Chytré aplikace hýbou světem

(inzerce) Softwarové aplikace se dnes stávají součástí stále většího počtu technologických zařízení. Pokud mají dotykovým displejem a připojením na internet, přímo se k tomu vybízejí.
Chytré aplikace hýbou světem

Moderní aplikace se tak pomalu přesouvají z displejů tabletů a chytrých telefonů například do tiskových zařízení, kde napomáhají k dalšímu rozšiřování funkcí, snižování nákladů či zefektivnění práce.

Nový trend ve využívání aplikací podporuje také přední světový dodavatel tiskových řešení, společnost Konica Minolta, která v posledních měsících inovovala celou produktovou řadu černobílých i barevných multifunkčních strojů. Díky 9“ dotykovému displeji a možnosti jednoduchého připojení k internetu se společnost zamětila také na nabídku doplňkových softwarových aplikací. Jednou z nejnovějších je například tzv. Paper Templates, tedy Papírové šablony.

Od nynějška stačí jen čistý papír

Klepněte pro větší obrázekTato aplikace, jak již název napovídá, umožňuje přímo na panelu multifunkčních zařízení zadat tisk všech nejčastěji používaných papírových šablon. Z běžného čistého papíru tak můžete jednoduše vytvořit papír linkovaný, čtverečkovaný či milimetrový. Dále si lze vybrat i z řady speciálních šablon, jako je notová osnova nebo papír s izometrickým a dimetrickým vzorem.  

Je libo celý sešit?

Aplikaci můžete také jednoduše přepnout do různých jazykových mutací, a lze ji tedy využít i ve vícejazyčných společnostech. Po připojení finišeru a brožovacího modulu k multifunkčnímu zařízení je navíc možné z potisknutých papírů přímo vytvářet i celé vázané sešity. Kompletní řešení je tak vhodné nejen pro komerční společnosti, ale například i pro vzdělávací organizace.   

Další aplikace bez dodatečných investic

Konica Minolta svá zařízení navíc vybavila novou platformou IWS (Interní Webový Server). Jejím prostřednictvím můžete vytvářet a instalovat širokou škálu dalších aplikací přímo v multifunkčních zařízeních, která disponují vlastním vnitřním webovým serverem. Pro využití IWS tedy již nejsou zapotřebí další zásahy a investice do firemního IT. IWS je ideální volbou pro společnosti, které již využívají přístup ke cloudovým službám, nebo pro ty, kteří jejich nasazení teprve zvažují. Nová platforma je založena na známých webových technologiích jako HTML, Python, CSS a JavaScript.

Vlastní obchod s aplikacemi

Klepněte pro větší obrázekPotenciál softwarových aplikací se již dnes potvrdil v oboru mobilních zařízení, jako jsou smartphony a tablety. Proto i Konica Minolta, po vzoru velkých hráčů a jejich virtuálních obchodů, jako je Google Play či Apple App Store, spustila i svůj vlastní e-shop s těmito aplikacemi s názvem bizhub MarketPlace. Zde si můžete prohlédnout nabídku aktuálních aplikací a během pár minut vylepšit svá zařízení o nejmodernější funkce. 

Mezi nabízené aplikace například patří:

Přizpůsobení panelu – Umožňuje zcela přizpůsobit displej uživateli. Počítá s technologií multitouch – ovládáním gesty.

Cloudové konektory – Slouží k přístupu ke cloudovým službám. Přímo z panelu multifunkčního zařízení můžete z cloudu tisknout nebo do něj naopak dokumenty skenovat. Mezi podporované cloudové služby patří multiplatformový Evernote, Google Docs a Microsoft SharePoint.

bizhub Paper Templates (výše zmíněné) – Nabízí možnost potisknout čistý papír různými vzory. Umožňuje vytvořit například celý linkovaný sešit, milimetrový papír nebo notovou osnovu.

Aplikace z obchodu bizhub MarketPlace jsou nyní kompatibilní celkem s 25 modely jak starších multifunkčních přístrojů, tak i s nejnovější sérií kategorie „e“. Další zařízení se k nim budou postupně přidávat.

Další článek: Lightroom pro iPady dovolí editovat RAW, je „zdarma“ podobně jako Office

Témata článku: Svět, Jednoduché připojení, Komerční společnost, Konica Minolta, Multifunkční zařízení, Různé jazyky, Známý web, Apple APP store, Paper, Marketplace, Dotykový tablet na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky