Chystá se PC Tech - pražský antiinvex

Praha nemá ráda počítačové výstavy, bylo již mnoho pokusů ohrozit brněnský Invex a nikdy se to pořádně nepodařilo. Jaké jsou tedy šance nové výstavy PC Tech časově situované do takřka šibeničního termínu měsíc před Invexem?
Chystá se PC Tech - pražský antiinvex
Pokud nelze Invex porazit, je nejlepší s ním vůbec nebojovat a naopak se postavit zcela na jiné hřiště. To je ostatně i vize PC Techu, který reaguje na v poslední době čím dál častější vnímání Invexu jako lunaparku, kde se nedá nic domluvit a ani nic pořádně vidět. Poslední ročníky Invexu se častěji nesou v duchu prezentací a výstav mimo samotný Invex, kdy v pavilónu stojí jen hosteska vysvětlující cestu mimo brány výstaviště do klidného prostředí okolních budov. Firmám nevyhovují vysoké náklady na výstavní plochu a současně ti, pro které koncoví zákazníci nejsou cílovou skupinou, trpí pod davy návštěvníků.

Alternativou k Invexu jsou firemní roadshow, kde se pro vybranou skupinu zákazníků a partnerů prezentují novinky a lze prodiskutovat i detailnější technologické otázky. Nevýhodou roadshow je jejich uzavřenost a často jen skromné obsazení.

Výstava PC Tech, která se bude konat příští týden 18. a 19. září od 10 do 19 hodin v Národním domě na Smíchově je tak takovým větším roadshow pro kohokoli. Jen první den je do tří hodin odpoledne určen pouze pro IT managery, správce sítě a vedoucí pracovníky. Veřejnost má konec úterý a celou středu. Středa bude navíc zaměřená i přednáškami na populární zpracování obrazu a videa. Úterý bude zaměřené na servery a podnikové systémy.

Není příliš obvyklé, abychom mohli uvést všechny vystavovatele a přitom nezaplnili celou obrazovku výčtem jmen firem. Na PC Techu totiž budou vystavovat jenom: Actebis, ASBIS, Canon, CIT, CompuSource, Computer Press, Conquest, E dohled, HP, Intel, KONSIGNA, MICROTEK, MIRONET, Servodata, THD, UMAX, Vogel Publishing, Zastudena.cz, 2N. Řada z těchto názvů navíc spadá pod společná křídla.

Zajímavé je, že tu jsou zastoupeny firmy, které na Invexu nebudou. Intel představí nový čipset 845, který byl již oficiálně uveden, Konsigna vedle svého sortimentu především barevnou LED tiskárnu Okipage. Hewlett-Packard ukáže mimo jiné digitální fotoaparát 912 a tiskárnu Photosmart p1000, Mironet svou novou řadu tichých počítačů a i ostatní firmy zaměří své expozice především spíše na detailní prezentaci menšího počtu produktů. Mimo produktové výstavy budou na programu i přednášky zaměřené tématicky dle programů jednotlivých dnů. Nebude to tedy jen koukání na produkty, ale také přísun zajímavých informací s možností diskuze.

PC Tech ze své malé velikosti dělá plus v tom, že se zájemce může pohodlně věnovat všem produktům, aniž by byl přehlcen obecnými informacemi. Velikosti výstavy odpovídá i vstupné - 50 Kč a studenti 30 Kč. V odborný den to je 500 Kč, ale to je spíše filtr na masy lidí, pro pozvané a vybrané zájemce to bude zdarma.

Zajímavou vlastností PC Techu je to, že jej organizují v podstatě samy firmy. Ty si zorganizovaly vlastní akci se svými vlastními podmínkami, o kterých si myslí, že jsou pro ně nejvhodnější. PC Tech může skončit jako miniaturní výstavka jen skromného rozsahu na okraji zájmu veřejnosti, nebo se z ní také může stát prestižní záležitost pro představování novinek odborníkům, kteří to ocení. Ať tak či tak, zejména u Pražáků by mohl PC Tech zasytit podzimní hlad po technologických novinkách, kvůli kterým se jezdí na Invex.

Diskuze (37) Další článek: Letos by měl poprvé od roku 1986 klesnout roční prodej PC

Témata článku: Vogel, Digitální fotoaparáty v akci, Klidné prostředí, Malé křídlo, Tiskárny v akci, Poslední hodina


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji