Chytrá domácnost | IKEA | Reproduktory

Chytré reproduktory IKEA Symfonisk zahájí prodeje v srpnu. Schovají se do nábytku

Chytré reproduktory IKEA Symfonisk zahájí prodeje v srpnu. Schovají se do nábytku

Švédský nábytkářský gigant IKEA a americký výrobce audio techniky Sonos připravují řadu chytrých reproduktorů Symfonisk. V pátek 18. ledna bylo publikováno video, ve kterém je vyzdvihována především kvalita zvuku, kterou mají reproduktory poskytovat. V jeho závěru se pak objevuje termín zahájení prodejů: srpen 2019.

IKEA + Sonos = Symfonisk

IKEA a Sonos poprvé oznámily svou spolupráci koncem roku 2017. Cílem spojení je vytvořit reproduktory připojené k internetu, ve kterých poběží software od Sonosu. Pochopitelně mají být schopné ovládat další produkty chytré domácnosti, mezi kterými samozřejmě nebude chybět řada IKEA Trådfri.

Spolupráce se také zaměřuje na přinášení hudby a zvuku do domovů, která zahrnuje přehrávání ze streamovacích služeb a případně i přístup k chytrým hlasovým asistentům, jako je Google Asistent a Amazon Alexa.

Vzhled je zatím obestřen tajemstvím

Otázkou je, jak budou chytré reproduktory vzešlé z této spolupráce vlastně vypadat. V loňském roce na švédském veletrhu Democratic Design Days byly představeny nefunkční makety, které byly navrženy tak, aby se daly použít jako regály. Také publikované video odhaluje skutečnost, že by audio prvky měly být nějakým způsobem zakomponované do nábytku.

„K vytvoření zvuku potřebujeme přijmout prostor,“ říká ve videu produktová manažerka Sonosu Sara Morris. „A jen díky spolupráci s IKEA můžeme tento zvuk umístit do nábytku skrytým způsobem, abychom zabránili tomu, aby lidé přemýšleli o reproduktoru a začali přemýšlet o zvuku.“

A komu tím prospějete?

Sonosu může tato spolupráce otevřít dveře k zákazníkům, kteří pak mohou mít chuť kupovat si další reproduktory přímo od této značky, aby si vytvořili kompletní domácí audio systém. Firma k tomu uvedla, že partnerství by mohlo „potenciálně představit její aplikace a zkušenosti milionům nových domácností“.

V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o konkrétních produktech ani o cenách. Předpokládá se však, že by výrobky, vzniklé ve spolupráci s IKEA, měly být levnější než reproduktory, jež prodává Sonos pod svou značkou. Vše podstatné bychom se ale měli dozvědět v nadcházejících měsících.

Diskuze (5) Další článek: Dron Sparrow Jumper bude startovat jako pták, má totiž nohy. Odrazí se a skočí

Témata článku: Google, IoT, Chytrá domácnost, IKEA, Zvuk, Příslušenství, Reproduktory, Chytrý reproduktor, Americký výrobce, Reproduktor, Produktová manažerka, Symfonisk, Streamovací služba, IKEA TRADFRI, Nábytek, Sonos, Zahájení prodejů, Skrytý způsob, Loňský rok


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky