Chystá se PC Tech - pražský antiinvex

Praha nemá ráda počítačové výstavy, bylo již mnoho pokusů ohrozit brněnský Invex a nikdy se to pořádně nepodařilo. Jaké jsou tedy šance nové výstavy PC Tech časově situované do takřka šibeničního termínu měsíc před Invexem?
Chystá se PC Tech - pražský antiinvex
Pokud nelze Invex porazit, je nejlepší s ním vůbec nebojovat a naopak se postavit zcela na jiné hřiště. To je ostatně i vize PC Techu, který reaguje na v poslední době čím dál častější vnímání Invexu jako lunaparku, kde se nedá nic domluvit a ani nic pořádně vidět. Poslední ročníky Invexu se častěji nesou v duchu prezentací a výstav mimo samotný Invex, kdy v pavilónu stojí jen hosteska vysvětlující cestu mimo brány výstaviště do klidného prostředí okolních budov. Firmám nevyhovují vysoké náklady na výstavní plochu a současně ti, pro které koncoví zákazníci nejsou cílovou skupinou, trpí pod davy návštěvníků.

Alternativou k Invexu jsou firemní roadshow, kde se pro vybranou skupinu zákazníků a partnerů prezentují novinky a lze prodiskutovat i detailnější technologické otázky. Nevýhodou roadshow je jejich uzavřenost a často jen skromné obsazení.

Výstava PC Tech, která se bude konat příští týden 18. a 19. září od 10 do 19 hodin v Národním domě na Smíchově je tak takovým větším roadshow pro kohokoli. Jen první den je do tří hodin odpoledne určen pouze pro IT managery, správce sítě a vedoucí pracovníky. Veřejnost má konec úterý a celou středu. Středa bude navíc zaměřená i přednáškami na populární zpracování obrazu a videa. Úterý bude zaměřené na servery a podnikové systémy.

Není příliš obvyklé, abychom mohli uvést všechny vystavovatele a přitom nezaplnili celou obrazovku výčtem jmen firem. Na PC Techu totiž budou vystavovat jenom: Actebis, ASBIS, Canon, CIT, CompuSource, Computer Press, Conquest, E dohled, HP, Intel, KONSIGNA, MICROTEK, MIRONET, Servodata, THD, UMAX, Vogel Publishing, Zastudena.cz, 2N. Řada z těchto názvů navíc spadá pod společná křídla.

Zajímavé je, že tu jsou zastoupeny firmy, které na Invexu nebudou. Intel představí nový čipset 845, který byl již oficiálně uveden, Konsigna vedle svého sortimentu především barevnou LED tiskárnu Okipage. Hewlett-Packard ukáže mimo jiné digitální fotoaparát 912 a tiskárnu Photosmart p1000, Mironet svou novou řadu tichých počítačů a i ostatní firmy zaměří své expozice především spíše na detailní prezentaci menšího počtu produktů. Mimo produktové výstavy budou na programu i přednášky zaměřené tématicky dle programů jednotlivých dnů. Nebude to tedy jen koukání na produkty, ale také přísun zajímavých informací s možností diskuze.

PC Tech ze své malé velikosti dělá plus v tom, že se zájemce může pohodlně věnovat všem produktům, aniž by byl přehlcen obecnými informacemi. Velikosti výstavy odpovídá i vstupné - 50 Kč a studenti 30 Kč. V odborný den to je 500 Kč, ale to je spíše filtr na masy lidí, pro pozvané a vybrané zájemce to bude zdarma.

Zajímavou vlastností PC Techu je to, že jej organizují v podstatě samy firmy. Ty si zorganizovaly vlastní akci se svými vlastními podmínkami, o kterých si myslí, že jsou pro ně nejvhodnější. PC Tech může skončit jako miniaturní výstavka jen skromného rozsahu na okraji zájmu veřejnosti, nebo se z ní také může stát prestižní záležitost pro představování novinek odborníkům, kteří to ocení. Ať tak či tak, zejména u Pražáků by mohl PC Tech zasytit podzimní hlad po technologických novinkách, kvůli kterým se jezdí na Invex.

Diskuze (37) Další článek: Letos by měl poprvé od roku 1986 klesnout roční prodej PC

Témata článku: Poslední hodina, Klidné prostředí, Pražák, Tiskárny v akci, Digitální fotoaparáty v akci, Malé křídlo, ANT +, Vogel


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5