Notebooky | AMD | Nvidia

Chystané herní notebooky budou kombinovat nové procesory AMD Ryzen a grafiky GeForce RTX 3000

Na začátku příštího roku bychom se měli dočkat nové generace výkonných herních notebooků, které ale tentokrát budou svým způsobem výjimečné. Měli bychom se totiž dočkat kombinací nejnovějších procesorů od AMD a grafických karet od Nvidie.

Jak ze svých zdrojů zjistil web Wcftech, s uvedením nových mobilních grafických karet Nvidia přichystala i doporučené kombinace a cenovou strukturu výkonných herních notebooků, které budou vyrábět partneři.

V první polovině roku 2021 by měly být na trhu dostupné mobilní varianty GeForce RTX 3060, GeForce RTX 3070 a GeForce RTX 3080, přičemž dva vyšší by měly být k dispozici už v lednu. U levnějších herních notebooků bude stále alternativa v podobě starších ale pořád použitelných GeForce GTX 1650, GTX 1650 Ti a GTX 1660 Ti. Nvidia tímto zruší dostupnost mobilních GeForce RTX 2000, takže prodejci a partneři se budou chtít asi velmi rychle zbavit současných zásob, což znamená jediné - skvělé ceny.

Nejlevnější notebooky s GeForce RTX 3060, procesorem Intel Core i5 nebo Ryzen 5 se 120Hz displejem (Full HD) by měly startovat už na ceně 999 dolarů (přibližně 28 tisíc korun). S GeForce RTX 3070 se vše adekvátně zvedne a bude v prodeji od 1 299 dolarů (asi 36 tisíc korun) a nejvýkonnější herní notebooky s GeForce RTX 3080 budou za cenu od 1 999 dolarů (kolem 56 tisíc korun).

Zatímco v případě procesorů od Intelu půjde o modely Tiger Lake-H, v případě AMD už se bude používat série 5000H (Cezzane-H) s 7nm architekturou Zen 3.

Uvedení desktopových procesorů Ryzen 5000:

Diskuze (5) Další článek: NASA oficiálně zahájila sestavování rakety Space Launch System

Témata článku: Notebooky, AMD, Intel, Nvidia, Procesory, Grafické karty, Hry, Ryzen, GeForce RTX 3000, Ampere, Dolar, Tiger Lake-H, Nový procesor, Notebook, Grafika, AMD Ryzen, Procesor, GeForce


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5