Chybička s procesory Pentium III a Xeon

Při víceprocesorové konfiguraci s procesory Pentium III nebo Pentium III Xeon hrozí, že se systém zablokuje.
Při víceprocesorové konfiguraci s procesory Pentium III nebo Pentium III Xeon hrozí, že se systém zablokuje. Podle Intelu může dojít ke kolizi v případě, když jeden procesor žádá data ze systémové sběrnice a současné jiný procesor nebo bus master karta žádá obsah paměti, kterou používá ten první procesor. To v důsledku může způsobit zablokování sběrnice prvním procesorem a tedy k celkovému zatuhnutí systému. Pro vyřešení tohoto problému je nutná aktualizace BIOSu s datem 12. července 1999. V oficiální dokumentaci bude tato chyba a její řešení uvedena příští týden.

Živě komentuje: Tato chyba není tak častá jak vypadá, nastane v případě, že se krátkodobě rozhodí vzájemné synchronizace procesorů a současně dojde k popisovanému stavu na sběrnici. Ovšem s vyšším počtem procesorů roste pravděpodobnost této chyby. U každého procesoru jsou postupně nacházeny drobné chybičky, byť nejvíce medializovanou chybou byla známá chyba Pentia v počítání s velkým počtem míst. U této chyby je důležité její brzké odhalení a opravení současně. Dobré je také že oprava nijak významně nepostihne výkonnost víceprocesorových konfiguracích, je v ní jen ošetřeno aby uvedená těsná posloupnost nebyla možná. Intel doporučuje tento update BIOSu na všechny stroje podporující Pentium III.

Diskuze (1) Další článek: Automatické odpojení uživatele na LAN

Témata článku: Procesory, Xeon, Známá chyba, Busy, Pentium III, Brzké odhalení, Drobný stroj, Pentium II, Proces, Nutná aktualizace, Pentium, ChybičkaSérie nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Série nešťastných rozhodnutí – Co se děje na trhu s grafickými kartami?

Grafické karty jsou nedostatkové zboží kvůli velké poptávce ze strany hráčů, těžařů, ale i běžných uživatelů. Výrobci se snaží na situaci reagovat, avšak spíše než k uklidnění přispívají svými zmatečnými a často podivnými rozhodnutími ke znepřehlednění celého problému.

Jan Pánek
Články z Computeru
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět