Chyba webového filtru v Kerio Personal Firewallu

Kerio Personal Firewall verze 4.0.13 trpí chybou, díky které je možno potenciálně spáchat DoS útok, případně nechat na vzdáleném stroji spadnou službu firewallu.

Kerio Personal Firewall obsahuje komponentu, zajišťující filtrování obsahu WWW stránek (web filter). Ta se stará o blokování vyskakujících pop-up oken, filtrování reklamy a filtrování potenciálně nebezpečného obsahu stránek.

Vlastní problém nastává, pokud je povolené filtrování webu a v URL kontrolované stránky se objeví znaky "%12" a "%13" v sekvenci „%13%12%13“. Jeden výskyt způsobní většinou pád GUI, vícenásobný výskyt může způsobit kompletní pád služby Kerio Persona Firewall.

Řešením je dočasné vypnutí filtrování obsahu WWW. V současné době je již k dispozici nová verze produktu 4.0.14, nicméně historie verzí (http://www.kerio.com/us/kpf_releasehistory.html) nenapovídá nic o tom, že by tato chyba byla již opravena.

Zdroj: Secunia

Diskuze (32) Další článek: Microsoft seškrtává vlastnosti Longhornu, další verze Windows

Témata článku: Firewall, Filtr, Fil, Chyba, Personal, Kerio, Vyskakující okno, Persona, Stará verze


Určitě si přečtěte

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači