Samsung | Monitory

Chytré už jsou i monitory. Samsung je vybaví operačním systémem a aplikacemi

Samsung dnes představil novou řadu počítačových obrazovek nazvaných Smart Monitor. Svou výbavou připomínají spíš chytré televizory, na rozdíl od nich ale nemají tuner. Tudíž se na ně nevztahuje ani nutnost platit koncesionářské poplatky.

Nejlepší model série se jmenuje M7. Disponuje plochým 32" VA panelem s rozlišením 3840 × 2160 px, frekvencí 60 Hz, jasem 250 nitů, 8ms odezvou, neblikajícím podsvícením a podporou HDR10.

Čím se od běžných monitorů liší, je operační systém. Uvnitř běží Tizen 5.5, takže do něj lze instalovat aplikace jako YouTube či Netflix, umí zrcadlit obraz z mobilu a nechybí mu ani hlasový asistent Bixby. Monitor se tak samozřejmě musí připojit k internetu. K tomu slouží Wi-Fi 5.

Samsung M7 dále nabízí Bluetooth 4.2, na těle najdeme dva HDMI 2.0, tři USB 2.0, dva 5W reproduktory a také USB-C, kterým lze přenášet obraz z notebooku, zatímco směrem do něj míří až 65 wattů energie. Když k monitoru připojíte myš a klávesnici, můžete s ním v nouzi pracovat i bez počítače. Stačí využít některou ze streamovaných služeb s vzdálenou plochou.

Protože jde tak trochu o vykastrovaný televizor, nechybí ani dálkový ovladač. Dokonce zde najdeme i funkci HDMI-CEC, takže zvládne ovládat také jiné spotřebiče k němu připojené.

Otestovali jsme nový Chromecast with Google TV, podívejte se:

Kromě M7 korejská firma uvede také model M5. Ten bude v úhlopříčkách 27 a 32 palců, rozlišení je už ale jen 1920 × 1080 px, přišel o USB-C a jedno USB-A 2.0, zato by měl být levnější. Oba modely mají VESA držák pro připevnění na zeď či k jinému stojanu. Ten dodávaný totiž umí obrazovku jen naklápět, nikoliv otáčet či výškově regulovat.

Ceny monitorů zatím neznáme. Oba se začnou prodávat ještě v průběhu listopadu v USA, Kanadě a Číně, později zamíří i na další trhy.

Diskuze (24) Další článek: Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Témata článku: Google, YouTube, Internet, Samsung, Chromecast, USA, Netflix, Wi-Fi, Čína, Monitory, HDMI, Hlasový asistent, Kanada, Bixby, Operační systém, Aplikace, Televizor, Vesa, Model, Opera ?, Rozlišení, Obrazovka, Smart Monitor, Monitory na Heureka.czRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Recenze reprosoustav AQ Labrador 39. Výborné české regálové dvoupásmové bedny

Recenze reprosoustav AQ Labrador 39. Výborné české regálové dvoupásmové bedny

Kompaktní regálové reprosoustavy AQ Labrador 39 jsou moderní, čistě a kompetentně vystřižené reprosoustavy, které nabízí primárně autenticitu s dokořeněním pomocí nadstandardní energie, pevnosti a důraznosti.

Daniel Březina
Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování