Google Home | Chytrá domácnost | Reproduktory

Chyba v aktualizaci udělala z některých chytrých reproduktorů Google Home nefunkční těžítka

Řadu majitelů chytrých reproduktorů Google Home a Google Home Mini čekalo po poslední softwarové aktualizaci nemilé překvapení. Po instalaci zůstaly na reproduktorech svítit všechny indikační LED a zařízení nijak nereagovala na hlasové příkazy. Problém v některých případech nevyřešilo ani obnovení do továrního nastavení. Jako jeden z prvních informoval o potížích server Android Police.

Google problém potvrdil, ale z dosavadních informací to vypadá, že uživatelé, na jejichž zařízení se nevztahuje záruka, mohou mít smůlu. První zprávy o zamrznutých a nefunkčních reproduktorech Google se přitom objevily na Redditu, Twitteru a dalších diskuzních fórech již před několika měsíci.

Svítící těžítko

Při pohledu na stránky podpory Google je evidentní, že na podobné problémy naráželi majitelé uvedených produktů již v minulosti – první příspěvek je z konce ledna tohoto roku. V posledních dnech však začal počet hlášení prudce stoupat, z čehož lze odvozovat, že příčinou je nedávná aktualizace firmwaru.

Části postižených uživatelů stačilo reproduktor odpojit a po chvíli opět připojit k elektrické síti. Některým se podařilo zprovoznit ho obnovením do továrního nastavení. Ne vždy má ale situace dobrý konec, neboť některé reproduktory nezačaly fungovat ani po uvedení do výchozího stavu.

Je otázkou, co s relativně drahým těžítkem dělat dál. Google v tomto směru zjevně postupuje tak trochu jako slon v porcelánu, neboť dle tvrzení zákazníků údajně odmítá vyměnit nefunkční zařízení, pokud již uplynula jeho záruční doba. Server Engadget však uvádí, že „Google až do vydání opravy nahrazuje postižená zařízení bez ohledu na to, zda jsou či nejsou v záruce.“

Příčina se vyšetřuje

Z dosud dostupných informací to vypadá, že se uvedené potíže týkají pouze některých reproduktorů Google Home. Příčina „bricknutí“ není v současné době známa, přitom již téměř před měsícem oznámil „komunitní specialista“ na fóru podpory Google, že firma tento problém vyšetřuje.

Postižena jsou zařízení Google Home a Home Mini, naopak produktů Home Max, Home Hub, ani výrobků prodávaných pod značkou Nest se potíže netýkají. Všechna zařízení přijímají a instalují aktualizace automaticky bez jakékoli interakce s uživatelem, takže ani není možnost problematický update dočasně zakázat.

Hlavní otázkou tedy je, zda se Googlu podaří odhalit příčinu nefunkčnosti jeho výrobků a jak následně bude situaci řešit. V podstatě se nabízejí dvě možnosti: buď může přehrávat firmware opravenou verzí, což patrně nepůjde udělat jinak než formou svolávací akce, nebo měnit reproduktory kus za kus.

Diskuze (7) Další článek: Huawei konečně začne prodávat ohebný Mate X. Stane se tak příští měsíc

Témata článku: Google, Google Home, Aktualizace, Chytrá domácnost, Reddit, Google Asistent, Google Now, Reproduktory, Těžítko, Porcelán, Home Min, Reproduktor, Tovární nastavení, Uživatelé, Home Max, Firmware, Příčina, Android Police, Zařízení, Skrze Google Duo, Google - Home, Počet hlášení, Home Hub, Google Home MiniAvast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky
Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

Červnový útěk z Google Photos bude zatraceně těžký. Opravdová alternativa totiž neexistuje

** Blíží se konec neomezených Fotek Google ** Pokud si nezaplatíte, alternativy zatím nejsou ** Tuto službu totiž dělá tím, čím je A.I.

Jakub Čížek
FotografováníDisk GoogleGoogle
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus