Aktualizace

Chyba v aktualizaci softwaru může mít vážné následky. Teď vyřadila z provozu sledovací náramky pro vězně

Špatně vytvořené softwarové aktualizace jsou problém, který mnohdy může způsobit velké potíže. Jak moc velké, se v posledních dnech přesvědčila nizozemská policie. Všechny její náramky určené ke sledování pachatelů v domácím vězení přestaly náhle fungovat, protože jejich výrobce rozeslal pokaženou aktualizaci. 

Výsledkem bylo, že policie neměla jak sledovat, kde se vězni pohybují a zda se drží doma. Jak uvádí nizozemský server Nu, aktualizace totiž způsobila, že náramky se nedokázaly připojit k serverům nizozemského ministerstva spravedlnosti.

Problém se nakonec podařilo vyřešit do několika hodin, i tak ale policie musela jednat a ty nejrizikovější zločince odvézt do vězení, aby je měla pod pohledem. Povolána do služby byla také většina probačních úředníků, kdy někteří jeli vězně osobně zkontrolovat a jiní jim alespoň zavolali, aby zjistili, co dělají. Nošení sledovacího náramku se v zemi aktuálně týká stovek lidí.

Je to přitom již podruhé během posledního roku, co se nizozemské policii porouchaly sledovací systémy. Loni v srpnu za to ale úřady ani výrobce náramků nemohl, došlo k výpadku telekomunikační sítě, kdy se přerušil signál ke 450 náramkům. Policie tehdy musela přistoupit ke stejným opatřením jako nyní a nejrizikovější vězně odvézt z domova. 

Diskuze (17) Další článek: Geneticky modifikované viry zlikvidovaly smrticí bakterii vzdorující antibiotikům

Témata článku: Technologie, Software, Aktualizace, Policie, Provoz, Následek, Vězeň, Aktualizace softwaru, Náramek, Vážný následek


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu