Chytrá domácnost | Google Home | Reproduktory

Chyba v aktualizaci udělala z některých chytrých reproduktorů Google Home nefunkční těžítka

Řadu majitelů chytrých reproduktorů Google Home a Google Home Mini čekalo po poslední softwarové aktualizaci nemilé překvapení. Po instalaci zůstaly na reproduktorech svítit všechny indikační LED a zařízení nijak nereagovala na hlasové příkazy. Problém v některých případech nevyřešilo ani obnovení do továrního nastavení. Jako jeden z prvních informoval o potížích server Android Police.

Google problém potvrdil, ale z dosavadních informací to vypadá, že uživatelé, na jejichž zařízení se nevztahuje záruka, mohou mít smůlu. První zprávy o zamrznutých a nefunkčních reproduktorech Google se přitom objevily na Redditu, Twitteru a dalších diskuzních fórech již před několika měsíci.

Svítící těžítko

Při pohledu na stránky podpory Google je evidentní, že na podobné problémy naráželi majitelé uvedených produktů již v minulosti – první příspěvek je z konce ledna tohoto roku. V posledních dnech však začal počet hlášení prudce stoupat, z čehož lze odvozovat, že příčinou je nedávná aktualizace firmwaru.

Části postižených uživatelů stačilo reproduktor odpojit a po chvíli opět připojit k elektrické síti. Některým se podařilo zprovoznit ho obnovením do továrního nastavení. Ne vždy má ale situace dobrý konec, neboť některé reproduktory nezačaly fungovat ani po uvedení do výchozího stavu.

Je otázkou, co s relativně drahým těžítkem dělat dál. Google v tomto směru zjevně postupuje tak trochu jako slon v porcelánu, neboť dle tvrzení zákazníků údajně odmítá vyměnit nefunkční zařízení, pokud již uplynula jeho záruční doba. Server Engadget však uvádí, že „Google až do vydání opravy nahrazuje postižená zařízení bez ohledu na to, zda jsou či nejsou v záruce.“

Příčina se vyšetřuje

Z dosud dostupných informací to vypadá, že se uvedené potíže týkají pouze některých reproduktorů Google Home. Příčina „bricknutí“ není v současné době známa, přitom již téměř před měsícem oznámil „komunitní specialista“ na fóru podpory Google, že firma tento problém vyšetřuje.

Postižena jsou zařízení Google Home a Home Mini, naopak produktů Home Max, Home Hub, ani výrobků prodávaných pod značkou Nest se potíže netýkají. Všechna zařízení přijímají a instalují aktualizace automaticky bez jakékoli interakce s uživatelem, takže ani není možnost problematický update dočasně zakázat.

Hlavní otázkou tedy je, zda se Googlu podaří odhalit příčinu nefunkčnosti jeho výrobků a jak následně bude situaci řešit. V podstatě se nabízejí dvě možnosti: buď může přehrávat firmware opravenou verzí, což patrně nepůjde udělat jinak než formou svolávací akce, nebo měnit reproduktory kus za kus.

Diskuze (7) Další článek: Huawei konečně začne prodávat ohebný Mate X. Stane se tak příští měsíc

Témata článku: Google, Chytrá domácnost, Aktualizace, Google Asistent, Google Home, Reddit, Reproduktory, Google Now, Porcelán, Uživatelé, Počet hlášení, Těžítko, Příčina, Tovární nastavení, Firmware, Zařízení, Home Hub, Android Police, Skrze Google Duo, Google - Home, Home Min, Google Home Mini, Reproduktor, Home Max, Chytrá domácnost na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
V 17 hodin začíná Microsoft Build. Úvodní keynote sledujeme online
Filip KůželJakub Čížek
Microsoft Build 2022Konference
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
S.T.A.L.K.E.R. 2 bude dokončen v Česku. Studio GSC Game World utíká z Ukrajiny

S.T.A.L.K.E.R. 2 bude dokončen v Česku. Studio GSC Game World utíká z Ukrajiny

Po pozastavení vývoje jejich novinky to vypadá, že se ukrajinské studio přesune k nám do Česka.

Martin Nahodil
GSC Game WorldS.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky