Huawei

Chytré brýle znovu ve hře, tentokrát to zkouší Huawei a nedal do nich žádnou kameru

Nejen nový telefon P30 Pro včera firma Huawei představila na své pařížské konferenci. Odhalila také chytré brýle, které vytvořila ve spolupráci s korejským výrobcem luxusních slunečních a optických brýlí Gentle Monster. Brýlí bude celá řada a spadají do podobné kategorie jako Snapchat Spectacles.

Narážku na Snapchat Spectacles si proto na pódiu neodpustil šéf Gentle Monster Kankook Kim, podle kterého jejich brýle vypadají mnohem lépe a budou mezi lidmi více žádanější. Což vzhledem k osudu Spectacles nebude až tak těžké.

Design skutečně více připomíná tradiční brýle, je to ale proto, že neobsahují žádné kamery. Jejich „chytrost“ spočívá pouze v zabudovaném mikrofonu a reproduktorech, skrze které lze přijímat hovory nebo komunikovat s hlasovou asistentkou. To je v podstatě vše, co umí, nejpokročilejší brýle současnosti to nejsou.

Brýle jsou každopádně voděodolné a prachuvzdorné se standardem IP67 a nabíjejí se bezdrátově pomocí vlastního obalu nebo kabelem přes USB-C. Obal je za tímto účelem vybaven 2200mAh baterií. Veškeré čipy, mikrofony i anténa jsou zabudovány do obrouček brýlí.

Přesně datum, kdy půjdou do prodeje ani cenu Huawei neuvedl. Dříve jak před červencem 2019 se ale do obchodů nedostanou.

Diskuze (4) Další článek: Red Hat se pochlubil výsledky a dokázal, že open-source může být zlatý důl

Témata článku: Huawei, Nositelnosti, Brýle, Kamera, Spectacles, Obal, Snapchat Spectacles, Mikrofon, Chytré brýle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk