Google | Bezpečnost | Chytrá domácnost | Xiaomi

Chytré kamery Xiaomi ukazovaly fotky z cizích domovů. Google je proto odstřihl od svých služeb

Jeden z uživatelů kamery Xiaomi se na Redditu svěřil s chybou, díky které se mu podařilo získat fotografie z jiných takových kamer cizích uživatelů. Google chybu potvrdil a dočasně vypnul integraci Xiaomi produktů v rámci služeb Google Home.

Na Redditu se aktuálně objevilo vlákno, kdy se jednomu z uživatelů podařilo získat fotografie z kamer od Xiaomi, které mají  ostatní uživatelé ve svých domovech. A nebylo k tomu potřeba nic jiného, než si pustit stream z vlastní kamery na Google Home Hubu. Google chybu potvrdil webu Android Police a prozatím vypnul veškerou integraci Xiaomi Mi produktů v rámci jeho chytré domácnosti.

When I load the Xiaomi camera in my Google home hub I get stills from other people's homes!! from r/googlehome

Chybu uživatel s přezdívkou Dio-V detekoval na své kameře Xiaomi Mijia 1080p Smart IP Security Camera, kterou zakoupil na Aliexpressu. Poté, co na Home Hubu (chytrý reproduktor od Googlu s displejem), vybral stream obrazu z kamery, ukázaly se mu fotografie z cizích domácností. Mezi ně patřily i fotografie dítěte v kolébce či jiné záběry z domácností.

Google situaci aktuálně vyšetřuje společně s Xiaomi a prozatím vypnul veškerou integraci Mi Home produktů v rámci svých služeb Google Home. Prozatím tak není jasné, jak k chybě došlo. Nejedná se ale o první podobný přešlap. Například některé kamery přímo od Nestu (který spadá pod Google) zůstávaly připojené ke svým starým účtům i po odpojení a tak mohli sledovat nové majitele.

Google Home Mini může sloužit jako levný začátek pro chytrou domácnost:

Diskuze (10) Další článek: V sobotu naši planetu „těsně“ mine třicetimetrový asteroid – proletí kolem rychlostí 21 816 km/h

Témata článku: Google, Google Asistent, Bezpečnost, Google Home, Chytrá domácnost, Kamera, Sledování, Xiaomi, Soukromí, Reproduktory, Domov, Domácnost, Chytrá kamera, Nest Hub, Chyba, Fotka, Android Police, Fotografie, Nesta, Home Hub, AliExpress, Já Home, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu