Chyba webového filtru v Kerio Personal Firewallu

Kerio Personal Firewall verze 4.0.13 trpí chybou, díky které je možno potenciálně spáchat DoS útok, případně nechat na vzdáleném stroji spadnou službu firewallu.

Kerio Personal Firewall obsahuje komponentu, zajišťující filtrování obsahu WWW stránek (web filter). Ta se stará o blokování vyskakujících pop-up oken, filtrování reklamy a filtrování potenciálně nebezpečného obsahu stránek.

Vlastní problém nastává, pokud je povolené filtrování webu a v URL kontrolované stránky se objeví znaky "%12" a "%13" v sekvenci „%13%12%13“. Jeden výskyt způsobní většinou pád GUI, vícenásobný výskyt může způsobit kompletní pád služby Kerio Persona Firewall.

Řešením je dočasné vypnutí filtrování obsahu WWW. V současné době je již k dispozici nová verze produktu 4.0.14, nicméně historie verzí (http://www.kerio.com/us/kpf_releasehistory.html) nenapovídá nic o tom, že by tato chyba byla již opravena.

Zdroj: Secunia

Diskuze (32) Další článek: Microsoft seškrtává vlastnosti Longhornu, další verze Windows

Témata článku: Firewall, Filtr, Kerio, Stará verze, Persona, Vyskakující okno, Chyba, Fil


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky