AMD | Samsung | Čipy

Chystaný Samsung Exynos s grafickým čipem od AMD drtí i Apple Bionic A14, zatím neoficiálně

Samsung sice aktuálně představil nový čipset Exynos 2100, ten ale používá integrovaný grafický čip Mali G78 MP14. V budoucí verzi mobilního čipsetu Exynos, ale Samsung bude používat moderní grafiku Radeon přímo od AMD, která bude postavená na pokročilé a ověřené architektuře RDNA.

Samsung zatím neprozradil, kdy se nové generace se zcela novou grafikou dočkáme, ale už nyní unikly první neoficiální testy, které mohou naznačovat, že uvedení není zas tak moc daleko.

Pokud lze brát tyto výsledky výkonu alespoň částečně reálně, máme se rozhodně na co těšit. Dle testování je totiž integrovaný Radeon v Exynosu o 25 % až 100 % výkonnější, než integrovaná grafika v čipu Apple Bionic A14, který je v nejnovějších iPhonech 12.

Výkon grafiky sice Apple zvyšuje celkem značně každý rok, ale s takovým výkonem by řešení od Samsungu mohlo být díky AMD konkurenceschopné a snadno porazit i budoucí řešení od Qualcommu. Zatím je ale spousta neznámých a jedná se o neoficiální testy, navíc pouze v syntetických úlohách (Manhattan 3.1, Aztek Normal, Aztek High School).

Rovněž je otázkou, jestli Samsung s takovým Exynosem nezamíří po vzoru Applu spíše na větší zařízení jako jsou tenké notebooky nebo iPady a jedná se tak spíše o konkurenci čipu Apple M1.

Představení Exynosu 2100:

Diskuze (16) Další článek: Webkamera bez ostudy: Tipy na programy pro vylepšení obrazu z webkamery

Témata článku: Apple, AMD, Grafické karty, Procesory, iPhone, Samsung, Čipy, Qualcomm, Mobilní telefon, iPad, Grafický čip, Manhattan, Samsung Exynos, Čipset, Neoficiální test, Grafika, Radeon, Exynos, Mali, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Není voděodolnost jako voděodolnost. Samsung dostal v Austrálii obří pokutu za klamavou reklamu

Není voděodolnost jako voděodolnost. Samsung dostal v Austrálii obří pokutu za klamavou reklamu

** Před šesti lety se do řady Galaxy dostala voděodolnost IP68 ** Samsung v reklamách naznačoval využití telefonu u moře a na pláži ** Po letech dostal za klamavou reklamu přes prsty

Martin Chroust
VoděodolnostPokuta
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony