Chytrá domácnost | CES 2022 | Hlasový asistent

Chytrou vanu Kohler lze napouštět a vypouštět hlasovým příkazem či z mobilní aplikace

Chytrá domácnost se pomalu ale jistě stává fenoménem, který může ušetřit nemalé množství času. Existují například chytré robotické vysavače, rychlovarné konvice, klimatizace, ventilátory, světla a žárovky. Už jste ale slyšeli o chytré vaně? Právě s takovým produktem se chce na letošním veletrhu CES prezentovat americká firma Kohler.

Společnost Kohler byla založena ve Wisconsinu v roce 1873 a její portfolio čítá celou řadu výrobků určených zejména pro koupelny, záchody a kuchyně. Letos míří na Consumer Electronics Show hned s osmi produkty, přičemž patrně nejzajímavější (alespoň soudě ze zájmu zahraničních médií) je technologie PerfectFill.

Technologie PerfectFill

PerfectFill je chytrá koupelnová technologie, díky které lze napustit vanu jednoduchým hlasovým příkazem nebo z mobilní aplikace Kohler Konnect. Pokud tedy například vaříte večeři a chcete dětem napustit vanu, můžete jednoduše požádat Alexu nebo Asistenta Google, aby to udělal za vás. Samozřejmě nechybí ani panel pro manuální ovládání.

Systém PerfectFill se skládá z odtokové soupravy a digitálního ventilu, díky nimž lze automaticky napustit vanu na vámi preferovanou teplotu a hloubku. Už se tedy nemusíte bát, že vytopíte sousedy jen proto, že jste zapomněli vypnout vodu, nebo že se děti ve vaně opaří. Pomocí ovládacího panelu, aplikace či hlasového příkazu lze vanu také vypustit.

PerfectFill byl dříve demonstrován jako koncept, který bude k dispozici ke koupi v květnu 2022. Celý systém přijde na 2700 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 59 400 českých korun. V této částce není zahrnuta výpusť Kohler a kompatibilní vana.

Chytré technologie v koupelně

Při pohledu na tento systém asi většinu lidí napadne, že jde o produkt určený pro krajní lenochy. Produktový marketingový manažer Shane Allis ale deklaruje, že hlavním smyslem je vrátit, respektive ušetřit čas silně zaneprázdněným lidem.

„Koupelny hrají velmi důležitou roli v oblasti pohody. A to říkáme proto, že koupelna se stala jedním z mála míst, kam mohou lidé skutečně odejít, uniknout a načerpat energii,“ řekl Allis. „Koupelna je místem, které zákazníkům poskytuje příležitost postarat se o sebe.“

Z dalších novinek, které chce Kohler představit na veletrhu CES, jmenujme například bezdotykovou koupelnovou baterii, modulární systém pro ukládání energie či volně stojící vanu Stillness Bath inspirovanou japonským lesním koupáním.

Diskuze (8) Další článek: Vy a počítač: Jeden e-mail nestačí, většina uživatelů má čtyři a více adres

Témata článku: Technologie, Google, Chytrá domácnost, Mobilní aplikace, Alexa, Google Asistent, CES 2022, Hlasový asistent, Veletrh, Koupelna, Hlasový příkaz, Kohler Konnect, Wisconsin, Příkaz, Vana, Napo, Produkt, CES, Kohler, Chytrá domácnost na Heureka.cz