Chytrá aplikace ovládne tiskárny prostřednictvím mobilu

(inzerce) Tisknout či skenovat můžete přímo z mobilu nebo tabletu, stačí k tomu chytrá aplikace PageScope Mobile. Zdarma ji nabízí Konica Minolta, a to pro telefony s iOS či Androidem.
Chytrá aplikace ovládne tiskárny prostřednictvím mobilu

Dnešní doba je ve znamení stále rychlejšího vývoje moderních technologií a zařízení, která mají usnadňovat náš život. Ve světě podnikání jde především o využití těchto prostředků k maximálnímu zefektivnění činností a zrychlení procesů. Mobilní zařízení, jako jsou tablety či smartphony, již nejsou ničím neobvyklým a trendem současnosti je jejich přizpůsobení jak pro individuální potřeby uživatelů, tak pro podnikatelskou činnost. K tomu slouží především inteligentní aplikace, které dále rozvíjejí a rozšiřují možnosti těchto chytrých zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

Také společnost Konica Minolta přichází s novou aplikací PageScope Mobile určenou pro operační systémy Android a iOS, kterou navíc nabízí zcela zdarma. Ta umožňuje řídit a zadávat tiskové úlohy a prostřednictvím mobilních zařízení dále zefektivňuje a rozšiřuje spektrum služeb spojených s tiskovým řešením.

Spojení přes Wi-Fi

Aplikace funguje na principu propojení s multifunkčními zařízeními Konica Minolta přes síť Wi-Fi. Ta jsou navíc automaticky vyhledávána a přímo nabídnuta k využití. Uživatelé tak mohou své dokumenty jednoduše tisknout nebo je naopak naskenovat přímo do mobilních zařízení, i když nejsou zrovna na svém pracovišti. Prostřednictvím složky „Moje dokumenty“ lze PageScope Mobile využít také pro ukládání, správu či zobrazení dokumentů a fotografií s možností okamžitého tisku a skenování.

Klepněte pro větší obrázek

Podpora cloudu

Moderní aplikace podporuje i dnes stále populárnější cloudové služby, jako je iCloud, Dropbox, Evernote, Google Drive a Office365. Uživatel má přístup k dokumentům, které jsou v cloudu uloženy a stejně tak do něj může dokumenty i přímo naskenovat. Samozřejmostí je i prohlížení webových stránek a jejich přímý tisk.

Jednoduchost a bezpečí

Mezi podporované formáty samozřejmě patří nejpoužívanější Office dokumenty DOCX, XLSX a PPTX. Přímo z mobilu nebo tabletu lze rovněž tisknout fotografie a obrázky formátu JPEG, GIF, BMP, PNG a TIFF, a dokumenty PDF včetně kompaktních a šifrovaných PDF souborů. Aplikace si poradí i s komprimovanými soubory typu ZIP.

Navzdory velkému množství funkcí je aplikace velice jednoduchá a uživatelé nemusejí disponovat žádnými rozsáhlými IT dovednostmi. Přesto však nabízí i vysokou míru zabezpečení a lze ji nastavit tak, že je před odesláním tiskové úlohy nutné zadat uživatelské jméno a heslo. To zabraňuje případnému zneužití citlivých dat a přístupu neoprávněným osobám. Také účtování tisku je velice prosté, protože jednotlivé tiskové úlohy lze snadno přiřadit ke konkrétnímu uživateli.

Pohotový pomocník

PageScope Mobile je tedy vhodný především pro zaměstnance větších firem, kteří se pohybují po celé budově společnosti a své mobilní zařízení často využívají namísto stolního počítače. V dosahu firemní Wi-Fi sítě mají neustále plnohodnotný přístup k multifunkčním zařízením a mohou pohotově řídit své tiskové úlohy i z aktuálního místa.

Více informací o této aplikaci naleznete zde.

Další článek: Twitter hlásí výpadky, Apple také

Témata článku: Tiskárny, Chytrá aplikace, Dnešní doba, Nejpoužívanější síť, Icloud Drive, Mobilní zařízení, Úloha, Tisk, Komprimovaný soubor, Advantage, TIFF, Office365, Konica Minolta, Multifunkční zařízení, Případné zneužití, Vysoký dosah, Nejlepší stolní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky