Chybovat je lidské bohužel i u počítačů

Chybovat je lidské, jen kdyby ty počítače nebyly v tomto směru tak blízké lidskosti.
Chybovat je lidské, jen kdyby ty počítače nebyly v tomto směru tak blízké lidskosti. Až vám po Novém roce nebude nic fungovat, nesvádějte to hned na Y2K. Nefunkčnost není mimořádná vlastnost, je to přece běžný jev, jen vám to po Silvestru možná bude připadat jako záměr.

Znáte to, snad každý den někomu ve vašem okolí něco na počítačích nefunguje, tomu se pokazí grafika, tomu začne systém padat, tomu odejde pevný disk. Chyby nás potkávají dnes a denně a rozhodně si nemyslete, že tomu bude v roce 2000 jinak. Co se změní, bude vnímání těchto chyb. Když se někomu pokazí grafika, začne shánět Y2K ovladače, když mu spadne nějaký program, začne pátrat, zda program splňuje požadavky na Y2K, když vám vypadnou pojistky, začnete volat do elektrárny, jestli je rozvodná síť Y2K ready. Podobné běžné situace jistě nastanou, tak prostě na ně buďte připraveni. Pochopitelně ve střehu budou všichni, kteří mají na starosti kritické infrastruktury, každá chyba bude pečlivě analyzována a opravována. Domnívám se ale, že ten první náraz bude minimální a spíše se projeví časové hnití dat, kdy teprve za další časové období zjistíte, že data v databázích nejsou přesně ta, která by tam měla být. To je ale již jiná pohádka. Zatím si vemte do ruky flašku šampaňského a čekejte v klidu na půlnoc.

On ten svět v roce 2000 nebude horší než je teď, buďte ale připraveni prostě na to, že nebude také lepší.

Váš názor Další článek: Seznamy starších ročníků

Témata článku: Elektrárna, Rozvodná síť, Ready, Pevná ruka, Kritická situaceNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

Co s antivaxery? Psychologové radí, jak změnit náhled odpůrců očkování

** Lidé často jednají podle toho, co si myslí o druhých ** Odmítají očkování i proto, že jsou přesvědčeni, že stejně smýšlí většina, ale v tom se pletou ** Pokud jsou se svými omyly konfrontováni, existuje reálná šance, že své rozhodnutí korigují

Jaroslav Petr
COVID-19OčkováníPsychologie
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Miyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

Miyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

V Japonsku se slavilo 20. výročí od vydání PS2 legendy.

Radek Wunderlich
PlayStationFromSoftware