízen na evropském trhu. Výrobce sice neuvedl termín zahájení prodejů, ale už známe doporučenou cenu – 49,99 eura, tedy v přepočtu asi 1310 korun. To je – s ohledem na poskytované funkce a schopnosti – hodně atraktivní cenovka!

Diskuze (15) Další článek: Nové koncepty Cadillacu: Létající taxík i autonomní vůz

Témata článku: Google, YouTube, YouTube Music, Chromecast, Spotify, Wi-Fi, Netflix, Evropa, Amazon, Chytrá domácnost, Google Asistent, Google Home, Lenovo, Xiaomi, Reproduktory, Dotykový displej, SMART Clock, Buzení, Schopnost, Reproduktor, Redmi Note, Budík, Asistent Google, DIS, Chytrá domácnost na Heureka.czMláďata orangutanů procházejí v dětství systematickou výukou. Matky berou ohledy na jejich věk

Mláďata orangutanů procházejí v dětství systematickou výukou. Matky berou ohledy na jejich věk

** Škola je základem života nejen pro člověka, ale také pro orangutany ** Než se mládě osamostatní, musí se naučit spoustě věcí ** Matka mu je v tom zpočátku silně nápomocná, ale později...

Jaroslav Petr
BiologieZvířataVýuka
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko