Google Asistent | Google Home | Chytrá domácnost

Chytrá domácnost podle Googlu: Vyzkoušeli jsme 3 chytré reproduktory

  • Všechny Google Home si můžete zakoupit i přes české eshopy.
  • Stále ale neumí česky.
  • Pro větší využití je třeba si dokoupit další chytrá zařízení pro domácnost.

Chytré reproduktory od Googlu se u nás oficiálně neprodávají, můžete je přesto zakoupit na několika českých e-shopech. I přes absenci neoficiální podpory u nás fungují bez problémů, a tak jsme se podívali na to, jak se používají.

Klepněte pro větší obrázek
Tohle jsou námi testované reproduktory: Home Mini, Home Hub a klasický Home.

Google aktuálně nabízí čtyři reproduktory, my jsme vyzkoušeli základní tři typy. Poslední, nejdražší, Home Max se začal prodávat teprve nedávno a s cenovkou přes 10 tisíc konkuruje spíše HomePodu od Applu a různým audio systémům, než jiným chytrým reproduktorům.

Bez dalších zařízení to příliš nepůjde

Pro všechna námi testovaná zařízení ale platí, že bez dalších doplňků je příliš nevyužijete. Na všech si sice můžete přehrávat hudbu a někdy i videa, na toto využití lze ale zakoupit kvalitnější reproduktory, které jen nebudou mít ony chytré funkce.

Chcete-li tak vytěžit maximum, jako minimální investici vidím chytré žárovky. Těch je na výběr celá řada, vždy si ale zkontrolujte, zda podporují vámi vybranou chytrou domácnost – v našem případě Google Asistenta. To se týká například Philips Hue, Xiaomi Yeelight, IKEA TRÅDFRI a dalších. Tyto tři zmíněné máme vyzkoušené a jejich komunikace s reproduktory je bezproblémová.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pro plné využití je vhodné si dokoupit další zařízení – třeba chytré žárovky či Chromecast.

Při nákupu se nemusíte bát jednotlivé výrobce kombinovat. Každý má sice svou vlastní aplikaci pro ovládání, vše lze ale poté nastavovat přes centrální aplikaci Google Home, takže je vám ve výsledku jedno, kdo dané zařízení vyrobil. Investovat také můžete do chytré televize s Android TV či alespoň Chromecastu. Oboje si totiž s reproduktory povídá a můžete si vše propojit.

Jak se jednotlivá zařízení nastavují a centrálně spravují se dozvíte v další kapitole.

Diskuze (23) Další článek: Netflix na iOS přestal podporoval AirPlay. Údajně kvůli technickým omezením

Témata článku: Google, Apple, Netflix, Android, Chromecast, Google Asistent, Facebook, Android TV, YouTube, Google Home, Chytrá domácnost, Spotify, Google Play Music, Google Duo, Multimédia, Reproduktory, Home Hub, Google Fotka, Flickeru, Žárovka, Hlasitost, Xiaomi Yeelight, IKEA TRADFRI, Displej, Domácnost


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu