Chytré auto od T-Mobile: komunikujte se svým vozem

Chytré auto od T-Mobile: komunikujte se svým vozem

Mozek pro vaše auto

Rádi byste měli lepší přehled o svém autu? Teď vám k tomu stačí jediná praktická aplikace. Ta ve spojení s modulem, který v autě zapojíte do OBD portu (mají ho všechna vozidla vyrobená od roku 2001), zajistí, že budete se svým vozem moci komunikovat. Řeč je o zařízení od T-Mobile s názvem Chytré auto.

Jediné, co budete ještě potřebovat, je chytrý telefon, do kterého zdarma z obchodu Google Play (pro telefony s Androidem) nebo AppStore (pro iPhony) stáhnete aplikaci Motion. Poté už můžete svůj vůz sledovat, kdy se vám zlíbí. Modul totiž snímá data z vozu a posílá je přímo do aplikace ve vašem mobilu.

A víte o něm vše

Aplikace Chytré auto toho umí opravdu hodně. Jednou z hlavních předností je, že vám řekne, když se ve vašem vozu objeví nějaká technická závada. Odhalí nejrůznější defekty a nabídne jejich řešení. Odpadne vám tak nutnost jezdit s každým problémem rovnou do servisu. Chytré auto vás také upozorní na stav paliva i baterie. Díky aplikaci se dozvíte více o stylu své jízdy. Napoví, jak brzdíte, jak se rozjíždíte, zda je vaše jízda plynulá a úsporná, a poradí, co byste mohli zlepšit. Můžete si nastavit i limit pro maximální rychlost, a když ho překročíte, aplikace vás ihned upozorní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Chytré auto

Další užitečnou funkcí je vedení záznamu o jednotlivých jízdách (délka, trvání, maximální a průměrná rychlost, otáčky či spotřeba). Z údajů si pak lze vytvořit knihu jízd s rozlišením na jízdy služební a soukromé. Všechny tyto informace si můžete stáhnout a přeposlat.

Auto pod drobnohledem

Díky Chytrému autu budete mít přehled o tom, kde se váš vůz nachází. Pokud ho například někomu půjčíte, uvidíte přesně, kam s ním jede – auto totiž můžete neustále sledovat na mapě. Aplikace ale také ví, kdy jste svůj vůz naposled zaparkovali. To se hodí například na zaplněných parkovištích před nákupními centry.

Na aplikaci si můžete nastavit i oblasti, v nichž auto smí pohybovat. Jestliže oblast opustí, Chytré auto vás na to upozorní. Tato funkce se hodí pro případ, že by chtěl někdo auto ukrást.

Aplikace registruje nejen každé nastartování, ale také otřesy, takže zjistíte i to, že vám auto odtahují nebo že do něj někdo narazil. A dokonce vás upozorní, pokud se zařízení odpojí od auta (v případě, že se zloděj pokusí nastartovat přes OBD port).

Další článek: Nintendo jde na to zase jinak. Hybridní konzoli Switch vezmete všude s sebou


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 80

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Avast analyzoval počítače uživatelů. K nabušeným superpočítačům mají daleko

Avast analyzoval počítače uživatelů. K nabušeným superpočítačům mají daleko

** Avast prošel telemetrická data od 163 milionů uživatelů ** Zjistil, jaký mají hardware a software ** Mašina průměrného uživatele má k ideálu daleko

Jakub Čížek | 130Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?