Spotify | Chytrá domácnost | Philips

Chytrá světla Philips Hue se naučí tančit podle Spotify, firmy propojí aplikace

Udělat si doma pomocí chytrých světel Philips Hue pořádný světelný večírek bude jednodušší, než kdy dříve. Signify, výrobce celé této produktové linie, se domluvil na spolupráci se Spotify, takže k nastavení světelných efektů odpovídajících hudbě nebude třeba desktopová aplikace. Žárovky a led pásky se jednoduše spárují se streamovací službou a pak budou měnit barvy podle toho, jakou muziku zvolíte.

I dříve bylo možné světla roztančit podle požadavků uživatele, ostatně přesně toto nastavování je jejich největším lákadlem. Vyžadovalo to ale desktopový nástroj Hue Sync, teprve přes který žárovky začaly na zvolenou hudbu reagovat. Hlavní výhodou spolupráce se Spotify je, že tento mezikrok padá, světla bude možné synchronizovat s muzikou přes mobilní zařízení.  

Tato synchronizace bude probíhat přes Hue Bridge, hlavní ovládací prvek, ke kterému se Phillips Hue připojují. Pokud tyto světla doma máte, s největší pravděpodobností vlastníte i Hue Bridge, takže by to neměl být problém. Účty Philips Hue a Spotify bude stačit spárovat, krabička se pak napojí přímo do hudební služby, čímž bude vědět, co hrajete, takže podle toho světla nastaví. Samotné ovládání efektů bude probíhat skrze mobilní aplikaci Philips Hue, hudby pak skrze Spotify.

Jestli patříte mezi osoby, které ovládají Philip Hue jen skrze Blootooth, tak máte bohužel smůlu a novinku nevyužijete. Zároveň funguje jen s barevnými světly. Dobrou zprávu však může být, že není nutné si Spotify předplácet, stačí mít free účet.

Funkce zatím bude inzerovaná jako zkušební, do plného provozu by se měla dostat v říjnu. Dostupná nicméně bude již tento týden, Signify uvedlo, že uživatelé by ji měli získat do několika dní.

Diskuze (4) Další článek: Příběhy neuspěly na další síti. LinkedIn s nimi končí rok po spuštění

Témata článku: Spotify, Chytrá domácnost, Philips, Světlo, Philip Hue, Signify, Aplikace, Hue Bridge, Mobilní zařízení, FBA, Streamovací služba, Hudba, Philips Hue, Žárovka, Chytrá domácnost na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Brýle Playstation VR 2 budou mít technologii sledování pohybu očí. Potvrdil to výrobce Tobii
Michal Maliarov
PlayStation VR2Virtuální realitaTechnologie
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie