Huawei

Chytré brýle znovu ve hře, tentokrát to zkouší Huawei a nedal do nich žádnou kameru

Nejen nový telefon P30 Pro včera firma Huawei představila na své pařížské konferenci. Odhalila také chytré brýle, které vytvořila ve spolupráci s korejským výrobcem luxusních slunečních a optických brýlí Gentle Monster. Brýlí bude celá řada a spadají do podobné kategorie jako Snapchat Spectacles.

Narážku na Snapchat Spectacles si proto na pódiu neodpustil šéf Gentle Monster Kankook Kim, podle kterého jejich brýle vypadají mnohem lépe a budou mezi lidmi více žádanější. Což vzhledem k osudu Spectacles nebude až tak těžké.

Design skutečně více připomíná tradiční brýle, je to ale proto, že neobsahují žádné kamery. Jejich „chytrost“ spočívá pouze v zabudovaném mikrofonu a reproduktorech, skrze které lze přijímat hovory nebo komunikovat s hlasovou asistentkou. To je v podstatě vše, co umí, nejpokročilejší brýle současnosti to nejsou.

Brýle jsou každopádně voděodolné a prachuvzdorné se standardem IP67 a nabíjejí se bezdrátově pomocí vlastního obalu nebo kabelem přes USB-C. Obal je za tímto účelem vybaven 2200mAh baterií. Veškeré čipy, mikrofony i anténa jsou zabudovány do obrouček brýlí.

Přesně datum, kdy půjdou do prodeje ani cenu Huawei neuvedl. Dříve jak před červencem 2019 se ale do obchodů nedostanou.

Diskuze (4) Další článek: Red Hat se pochlubil výsledky a dokázal, že open-source může být zlatý důl

Témata článku: Kamera, Huawei, Nositelnosti, Brýle, Mikrofon, Obal, Chytré brýle, Snapchat Spectacles, Spectacles


Určitě si přečtěte

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

** Vydatná snídaně patří přinejmenším půlstoletí k pilířům zdravé výživy ** Jenže lidé po celá tisíciletí nezačínali den tím, že si nacpali břicha a vyrazili za obživou ** Současné výzkumy nedokazují, že by vydatná snídaně pomáhala hubnout

Jaroslav Petr | 50

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 46

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?