Google | Bezpečnost | Chytrá domácnost | Xiaomi

Chytré kamery Xiaomi ukazovaly fotky z cizích domovů. Google je proto odstřihl od svých služeb

Jeden z uživatelů kamery Xiaomi se na Redditu svěřil s chybou, díky které se mu podařilo získat fotografie z jiných takových kamer cizích uživatelů. Google chybu potvrdil a dočasně vypnul integraci Xiaomi produktů v rámci služeb Google Home.

Na Redditu se aktuálně objevilo vlákno, kdy se jednomu z uživatelů podařilo získat fotografie z kamer od Xiaomi, které mají  ostatní uživatelé ve svých domovech. A nebylo k tomu potřeba nic jiného, než si pustit stream z vlastní kamery na Google Home Hubu. Google chybu potvrdil webu Android Police a prozatím vypnul veškerou integraci Xiaomi Mi produktů v rámci jeho chytré domácnosti.

When I load the Xiaomi camera in my Google home hub I get stills from other people's homes!! from r/googlehome

Chybu uživatel s přezdívkou Dio-V detekoval na své kameře Xiaomi Mijia 1080p Smart IP Security Camera, kterou zakoupil na Aliexpressu. Poté, co na Home Hubu (chytrý reproduktor od Googlu s displejem), vybral stream obrazu z kamery, ukázaly se mu fotografie z cizích domácností. Mezi ně patřily i fotografie dítěte v kolébce či jiné záběry z domácností.

Google situaci aktuálně vyšetřuje společně s Xiaomi a prozatím vypnul veškerou integraci Mi Home produktů v rámci svých služeb Google Home. Prozatím tak není jasné, jak k chybě došlo. Nejedná se ale o první podobný přešlap. Například některé kamery přímo od Nestu (který spadá pod Google) zůstávaly připojené ke svým starým účtům i po odpojení a tak mohli sledovat nové majitele.

Google Home Mini může sloužit jako levný začátek pro chytrou domácnost:

Diskuze (10) Další článek: V sobotu naši planetu „těsně“ mine třicetimetrový asteroid – proletí kolem rychlostí 21 816 km/h

Témata článku: Google, Bezpečnost, Google Asistent, Google Home, Chytrá domácnost, Kamera, Sledování, Xiaomi, Soukromí, Reproduktory, Domov, Nesta, Chytrá kamera, Uživatelé, Home Hub, Domácnost, Android Police, Chyba, AliExpress, Nest Hub, Já Home, Fotka, Fotografie


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky