Chyba MS04-011 je stále nebezpečím – šíří se červ Bobax.A

Červ Bobax.A využívá podobně jako například proslulý Sasser bezpečnostní chybu v LSASS, která je detailně popsána v Microsoft Security Bulletinu MS04-011. Nově přineseným nebezpečím je fakt, že počítače napadené červem Bobax.A můžou být zneužity jako „email relay“ pomocí náhodně otevřených TCP portů.

Vlastní tělo červa se ručně na disku hledá velmi špatně. Je umístěno v adresáři SYSTEM operačního systému Windows a pojmenováno naprosto náhodnými znaky s příponou .exe.

Červ odesílá pakety na náhodně vygenerované IP adresy TCP portu 445, na kterých se pokouší využít chyby LSASS. Pokud se mu záměr podaří, červ stáhne svoji kopii z http serveru a spustí ji. Soubor je uložen jako SYS.EXE.

Tato akce může vést k pádu procesu LSASS, což vzdálený stroj dovede k restartu systému. Toto chování je podobné jako u červa Sasser.

Červ dále vytvoří DLL knihovnu ve složce dočasných souborů, která má za úkol se integrovat do Internet Exploreru. Ve většině případů však dojde pouze k pádu prohlížeče.

Zdroj: Symantec

Diskuze (3) Další článek: Lufthansa nabízí od pondělí Wi-Fi na palubách letadel

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Bob, Relay, Nebe, Bezpečnostní složka, Sir, Otevřený tcp, Nebezpečí, Boba, Červ, Náhodný znak, Chyba


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky