Mobilní aplikace | Chytrá domácnost | IKEA

Chytrá domácnost IKEA bude ještě chytřejší. Do Trådfri přicházejí chytré scény a ovládací tlačítka

Švédská nábytkářská firma IKEA si nechce nechat ujet vlak, proto od roku 2017 postupně rozšiřuje portfolio svých produktů chytré domácnosti. K jejich ovládání nabízí bezplatnou mobilní aplikaci IKEA Home Smart, jež v poslední aktualizaci přináší řadu zajímavých novinek.

Majitelé centrální brány Trådfri se po aktualizaci firmwaru na verzi 1.12.31 mohou těšit na podporu takzvaných scén. Využívat je lze u produktů, jako jsou chytrá světla, reproduktory Symfonisk či rolety Fyrtur. V dohledné době by se v obchodech měla objevit tlačítka, kterým bude možné přiřadit různé funkce.

Chytrá tlačítka

Scény jsou dostupné jako nová sekce v horní nabídce aplikace Home Smart. Pro začátek je připravena scéna „All off“ („vše vypnuto“), jež vypne všechna světla a reproduktory. Až budou k dispozici tlačítka, bude například možné tuto scénu přiřadit spínači umístěnému u dveří – jeho stiskem dojde k vypnutí všech chytrých spotřebičů.

Tlačítka Trådfri již lze nalézt na litevském webu výrobce. Zatím nejsou skladem a budou stát 9,99 eur, tj. v přepočtu asi 260 korun. Mají fungovat jako zkratky – jejich stiskem bude možné aktivovat různé funkce a scény. IKEA uvádí jako možný příklad tlačítko vedle postele, kterým majitel ráno vytáhne žaluzie a spustí přehrávání oblíbené písničky z reproduktoru.

Tlačítka Trådfri mají být relativně malá – dle katalogu jsou jejich rozměry 4,5 × 4,5 × 1,3 centimetru. Součástí balení bude také sada nálepek, jež mají sloužit k rozlišení pro případ, že se rozhodnete využívat více těchto ovladačů.

Chytřejší chytrá domácnost

Chytré scény a tlačítka nejsou úplnou novinkou – Švédové je prezentovali zhruba před rokem v rámci programu chytré domácnosti IKEA 2.0. Kvůli pandemii nového koronaviru však došlo při uvedení na trh k několikaměsíčnímu zpoždění.

Hlavní výhodou tlačítek má být snadné a rychlé použití – uživatelé tak nebudou muset používat telefon ani hlasové asistenty. Scény nahrazují původní funkci Nálady a jejich zásadním přínosem je možnost rychlého nastavení více spotřebičů najednou.

Aktualizace aplikace IKEA Home Smart je již dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS. Uživatelé si ji mohou bezplatně nainstalovat z Obchodu Google Play či Apple App Store.

Diskuze (5) Další článek: Při nákupu tonerů vybírejte originál od HP - správnou volbu vůči přírodě

Témata článku: Aktualizace, Mobilní aplikace, Android, Bydlení, iOS, Sonos, Chytrá domácnost, IKEA, Bude, Aplikace, Google Play, Reproduktor, TRADFRI, Apple APP store, Ovládací tlačítko, Home Smart, Domácnost, Scéna, Tlačítko


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5